Anulovaná sezóna: Tři domácí zápasy, 33 vstřelených gólů

Plzeňští hokejbalisté v letošní sezóně odehráli na domácí půdě tři utkání, kde počet jejich gólů dosáhl dvojciferného čísla. Poprvé se tak stalo v závěru podzimu v zápase s Mostem, který si z Plzně odvezl 10 branek. Stejnou nadílku dostala i Karviná v úvodu jarní části. Ve druhém souboji jara se mečouni radovali dokonce z 13 přesných ran.

Kdybychom se před letošním ročníkem podívali do statistik na poslední zápas, kdy si některý ze soupeřů odvezl z Plzně deset branek, museli bychom zabrousit až do sezóny 2011/2012. Poslední takové skóre bychom našli pod datem 1. 10. 2011, kdy Plzeňští zvítězili nad Karvinou 10:1. Tehdy v kádru plzeňského A-týmu působilo šest hráčů, kteří dres s mečounem oblékají i nyní – Vágner, Slanec, Průcha, Roušal, Jiří Benedikt a Ondřej Kejř. Všichni se na vysoké výhře nad Karvinou podíleli alespoň jedním bodem, nejvíce byl produktivní Vágner, jenž si zapsal body čtyři (2+2).

Plzeň - Most 10:3 (3:1, 3:1, 4:1), sobota 16. 11. 2019

Zatímco první vzájemné utkání na severu Čech v úvodním zápase sezóny bylo vyrovnané (Plzeňští si přivezli těsnou výhru 2:1), odveta v západních Čechách se vyvíjela jasněji ve prospěch domácích. Stav 0:0 držel do času 8:19, jen ale o 227 vteřin později byl už zásluhou Valenty, Kejře a Tomáše Ulče 3:0. Hostům se poté podařilo v přesilové hře snížit na 3:1, ale krátce po přestávce byla síť opět rozvlněna na druhé straně Hanušem a jen o 29 vteřin déle se podruhé v utkání prosadil Kejř. Mečouni pak v oslabení inkasovali, ovšem za tři minuty přišla odpověď z hokejky Roušala a pětigólový náskok byl zpět.

V závěrečném dějství Západočeši své skóre ještě navyšovali. Nejprve Kunzmann, o chvíli později přesně mířil Jiří Benedikt. Ve 41. minutě upravili Mostečtí stav na 8:3, když využili třetí početní výhodu. Tím se ale skóre neuzavřelo. V závěru zápasu se ještě mezi střelce zapsal Vobruba a na konečných 10:3 upravil druhým přesným zásahem Kunzmann.

Plzeň - Karviná 10:2 (3:1, 1:0, 6:1), sobota 29. 2. 2020

Jarní část ročníku 2019/2020 začali mečouni výborně. Zapsali nejen tři body do tabulky, ale také číslo deset do kolonky počtu gólů. Domácí se poprvé radovali už po 84 vteřinách hry, když pokus Švarce zastavila až branková síť. V páté minutě se prosadil Tomáš Ulč, o chvíli déle se ujala i střela Karviné a na světelné tabuli svítil stav 2:1. Ještě před koncem první patnáctiminutovky ale měli Plzeňští zásluhou Švarce dvoubrankový náskok zpět.

Ve druhé třetině si našel do brány cestu jen jeden míček po střele Roušala. Zato ve třetí části jich Plzeň hostům nasázela šest. Nejprve se do statistik zapsali Hanuš, David Ulč a Slanec. Pak přišlo snížení ze strany Karviné, ovšem ta poslední slovo ještě neměla. V čase 42:48 vsítil další gól Vodrážka a pouze 40 vteřin před závěrečnou sirénou proměnil únik v oslabení Roušal.

Plzeň - Sudoměřice 13:0 (5:0, 4:0, 4:0), sobota 7. 3. 2020

Druhý zápas jara a dokonce ještě vyšší výhra než v prvním. Plzeňští hráči jasně přestříleli Sudoměřice 49:15, v utkání dominovali a soupeř nakonec odjel s 13 inkasovanými góly, zatímco Kráčina ze sítě nemusel lovit ani jeden míček. První branka padla jen 12 vteřin po úvodním buly z hole Průchy, rychlejší gól v letošní sezóně plzeňští hokejbalisté nedali. Následovaly přesné rány Roušala a Hurta. Pak opět přesnou trefu zaznamenal Roušal a v poslední minutě první části Slanec.

Druhá třetina začala premiérovými brankami Majera a Zíky, prosadili se také Švarc a Ondřej Benedikt. V posledním dějství brankostroj pokračoval. Nejprve podruhé skóroval Švarc, krátce poté dovršil Roušal jediný hattrick sezóny. Za nedlouho se dvougólovým střelcem stal i Hurt a necelou minutu a půl před koncem zápasu také Průcha, který skóre i uzavřel. Tento třináctigólový duel byl také posledním extraligovým v sezóně 2019/2020.