Infobar:   14. - 16. června: Turnaj U15 Pilsen Cup 2019
 
 

Každý zápas byl vyrovnaný, říká o finálovém turnaji SŽ útočník Marek Štrunc

Každý zápas byl vyrovnaný, říká o finálovém turnaji SŽ útočník Marek Štrunc Starší žáci mají za sebou soutěžní ročník. O uplynulém víkendu byli členy nejlepší šestice na finálovém turnaji v Černošicích. Plzeňská snaha nakonec stačila na páté místo. Útočník Marek Štrunc na turnaji vstřelil dvě branky Rakovníku a chválí si zejména nasazení svého týmu v souboji o páté místo s Kladnem.

 
 
06.06.2019 | Tomáš Majer

Pojďme shrnout finálový turnaj, který se konal o uplynulém víkendu. Ve skupině jste narazili na Rakovník a Heřmanův Městec. V obou zápasech jste vedli, vedení ale neudrželi. Jak zápasy vypadaly z tvého pohledu?
Začali jsme dobře a byla v nás vidět chuť hrát, ale to i soupeři. Oba zápasy byly dost vyrovnané a pro mě i fyzicky náročné (smích). Rakovník byl jako celek velmi silný. Hned po chvíli jsme dostali první gól a v tu chvíli jsme věděli, že je čas máknout. Pak nám to tam s mojí lajnou párkrát padlo, ale na náskok Rakovníku už to nestačilo. Odpolední zápas vypadal úplně jinak. Všechno vázlo. Souhra, komunikace a i fyzička. Měli jsme za sebou náročný zápas z rána a už jsme byli unavení.

Ty jsi byl v zápase proti Rakovníku oceněn jako nejlepší hráč plzeňského týmu. Vstřelil si dvě branky. Po jakých akcích padly?
Obě z podobných situací. Byla to zásluha hlavně mých spoluhráčů. Byly to góly z dorážek, i když ten druhý byl hodně se štěstím.

V neděli jste se střetli s Kladnem o páté místo. Bylo na zápase znát zklamání týmů z nepostupu do semifinále nebo jste nic takového už neměli v hlavě?
Už první den bylo na každém znát zklamání, o to víc, když jsme i vedli, ale do zápasu s Kladnem jsme vstoupili úplně jinak. Až mi překvapuje jak kluci, se kterými hraji první sezónu, mají chuť se rvát a bojovat do poslední chvíle. I když to byl zápas o páté místo, každý tam šel s nasazením a cílem vyhrát.

Také s Kladnem jste vedli a soupeři se podařilo obrátit skóre. Nakonec jste se radovali vy po gólu těsně před koncem. Jaká byla na střídačce atmosféra? Nepřipravovali jste se už v duchu na prodloužení či samostatná střílení?
Na turnaji nebyl tým, který by neměl kvalitu a bylo to vidět i v zápase s Kladnem. Hra se přelévala z jedné strany na druhou. Když potom dokázali srovnat, museli jsme začít od začátku. Ano, byly tam obavy z nájezdů, ale hlavní bylo nepolevit a to jsme dokázali.

Jak náročné bylo pro Tebe hrát na hřišti větších rozměrů? Hrálo se na stadionu v Černošicích, jaké mělo větší hřiště výhody nebo nevýhody?
Je to jiné. Na vše bylo více času a zároveň i více prostoru, každopádně potom jít do brejku bylo dost vyčerpávající. Musel jsem tomu přizpůsobit hru, ale po chvíli si zvyknete.

Trenér Král se v hodnocení turnaje zmínil o tom, že jste v základní části měli málo těžkých zápasů, které by vás připravili na soupeře na finálovém turnaji. V čem byli soupeři na finále výrazně odlišní, než soupeři v základní části? Byla to individuální kvalita, přesilové hry či fyzická kondice?
Je to přesně tak, jak trenér popisuje. Měli jsme pár přípravných zápasů, kde se ukázalo, že je rozhodně co zlepšovat a potom na finálovém turnaji se to jen potvrdilo. Každý zápas byl vyrovnaný, hráči technicky zdatní. Bylo to o tom, kdo udělá první chybu.

Nyní vás čeká Pilsen Cup. Pokud vím, ty do něj půjdeš poprvé. Jak se těšíš například na zápasy proti kanadskému celku West Coast Express nebo technicky dobře vybavenému týmu Spišské Belé?
Pilsen Cup jsem už odehrál minulou sezónu pod vedením trenéra Krále, kdy jsme skončili druzí. Neočekávám nic lehkého, a o to víc se těším.

Podobné články
Aktuální články

Každé cvičení mělo něco do sebe, chválí hokejbalový kemp dorostenec Tomáš Krejčí

Přes padesát mladých hokejbalistů absolvovalo minulý týden pětidenní kemp pod vedením trenérů HBC Plzeň a LZ hokejové školy. Vyjma hokejbalistů nosící na dresu mečouna se kempu zúčastnili také hráči z Třemošné, Horní Břízy, Blovic či Stříbra. Mezi nejzkušenější patřil obránce Tomáš Krejčí, který se v červnu zúčastnil Světového poháru.

Zápasy
SF3 | sobota 4.5.2019 | 16:00
HBC Plzeň - Kladno
PLZ KLA
 
 
 
 

Nenalezeny žádné zápasy

 
 
 

Online přenosy zápasů hokejbalové extraligy najdete na Onlajny.cz

Tabulka
P. Tým Z S B
1. Kert Park Praha 22 103:50 55
2. Kladno 22 93:43 49
3. Plzeň 22 66:42 43
4. Letohrad 22 65:34 40
5. Pardubice 22 86:63 40
6. Hradec Králové 22 60:63 36
7. Ústí n/L 22 53:72 29
8. Karviná 22 74:77 26
9. Kovo Praha 22 49:78 26
10. Most 22 60:76 23
11. Sudoměřice 22 52:70 23
12. Rakovník 22 34:127 6
Hráči
Stanislav Kastner #7
Stanislav KASTNER
Číslo dresu:   7
Narozen:   28.6.1980
Výška:   189 cm
Váha:   90 kg
Post:   obránce
Hůl:   levá
 
 
 
Klub  |   A-tým  |   Další týmy  |   Zápasy  |   Hala  |   Historie  |   Forum  |   Archiv
Copyright © 2008-2019 HBC Plzeň & eSports.cz s.r.o. |   RSS kanál