Hodnocení víkendu: Výhry jasné, zasloužené, vybojované i „utrpěná“

První listopadový víkend přinesl maximální možný zisk bodů klubových družstev! A-tým doma zabral a jasně porazil pražské Kovo. Starší dorost přivezl body z Ústí nad Labem. I přes vítězství nemůže být spokojený mladší dorost. Starší žáci vybojovali výhru na půdě Hostivaře. Mladší žáci slavili gól hned dvacetkrát.

Muži v důležitém souboji proti poslednímu týmu tabulky nechtěli nechat nic náhodě a na svého soupeře vlétli. Výsledkem byly dvě branky Marka Švarce během prvních pěti minut. Brzy poté na 3:0 zvyšoval v přesilovce Kavalír. Mečouni měli utkání pod kontrolou a v brance je jistil spolehlivý Návara. Obraz hry se neměnil ani po změně stran. Ve druhé části se trefil ještě Pejchar po krásné fintě a Kunzmann v přesilovce. Ve třetí třetině už se ani jednomu z týmů příliš hrát nechtělo. Gól padl jediný, a to když Kovo snížilo ve 38. minutě na konečných 5:1. Plzeňané si připsali důležitou výhru a rázem jsou v tabulce o několik pater výše.

Komentář trenéra Michala Edla: „Zápas se vyvíjel o začátku podle našich představ. Potvrdil se náš obraz hry z předchozích zápasů. Po první třetině se vytratila ze hry jednoduchost a tím jsme se připravili o větší gólový účet. Je třeba tyto body potvrdit a já věřím, že jsem na dobré cestě.“

Neděle 5. listopsadu HBC Plzeň – TJ Kovo Praha 5:1 (3:0, 2:0, 0:1)

Hosté v nelehkém duelu lépe zachytili vstup do utkání a vytvářeli si šance. Ústeckou nedisciplinovanost následně potrestali dvěma využitými přesilovkami a vytvořili si tak dvoubrankový náskok po první třetině. Na začátku té druhé Plzeň ubránila dlouhé oslabení tří proti pěti, kde se také vyznamenal brankář David Hrubý. Ve druhé části přišel třetí plzeňský gól, který utkání definitivně zlomil. Po něm následovala řada vyloučení na obou stranách. Další trefa ale nepadla a tak mečouni zvítězili 3:0 a nadále zůstávají stoprocentní.

Komentář trenéra Tomáše Semery: „Po dvou víkendech volna, jsme měli opět hodně velkou chuť si zahrát. Věděli jsme, že nás nečeká v Ústí nic lehkého a budeme se muset vyrovnat s tvrdou hrou soupeře. Podařilo se nám využít první dvě přesilovky a mohli proměnit i několik dalších vyložených šancí. Bohužel se tak nestalo. Od druhé třetiny už to tak pohledný hokejbal nebyl, vinou spousty vyloučení. Velmi dobře zachytal David Hrubý a výhru "zařídil" abiturient Jakub Vobruba, který první gól sám dal a na další dva přihrál.“

Sobota 4. listopadu: Elba DDM Ústí nad Labem - HBC Plzeň 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)

Na nedělní zápas budou chtít mladší dorostenci zapomenout. A to velmi rychle. Duel proti soupeři, který je na posledním místě tabulky, se mečounům hrubě nevydařil. Zápas nabídl především velké množství soubojů a řadu nepřesností. Nedařilo se ani v přesilovkách. Potrestáno bylo jen jedno, ze sedmi vyloučení. Vítězství má nakonec podobu 6:3, ovšem radost z něj byla pramalá.

Komentář trenéra Josefa Kadaněho: „Výkon týmu od úvodního buly byl v obrovském kontrastu s tím, který mužstvo předvedlo proti Kertu. Jediným pozitivem na naší straně je to, že si Tereza Štípková díky tomu slušně zachytala.“

Neděle 5. listopadu: HBC Plzeň – TJ Kovo Praha 6:3 (1:0, 3:1, 2:2)

Zápas sliboval lítý boj a zároveň pohledný hokejbal. Hostivař se dostala do vedení při vlastním oslabení. Plzeňany ovšem tato situace nevyvedla z míry a šest sekund před první sirénou se jim povedlo vyrovnat. Jako rozhodující pasáž dueulu se ukázala druhá třetina. V ní se mečouni radovali z gólu hned třikrát. Po střelcích zasloužil pochvalu také brankář Šlechta, který své mužstvo tradičně podržel. Ve třetí části padly dvě branky na každé straně a Plzeňané si pohlídali závěr zápasu a nepřipustili žádné drama. Vítězství má nakonec podobu 6:4, pod polovinou plzeňských branek se podepsal Jan Blahník.

Komentář trenéra Václava Tůmy: „Utkání se hrálo opět v dobrém tempu a s maximálním nasazením, k čemuž přispěl i kvalitní soupeř. Nám sice chybělo několik hráčů, ale zbytek týmu se s tím dobře vypořádal a navázal na dobré výkony z posledních zápasů doma. Domácí se dostali do vedení při naší přesilovce, což byl jediný moment, který jsme v zápase podcenili, ale naštěstí se nám těsně před koncem 1. třetiny podařilo vyrovnat. O výsledku rozhodla druhá třetina, kdy se nám podařilo vstřelit 3 branky, ale domácí tým utkání nezabalil a byl to velký boj až do konce. Naše bojovnost, tlak do branky a zákroky našeho brankáře, který nás v klíčových situacích opět podržel a zlikvidoval několik samostatných úniků soupeře, nám nakonec přinesly cenné vítězství. Velmi pozitivní je pro mě přístup hráčů, kdy po takovém "rozkoukávání" se a vzájemném seznamování se na začátku sezóny se teď zdá, že kluci si tzv. "sedli" a tvoří opravdu tým, kdy skutečně bojuje jeden za druhého. A zároveň to vypadá, že tým dobře přijal taktiku a styl hry, který chceme předvádět a to, co si říkáme, dokáží hráči přenést na hřiště.“

Sobota 4. listopadu: HBC Hostivař - HBC Plzeň 4:6 (1:1, 1:3, 2:2)

Utkání, které nepotřebuje dlouhé hodnocení. Hosté dominovali od první do poslední minuty a do domácí sítě padala jedna branka za druhou. Mezi oběma celky byl patrný značný věkový rozdíl, který zapříčinil konečné hrozivé skóre 0:20. Hned tři hráči Plzně, jmenovitě Baxa, Pavlíček a Procházka, vstřelili hattrick.

Komentář trenéra Marka Štrunce: „Domácí tým nastoupil do utkání s hráčskou kategorií přípravek. Hráči HBC Plzeň měli od začátku převahu, domácí tým se jen bránil. Pro mečouny to byl tak trénink na hřišti soupeře.“

Sobota 5. listopadu: TJ Olymp Jindřichův Hradec - HBC Plzeň 0:20 (0:6, 0:5, 0:9)