Infobar:  Soutěžní ročník 2019/20 byl anulován. Extraliga nezná vítěze ani sestupující
 
 

Udělám vše pro to, abych se na šampionát probojoval, prohlašuje Luděk Pavlík

Udělám vše pro to, abych se na šampionát probojoval, prohlašuje Luděk Pavlík Všem plzeňským týmům již po tomto víkendu skončí podzimní část. O poslední utkání tohoto roku se ale nebude jednat u Luďka Pavlíka. Obránce dorostu, jenž také sbírá zkušenosti mezi juniory, je nominován na dva prosincové přípravné duely reprezentační osmnáctky, která se připravuje na červnové mistrovství světa.

 
 
28.11.2019 | Markéta Peclová

Podzimní část je skoro u konce, před pauzou máte s dorostenci na programu už jen jedno utkání. Jak jste zatím spokojeni s dosavadními výsledky?
Zimní přestávku přečkáme v polovině tabulky. S dosavadními výsledky jsme částečně spokojeni, ale do jarní části soutěže musíme své kvality vylepšit. Problémy nám dělají zápasy se stejně silnými soupeři, ve kterých bohužel prohráváme o gól.

V neděli jste v předposledním zápase podzimu porazili Blatnou 7:0, a zapsali tak již čtvrté vítězství v řadě. Co podle tebe rozhodlo o vaší vysoké výhře?
Od začátku zápasu jsme viděli, že máme na to Blatnou přehrát. Samozřejmě žádného soupeře nesmíme podcenit, do každého zápasu jdeme na plno a nic jiného než výhra nepřipadá v úvahu. K takto hladké výhře určitě přispěl i průběh předchozích vítězných zápasů.

Ty jsi letos také nastoupil dvakrát za juniory. V čem vidíš největší rozdíly mezi extraligou dorostu a extraligou juniorů?
Já osobně největší rozdíl vidím v tom, že extraliga juniorů je dynamičtější, rychlejší a kontaktnější než extraliga dorostu.

Zatímco v dorostu patříš k těm nejzkušenějším, v juniorech se řadíš mezi nejmladší. Vnímáš to nějak na hřišti, že jsou tvé pozice v těchto dvou týmech odlišné, nebo si to nepřipouštíš a snažíš se vstupovat do každého utkání stejně?
Samozřejmě si to v hlavě nepřipouštím a do každého zápasu, ať už za dorostence nebo juniory, vstupuji s cílem být co největší oporou svého týmu, odmakat zápas na plno. Jak jsi už zmínila, mezi juniory patřím k těm nejmladším, proto jsem otevřen jakékoliv kritice a radě vůči mé hře. Tyto cenné rady a zkušenosti se snažím přenést i do hry v dorostenecké kategorii.

Objevuješ se rovněž v mládežnických reprezentacích. Minulý měsíc jsi byl poprvé nominován do reprezentace U18. Jednalo se o dvoudenní soustředění v Plzni, tedy v prostředí, které dobře znáš. Jak sis to užil a co sis z něho odnesl?
Nejprve bych chtěl říct, že tato nominace mě opravdu velmi potěšila. Nejen, že kemp se konal pro mne v domácím prostředí, ale trenérem reprezentace U18 je pan Semera, který je zároveň trenér juniorů v HBC Plzeň. Určitě i to přispělo k tomu, že se mi v reprezentaci hrálo dobře. Velmi rád jsem viděl svoje kamarády z bývalých reprezentačních kategorií, opět se nás sešla skvělá parta.

Na tomto přípravném kempu jste s reprezentací sehráli utkání s Plzní, která měla v sestavě jak juniory, tak i hráče z A-týmu. Co na to říkáš, že jsi mohl poměřit síly s některými spoluhráči a hokejbalisty, kteří hrají extraligu mužů?
Vždy je zvláštní, když člověk hraje proti svému týmovému spoluhráči, zde se navíc jednalo nejen o moje spoluhráče, ale i hráče plzeňského Áčka, které moc dobře znám. Docela mě překvapilo, jak dobře jsme si v zápase vedli, čemuž napovídá i výsledek zápasu 4:4. Myslím si, že nás to docela povzbudilo a nabilo energií do dalších společných kempů a zápasů.

Na začátku prosince odcestuješ s osmnáctkou do Žiliny, kde máte naplánované dva přípravné zápasy se Slovenskem. Jaká to podle tebe bude prověrka před mistrovstvím světa?
Určitě to bude jeden z ukazatelů naší připravenosti, sehranosti a komunikace na hřišti, protože slovenské výběry neznáme, i když já osobně jsem před několika lety s tehdejším reprezentačním výběrem sehrál pár zápasů proti slovenským týmům. Slovensko vždy mělo velmi bojovný tým a na mistroství světa budou chtít sahat po zlatu stejně jako my. Myslím si, že právě zápasy v Žilině mohou o kvalitách a připravenosti obou týmu hodně napovědět.

Světový šampionát juniorů se bude konat příští rok koncem června ve Švýcarsku. Jakou myslíš, že máš šanci se tam probojovat?
Udělám vše pro to, abych se na šampionát probojoval, i když jsem ve výběru jeden z nejmladších. Myslím si, že správným přístupem k tréninkům a s pomocí spoluhráčů šanci mám.

Podobné články
Aktuální články

Druhé místo bereme jako velký úspěch, hlásí obránce juniorů Tomáš Chramosta

Plzeňští junioři zakončili o víkendu letošní sezónu BEKO finálovým turnajem ve Světlé nad Sázavou. V semifinále porazili Pardubice, v neděli v boji o zlato ale nestačili na Letohrad a domů se vraceli se stříbrnými medailemi. Za celou cestou BEKO pohárem juniorů se ohlíží Tomáš Chramosta, jeden z nejlepších hráčů plzeňského mužstva.

Zápasy
Pohár | sobota 27.6.2020 | 11:00
HBC Plzeň - Kladno
PLZ KLA
 
 
 
 

Nenalezeny žádné zápasy

 
 
 

Online přenosy zápasů hokejbalové extraligy najdete na Onlajny.cz

Tabulka
P. Tým Z S B
1. Kladno 15 65:29 37
2. Plzeň 16 77:38 34
3. Hradec Králové 15 65:38 32
4. Pardubice 14 73:42 29
5. Kert Park Praha 14 74:38 28
6. Ústí n/L 14 62:44 26
7. Karviná 15 48:49 25
8. Letohrad 14 43:47 15
9. Sudoměřice 13 32:72 12
10. Dobřany 16 45:95 12
11. Most 14 26:69 7
12. Kovo Praha 14 19:68 4
Hráči
Vít Lokajíček #12
Vít LOKAJÍČEK
Číslo dresu:   12
Narozen:   25.7.1999
Výška:   174 cm
Váha:   78 kg
Post:   útočník
Hůl:   pravá
 
 
 
Klub  |   A-tým  |   Další týmy  |   Zápasy  |   Hala  |   Historie  |   Forum  |   Archiv
Copyright © 2008-2020 HBC Plzeň & eSports.cz s.r.o. |   RSS kanál