Infobar:  Tréninky přípravky a minipřípravky jsou v plném proudu! Každé pondělí a středu od 16:00 do 17:15
 
 

Věřím, že na Pilsen Challenge obstojíme, říká o Grenchenu explzeňský Jaroslav Pauer

Věřím, že na Pilsen Challenge obstojíme, říká o Grenchenu explzeňský Jaroslav Pauer Turnaj Pilsen Challenge 2020 se každým dnem blíží. 14. února šestice týmů odstartuje do silně obsazeného turnaje. Jedním z nich bude i tým SHC Grenchen-Limpachtal, jehož dres obléká také Jaroslav Pauer. Plzeňský odchovanec, který ještě na začátku loňské sezóny nastupoval v A-týmu, se těší, až si zahraje proti bývalým spoluhráčům.

 
 
06.02.2020 | Tomáš Majer

Na začátku letošní sezóny jsi zamířil do Grenchenu. Jak se tvé angažmá zrodilo? Kdy proběhly první kontakty?
Moje působení ve Švýcarsku se zrodilo díky Michalu Slancovi. Michal mi zavolal před sezónou, jestli bych měl zájem jít hrát do Grenchenu. Neváhal jsem ani minutu a souhlasil jsem. Je to šance, která se neodmítá.

Když do Grenchenu odcházel Michal Slanec před sezónou 2016/17, klub mu našel práci i bydlení. Bylo tomu tak i v tvém případě?
Ano, bylo tomu tak i u mě. Grenchen mi hodně pomáhá ve všem a jsem za to velice vděčný.

Jak proběhla adaptace v novém týmu? Přijala tě kabina, nebyl problém v jazykové bariéře?
Kluci mě mezi sebe vzali, takže jsme spokojený. Co se týče jazykové bariéry, ta trochu problém je. Ale učím se, takže časem to bude lepší.

Nyní máš za sebou podzimní část. V deseti zápasech jsi nasbíral devět bodů (4+5). Zvládl jsi přechod na švýcarský styl, který je dle dostupných informací tvrdší, než český? Jsi spokojený s dosavadními výkony?
Styl hry je rozhodně jiný. Vše je tvrdší, většina hřišť je navíc menší. Na vše je tak méně času a prostoru. Spokojený úplně nejsem, bodově by to mohlo být lepší. Šancí mám hodně, ale mám dřevěné ruce (smích).

Jak lze hodnotit podzim po týmové stránce? Grenchen je v osmičlenné tabulce čtvrtý. Třetí a sedmé místo ale dělí pouhé tři body. Svědčí to o vyrovnanosti celé soutěže?
V podzimní části jsme měli nevyrovnané výkony. Bylo to nahoru – dolů. Dokázali jsme zahrát dobrý zápas a pak jsme neuhráli nic. Jinak se dá říci, že soutěž je vyrovnaná.

Probíhají tréninky ve Švýcarsku výrazně jinak, než v Plzni? Viděl bys nějaké velké rozdíly v jejich zaměření?
Výrazný rozdíl v tréninkách není, snad jen, že trénujeme jen dvakrát týdně.

Nyní se v Plzni představíš poprvé v dresu soupeře. Budeš mít větší motivaci se předvést před plzeňským publikem? Těšíš se zároveň, že si opět zahraješ na plastovém povrchu, který ve Švýcarsku chybí?
Motivace před publikem je určitě obrovská. Těším se, až si zahraji proti bývalým spoluhráčům a do Plzně celkově. Povrch mi nijak nechybí. Vše je o zvyku, na betonu jsem začínal.

S jakými cíli na turnaj pojedete? Věříš, že obstojíte v silné konkurenci?
Cíle jsou vždy ty největší. Uvidíme, jak turnaj dopadne. Soupeři jsou silní a kvalitní, ale věřím že na Pilsen Challenge obstojíme.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Die GreLi-Familie heisst @jara_pauer vom @hbcplzen herzlich willkommen in Grenchen! Wir freuen uns auf eine spannende Zeit mit dir und wünschen einen guten Start! #shcgreli #streethockey #swissstreethockey #feelthepauer

Příspěvek sdílený SHC Grenchen-Limpachtal (@shcgreli),

Podobné články
Aktuální články

PREVIEW: O víkendu doma nastoupí B-tým, dorost a starší žáci

Nadcházející víkend do akce nastoupí čtveřice týmů HBC Plzeň, při čemž hned tři z nich nastoupí na domácí ploše. B-tým ve Štruncových sadech hostí Brno, v hale na Košutce si zahrají dorostenci a starší žáci. Zápasy A-týmu a juniorů na půdě Kert Parku byly odloženy z preventivních důvodů.

Zápasy
1. | sobota 5.9.2020 | 14:00
Ústí n. Labem - HBC Plzeň
UNL PLZ
 
 
 
 
3. | sobota 19.9.2020 | 17:00
Kert Park Praha - HBC Plzeň
 
4. | sobota 26.9.2020 | 11:00
Kladno - HBC Plzeň
 
5. | sobota 3.10.2020 | 16:00
Pardubice - HBC Plzeň
 
 
 
 

Online přenosy zápasů hokejbalové extraligy najdete na Onlajny.cz

Tabulka
Tabuka 2020/2021 bude zveřejněna po prvním odehraném kole.
Hráči
Tomáš Majer #11
Tomáš MAJER
Číslo dresu:   11
Narozen:   3.4.1998
Výška:   182 cm
Váha:   71 kg
Post:   útočník
Hůl:   pravá
 
 
 
Klub  |   A-tým  |   Další týmy  |   Zápasy  |   Hala  |   Historie  |   Forum  |   Archiv
Copyright © 2008-2020 HBC Plzeň & eSports.cz s.r.o. |   RSS kanál