Infobar:  Soutěžní ročník 2019/20 byl anulován. Extraliga nezná vítěze ani sestupující
 
 

Klubová sezóna 2018/19 je u konce. Jak si v ní mečouni vedli?

Klubová sezóna 2018/19 je u konce. Jak si v ní mečouni vedli? Turnajem Pilsen Cup a závěrečnou fází tréninků A-týmu, která skončila 20. června, skončila klubová sezóna v ročníku 2018/19. Řadu Plzeňanů ještě čeká mládežnický Světový pohár, jak si ale vedla klubová družstva v letošní sezóně? Odpovědi přinášíme v souhrnném článku.

 
 
25.06.2019 | Tomáš Majer

Plzeňskému A-týmu se po roční odmlce znovu podařilo dostat do semifinále, když v pohledné pětizápasové sérii přešli přes Hradec Králové. Zde ovšem mužstvu vystavil stopku kladenský Alpiq. Mečouni si ovšem na krk pověsili bronzové medaile, které si vysloužili zejména povedeným jarem, během něhož přehráli přímé konkurenty o třetí místo. Na tým od počátku sezóny dohlížel z manažerské role Josef Kadaně, který se během jara trvale přesunul na střídačku. Z pozice hlavního trenéra do role asistenta se později přesunul Luděk Polívka.

Stříbrnou sezónu zopakovali plzeňští junioři, pod taktovkou Tomáše Semery tým po dvaadvaceti kolech obsadil druhou příčku v základní části a ve čtvrtfinále narazil na Písek. Série na dva vítězné zápasy se rozhodovala až v prodloužení a samostatných stříleních a dál šli Plzeňané. V semifinále se pak týmu podařilo otočit sérii s Pardubicemi a ve finále narazili na Ústí nad Labem. Zde bohužel ztratili první dva domácí duely a prohráli i třetí v Ústí nad Labem. Pozitivním rysem bylo to, že během sezony se hráči juniorské kategorie začali dostávat šanci i v mužské kategorii.

Sezónu dorostu kormidloval Michal Edl, pro kterého to byla první sezóna na lavičce mládežnického týmu. Mečouni se dlouho drželi na druhém místě základní části, která měla dlouhých 27 kol! Na jaře přišlo lehké zaváhání a Plzeň přeskočili berounští Kelti. Pryč tak byl přímý postup na finálový turnaj a mečouni si jej museli vybojovat v kvalifikačním turnaji. Ten odehráli v domácím prostředí. Osudným se bohužel stal hned první zápas, kdy si mečouni nechali utéct začátek a s Kladnem i přes mocné dotahování prohráli. Ve zbylých dvou duelech si ale spravili chuť dvěma kanonádami. Postup mezi pět nejlepších však o jednu příčku unikl.

Starší žáci ovládli skupinu JIH/ZÁPAD se ztrátou jediného bodu během dvaceti kol. Kvalifikovali se tak na finálový turnaj, kde ovšem číhali soupeři z vyšší výkonnostní kategorie. Na turnaji v Černošicích sice v obou zápasech ve skupině vedli, vedení se jim však nepodařilo udržet a s Rakovníkem i Ježky z Heřmanova Městce prohráli. V zápase o páté místo si přeci jen užili pocit vítězství, když díky povedenému závěru porazili Kladno. Několik hráčů starších žáků se také pravidelně prosazovalo v kategorii dorostu. Premiérová sezóna Daniela Krále na lavičce starších žáků tak byla zakončena celkovým pátým místem v soutěži. Stejnou příčku pak obsadil tým na červnovém Pilsen Cupu

Také mladší žáci měli nového hlavního trenéra, byl jím Michal Samec. V osmičlenné skupině JIH+ZÁPAD nakonec obsadili třetí příčku. Vzpruhou do sezóny bylo také vítězství na zimním turnaji O pohár místostarostky MO Plzeň 1. Trenéři během sezóny pracovali na rozvoji každého z hráčů, což se dle slov trenéra Samce podařilo u každého jednotlivce. Přípravka a minipřípravka během sezóny absolvovala celou řadu regionálních i mimoregionálních turnajů, i v této kategorii je ovšem primární rozvoj hráčů nad výsledky turnajů.

Během sezóny se zintenzivnila spolupráce s Lukášem a Ondřejem Zdrhovými. Jejich pravidelné pondělní tréninky, komplexně zaměřené od techniky hole přes střelbu po rozvoj hokejbalového myšlení, během sezóny začaly využívat všechny kategorie. Bratři Zdrhové spolu s klubovými trenéry povedou také druhý ročník hokejbalového mládežnického kempu, který se bude konat od 12. do 16. srpna. To již bude probíhat příprava klubových družstev v plném proudu. O jejích plánech či změnách v realizačních týmech či kádru A-týmu vás budeme informovat na přelomu července a srpna. Na závěr bychom rádi poděkovali všem fanouškům a partnerům klubu za podporu v sezóně 2018/2019!

Podobné články
Aktuální články

Anulovaná sezóna: Nedohraný ročník mládežnických týmů

Také všem mládežnickým kategoriím byla letošní sezóna zrušena. Junioři v jarní části nestačili odehrát ani jedno utkání, dorost a starší žáci nastoupili do jednoho souboje, mladší žáci do dvou. Jak se mládeži dařilo před anulováním ročníku a v čem vynikaly jednotlivé kategorie? Nejen na to jsme se zaměřili v následujícím článku.

Zápasy
15.kolo | sobota 7.3.2020 | 14:00
HBC Plzeň - Sudoměřice
 
 
 
 

Nenalezeny žádné zápasy

 
 
 

Online přenosy zápasů hokejbalové extraligy najdete na Onlajny.cz

Tabulka
P. Tým Z S B
1. Kladno 15 65:29 37
2. Plzeň 16 77:38 34
3. Hradec Králové 15 65:38 32
4. Pardubice 14 73:42 29
5. Kert Park Praha 14 74:38 28
6. Ústí n/L 14 62:44 26
7. Karviná 15 48:49 25
8. Letohrad 14 43:47 15
9. Sudoměřice 13 32:72 12
10. Dobřany 16 45:95 12
11. Most 14 26:69 7
12. Kovo Praha 14 19:68 4
Hráči
David Pokorný #40
David POKORNÝ
Číslo dresu:   40
Narozen:   24.9.1995
Výška:   191 cm
Váha:   90 kg
Post:   obránce
Hůl:   levá
 
 
 
Klub  |   A-tým  |   Další týmy  |   Zápasy  |   Hala  |   Historie  |   Forum  |   Archiv
Copyright © 2008-2020 HBC Plzeň & eSports.cz s.r.o. |   RSS kanál