Infobar:  Soutěžní ročník 2019/20 byl anulován. Extraliga nezná vítěze ani sestupující
 
 

Každý zápas byl vyrovnaný, říká o finálovém turnaji SŽ útočník Marek Štrunc

Každý zápas byl vyrovnaný, říká o finálovém turnaji SŽ útočník Marek Štrunc Starší žáci mají za sebou soutěžní ročník. O uplynulém víkendu byli členy nejlepší šestice na finálovém turnaji v Černošicích. Plzeňská snaha nakonec stačila na páté místo. Útočník Marek Štrunc na turnaji vstřelil dvě branky Rakovníku a chválí si zejména nasazení svého týmu v souboji o páté místo s Kladnem.

 
 
06.06.2019 | Tomáš Majer

Pojďme shrnout finálový turnaj, který se konal o uplynulém víkendu. Ve skupině jste narazili na Rakovník a Heřmanův Městec. V obou zápasech jste vedli, vedení ale neudrželi. Jak zápasy vypadaly z tvého pohledu?
Začali jsme dobře a byla v nás vidět chuť hrát, ale to i soupeři. Oba zápasy byly dost vyrovnané a pro mě i fyzicky náročné (smích). Rakovník byl jako celek velmi silný. Hned po chvíli jsme dostali první gól a v tu chvíli jsme věděli, že je čas máknout. Pak nám to tam s mojí lajnou párkrát padlo, ale na náskok Rakovníku už to nestačilo. Odpolední zápas vypadal úplně jinak. Všechno vázlo. Souhra, komunikace a i fyzička. Měli jsme za sebou náročný zápas z rána a už jsme byli unavení.

Ty jsi byl v zápase proti Rakovníku oceněn jako nejlepší hráč plzeňského týmu. Vstřelil si dvě branky. Po jakých akcích padly?
Obě z podobných situací. Byla to zásluha hlavně mých spoluhráčů. Byly to góly z dorážek, i když ten druhý byl hodně se štěstím.

V neděli jste se střetli s Kladnem o páté místo. Bylo na zápase znát zklamání týmů z nepostupu do semifinále nebo jste nic takového už neměli v hlavě?
Už první den bylo na každém znát zklamání, o to víc, když jsme i vedli, ale do zápasu s Kladnem jsme vstoupili úplně jinak. Až mi překvapuje jak kluci, se kterými hraji první sezónu, mají chuť se rvát a bojovat do poslední chvíle. I když to byl zápas o páté místo, každý tam šel s nasazením a cílem vyhrát.

Také s Kladnem jste vedli a soupeři se podařilo obrátit skóre. Nakonec jste se radovali vy po gólu těsně před koncem. Jaká byla na střídačce atmosféra? Nepřipravovali jste se už v duchu na prodloužení či samostatná střílení?
Na turnaji nebyl tým, který by neměl kvalitu a bylo to vidět i v zápase s Kladnem. Hra se přelévala z jedné strany na druhou. Když potom dokázali srovnat, museli jsme začít od začátku. Ano, byly tam obavy z nájezdů, ale hlavní bylo nepolevit a to jsme dokázali.

Jak náročné bylo pro Tebe hrát na hřišti větších rozměrů? Hrálo se na stadionu v Černošicích, jaké mělo větší hřiště výhody nebo nevýhody?
Je to jiné. Na vše bylo více času a zároveň i více prostoru, každopádně potom jít do brejku bylo dost vyčerpávající. Musel jsem tomu přizpůsobit hru, ale po chvíli si zvyknete.

Trenér Král se v hodnocení turnaje zmínil o tom, že jste v základní části měli málo těžkých zápasů, které by vás připravili na soupeře na finálovém turnaji. V čem byli soupeři na finále výrazně odlišní, než soupeři v základní části? Byla to individuální kvalita, přesilové hry či fyzická kondice?
Je to přesně tak, jak trenér popisuje. Měli jsme pár přípravných zápasů, kde se ukázalo, že je rozhodně co zlepšovat a potom na finálovém turnaji se to jen potvrdilo. Každý zápas byl vyrovnaný, hráči technicky zdatní. Bylo to o tom, kdo udělá první chybu.

Nyní vás čeká Pilsen Cup. Pokud vím, ty do něj půjdeš poprvé. Jak se těšíš například na zápasy proti kanadskému celku West Coast Express nebo technicky dobře vybavenému týmu Spišské Belé?
Pilsen Cup jsem už odehrál minulou sezónu pod vedením trenéra Krále, kdy jsme skončili druzí. Neočekávám nic lehkého, a o to víc se těším.

Podobné články
Aktuální články

Anulovaná sezóna: Nedohraný ročník mládežnických týmů

Také všem mládežnickým kategoriím byla letošní sezóna zrušena. Junioři v jarní části nestačili odehrát ani jedno utkání, dorost a starší žáci nastoupili do jednoho souboje, mladší žáci do dvou. Jak se mládeži dařilo před anulováním ročníku a v čem vynikaly jednotlivé kategorie? Nejen na to jsme se zaměřili v následujícím článku.

Zápasy
15.kolo | sobota 7.3.2020 | 14:00
HBC Plzeň - Sudoměřice
 
 
 
 

Nenalezeny žádné zápasy

 
 
 

Online přenosy zápasů hokejbalové extraligy najdete na Onlajny.cz

Tabulka
P. Tým Z S B
1. Kladno 15 65:29 37
2. Plzeň 16 77:38 34
3. Hradec Králové 15 65:38 32
4. Pardubice 14 73:42 29
5. Kert Park Praha 14 74:38 28
6. Ústí n/L 14 62:44 26
7. Karviná 15 48:49 25
8. Letohrad 14 43:47 15
9. Sudoměřice 13 32:72 12
10. Dobřany 16 45:95 12
11. Most 14 26:69 7
12. Kovo Praha 14 19:68 4
Hráči
Jiří Benedikt #20
Jiří BENEDIKT
Číslo dresu:   20
Narozen:   11.6.1988
Výška:   190 cm
Váha:   99 kg
Post:   útočník
Hůl:   pravá
 
 
 
Klub  |   A-tým  |   Další týmy  |   Zápasy  |   Hala  |   Historie  |   Forum  |   Archiv
Copyright © 2008-2020 HBC Plzeň & eSports.cz s.r.o. |   RSS kanál