Infobar:   14. - 16. června: Turnaj U15 Pilsen Cup 2019
 
 

Zápasy jsme zvládli především psychicky, těší brankáře juniorů Libora Kojzara

Zápasy jsme zvládli především psychicky, těší brankáře juniorů Libora Kojzara Plzeňští junioři postoupili do semifinále, když zvládli dva náročné duely proti Písku. Důležitou postavou byl také brankář Libor Kojzar, který během dvou zápasů pustil pouze dvě branky a v rozhodujících samostatných stříleních neinkasoval ani jednou. Nyní se již těší na semifinálové bitvy, kde mečouni vyzvou Pardubice.

 
 
09.05.2019 | Tomáš Majer

Máte za sebou úspěšnou sérii s Pískem, oba zápasy se rozhodovaly až po uplynutí 45 minut. Bylo to pro tebe jako gólmana náročnější, že si musel být neustále ve střehu nebo ti neustálá permanence vyhovovala?
Co se týče prvního zápasu proti Písku, musím říct, že se po druhé třetině soupeř horko-těžko dostával z obranného pásma, takže jsem moc práce neměl. Naopak druhý zápas ukázal, že Písek má výbornou i ofenzivu. Od začátku se hra točila ze strany na stranu a ani jeden tým neměl navrch. Pro mě osobně to bylo nejnáročnější v prodloužení, když měl soupeř přesilovku a přibližně tři minuty nás zavřel v obranném pásmu.

V čem byl Písek nejvíce nebezpečný? Byly to brejky, které soupeř předváděl zejména v prvním zápase?
Určitě to byly brejky. V Písku se nacházejí velice dobří hráči, proto většinou sázeli na rychlé, přesné nahrávky klidně i na větší vzdálenost. Poté si to jednou, dvakrát nahráli a zakončili. Důležité je podotknout, že písecké přesilovky jsou také velice nebezpečné.

Postoupili jste do semifinále, kde si viděl silné stránky tvého týmu během série s Pískem?
Musím říct, že jsme zápasy zvládli velice dobře, především psychicky. Měli jsme minimální počet vyloučení. Nevzdávali se i za nepříznivého stavu, chladná hlava při prodloužení a nájezdech, toto vše jsme zvládli v zápasech proti Písku na jedničku. Vyzdvihnout bych chtěl i obětavost hráčů v obranném pásmu. Ne jednou hráči spadli do střely soupeře.

S Jihočechy jste se potkali letos několikrát. Jednou na turnaji a hned třikrát v základní části. Bylo na hřišti poznat, že se týmy už více znají?
Na hřišti to určitě znát bylo. Písek velice dobře zná naši rozehrávku, kterou se mu často podařilo otočit proti nám. Na druhé straně mi přišlo, že známe, kteří hráči Písku jsou nejnebezpečnější a velice dobře se nám je dařilo ohlídat.

Druhý duel jste vyhráli v samostatných stříleních. Jediný gól vstřelil Richard Hurt, ty si lapil všechny pokusy soupeře. Jsou samostatná střílení tvojí oblíbenou disciplínou?
Co se týče nájezdů, mám je rád možná tak na tréninku, ale při zápase rozhodně ne. Jsou to pro mě až moc velké nervy, protože vím, že na mě celý tým spoléhá a každý špatný krůček může rozhodnout celý zápas.

Znovu narazím na několikáté setkání týmů letos. Právě jeden ze zápasů v základní jste v Písku prohráli po samostatných stříleních. Pamatoval sis, jak hráči zakončují?
Popravdě jsem si vůbec nepamatoval, jak hráči Písku zakončují při nájezdech, na druhou stranu jsem se měl za co mstít, protože minule se mi to vůbec nepovedlo. Také se přiznám, že jsem zkusil chytat velice agresivně a naštěstí mi to všechno vyšlo.

Brzy vás čekají semifinálové zápasy. Na co bys diváky pozval?
V semifinále se střetneme s Pardubicemi. Oba týmy disponují velkým počtem hráčů, kteří jsou všichni na velice dobré úrovni. Osobně si myslím že se bude jednat o nejrychlejší a nejhezčí hokejbal, který v této sezoně máme možnost hrát a podpora fanoušků je pro nás velice důležitá, abychom zdolali našeho soka.

Podobné články
Aktuální články

Mládežnický Světový pohár na východě Čech: V akci několik Plzeňanů

Východočeská města Česká Třebová a Litomyšl hostí druhý ročník mládežnického Světového poháru, který se koná ve dnech 27. - 30. června. Kromě chlapecké kategorie U16 se představí i dívky do 18 let. Akce se zúčastní také několik zástupců klubu HBC Plzeň. O koho půjde?

Zápasy
SF3 | sobota 4.5.2019 | 16:00
HBC Plzeň - Kladno
PLZ KLA
 
 
 
 

Nenalezeny žádné zápasy

 
 
 

Online přenosy zápasů hokejbalové extraligy najdete na Onlajny.cz

Tabulka
P. Tým Z S B
1. Kert Park Praha 22 103:50 55
2. Kladno 22 93:43 49
3. Plzeň 22 66:42 43
4. Letohrad 22 65:34 40
5. Pardubice 22 86:63 40
6. Hradec Králové 22 60:63 36
7. Ústí n/L 22 53:72 29
8. Karviná 22 74:77 26
9. Kovo Praha 22 49:78 26
10. Most 22 60:76 23
11. Sudoměřice 22 52:70 23
12. Rakovník 22 34:127 6
Hráči
Ondřej Malý #5
Ondřej MALÝ
Číslo dresu:   5
Narozen:   20.9.1991
Výška:   181 cm
Váha:   79 kg
Post:   útočník
Hůl:   levá
 
 
 
Klub  |   A-tým  |   Další týmy  |   Zápasy  |   Hala  |   Historie  |   Forum  |   Archiv
Copyright © 2008-2019 HBC Plzeň & eSports.cz s.r.o. |   RSS kanál