Infobar:  Tréninky přípravky a minipřípravky jsou v plném proudu! Každé pondělí a středu od 16:00 do 17:15
 
 

Motivace probojovat se na mistrovství světa je obrovská, říká Tomáš Chramosta

Motivace probojovat se na mistrovství světa je obrovská, říká Tomáš Chramosta Mezi nominovanými hokejbalisty na kemp reprezentační dvacítky, který se uskutečnil o prvním únorovém víkendu, byl také Tomáš Chramosta. Obránce, který je momentálně neproduktivnějším hráčem plzeňských juniorů, v rozhovoru mimo jiné popisuje, co bylo náplní soustředění i svou premiérovou branku v U20.

 
 
05.02.2020 | Markéta Peclová

O víkendu jsi absolvoval v Plzni soustředění reprezentace U20. Připravoval jsi se nějak speciálně na tento kemp?
Během zimní pauzy jsem se snažil udržovat v kondici, ale neřekl bych, že nějak speciálně. Měli jsme ale s juniorkou téměř měsíc zimní přípravy za sebou, takže myslím, že připravený jsem byl.

Můžeš prozradit, na co jste se na kempu nejvíce zaměřovali?
Nemyslím si, že bychom se zaměřovali na něco konkrétního, protože pro většinu z nás to bylo první setkání s hokejkami po zimní přípravě, takže si myslím, že sobotní trénink byl především jen o tom, abychom si osahali hokejku a míček před zápasem proti U18. V neděli jsme ještě měli kondiční trénink a potom zápas proti Kert Parku.

Jak už jsi zmínil, v sobotu jste odehráli zápas proti reprezentační osmnáctce, kterou jste porazili 6:3. Jaké to bylo utkání z tvého pohledu?
Tak myslím si, že začátek utkání nebyl z naší strany ideální, dělali jsme často chyby v obraně, ale postupně jsme se do toho dostávali a náš výkon se postupně zlepšoval.

Ty jsi se objevoval i v přesilovkových hrách. Střídali jste se na hřišti se spoluhráči pravidelně nebo jste měli utvořené speciální přesilovkové formace?
Střídali jsme se pravidelně. Vždycky šla ta lajna, na kterou vyšlo střídání.

O den později jste poměřili síly s Kert Parkem. Duel s Pražany došel až do samostatných střílení, po kterých jste zvítězili 6:5. Jak bys zápas zhodnotil?
Podle mého jsme proti Kert Parku měli mnohem lepší start do zápasu než v sobotu proti U18. Věděli jsme, že Kert Park bude hodně kvalitním a běhavým soupeřem, což se i potvrdilo a už i podle výsledku je jasné, že zápas byl velmi vyrovnaný.

Vstřelil jsi první branku dvacítky v tomto utkání, svou premiérovou v reprezentaci hráčů do dvaceti let. Jak bys popsal celou gólovou situaci?
Gól padnul při naší početní výhodě, kdy jsme si jen narychlo s kluky řekli, jak to sehrajeme. Hodně jsme si vyměňovali balónek a tím obranu Kert Parku hodně rozhýbali. Dostal jsem přihrávku od Brauniče (David Braun) na modrou čáru a viděl jsem, že Langy (Nicolas Langr) si sbíhá dolů před branku, tak jsem vystřelil a jsem moc rád, že to tam padlo, ale předcházela tomu výborná práce celé lajny.

Když budeme počítat i ty dva prosincové přípravné zápasy na Slovensku, tak jste ve čtyřech utkáních vsítili celkem 27 branek. Myslíš, že je ofenziva vaší silnou stránkou?
Nemyslím si, že bychom úplně vynikali v útoku oproti obraně, to ne, ale máme velice kvalitní tým a jelikož v průběhu campu nám vypadli dva obránci, tak nás museli doplnit kluci z útoku a tím se ukázalo, že všichni hráči jsou velice kvalitní a dokáží hrát “všude”.

Jak sis kemp užil? Bylo znát, že každý hráč se chce dostat do finální nominace pro mistrovství, které se koná již v červnu?
Camp jsem si velice užil stejně jako prosincový camp v Žilině, protože s kluky jsme skvělá parta. Určitě to znát bylo, protože probojovat se do finální nominace chce určitě každý.

Je reprezentace teď tvojí hlavní motivací a věříš, že se na juniorský šampionát do Švýcarska probojuješ?
Motivace je to určitě velká, ale momentálně máme před sebou jarní část s juniorkou, kde určitě chceme zabojovat o přední příčky v tabulce, abychom měli co nejlepší pozici pro play off, které je pro nás samozřejmostí. Ale motivace probojovat se na mistrovství světa je obrovská a udělám všechno, co bude v mých silách pro to, abych se dostal do finální nominace.

Podobné články
Aktuální články

PREVIEW: O víkendu doma nastoupí B-tým, dorost a starší žáci

Nadcházející víkend do akce nastoupí čtveřice týmů HBC Plzeň, při čemž hned tři z nich nastoupí na domácí ploše. B-tým ve Štruncových sadech hostí Brno, v hale na Košutce si zahrají dorostenci a starší žáci. Zápasy A-týmu a juniorů na půdě Kert Parku byly odloženy z preventivních důvodů.

Zápasy
1. | sobota 5.9.2020 | 14:00
Ústí n. Labem - HBC Plzeň
UNL PLZ
 
 
 
 
3. | sobota 19.9.2020 | 17:00
Kert Park Praha - HBC Plzeň
 
4. | sobota 26.9.2020 | 11:00
Kladno - HBC Plzeň
 
5. | sobota 3.10.2020 | 16:00
Pardubice - HBC Plzeň
 
 
 
 

Online přenosy zápasů hokejbalové extraligy najdete na Onlajny.cz

Tabulka
Tabuka 2020/2021 bude zveřejněna po prvním odehraném kole.
Hráči
David Pokorný #40
David POKORNÝ
Číslo dresu:   40
Narozen:   24.9.1995
Výška:   191 cm
Váha:   90 kg
Post:   obránce
Hůl:   levá
 
 
 
Klub  |   A-tým  |   Další týmy  |   Zápasy  |   Hala  |   Historie  |   Forum  |   Archiv
Copyright © 2008-2020 HBC Plzeň & eSports.cz s.r.o. |   RSS kanál