Infobar:  Soutěžní ročník 2019/20 byl anulován. Extraliga nezná vítěze ani sestupující
 
 

Druhé místo bereme jako velký úspěch, hlásí obránce juniorů Tomáš Chramosta

Druhé místo bereme jako velký úspěch, hlásí obránce juniorů Tomáš Chramosta Plzeňští junioři zakončili o víkendu letošní sezónu BEKO finálovým turnajem ve Světlé nad Sázavou. V semifinále porazili Pardubice, v neděli v boji o zlato ale nestačili na Letohrad a domů se vraceli se stříbrnými medailemi. Za celou cestou BEKO pohárem juniorů se ohlíží Tomáš Chramosta, jeden z nejlepších hráčů plzeňského mužstva.

 
 
30.06.2020 | Markéta Peclová

Účast na Final Four si mečouni museli vybojovat ve skupině A, kde se střetli s Ústím nad Labem, Kladnem a Prachaticemi. Vstup do poháru jim ale nevyšel podle představ, když na severu Čech prohráli 2:9. „Po nevydařeném zápase v Ústí jsme nejdřív chtěli všichni na ten zápas zapomenout a soustředit se na nadcházející, protože jsme věděli, že pokud chceme jet na Final Four, tak musíme porazit Kladno i Prachatice. Motivace byla určitě veliká, protože celá šatna chtěla být mezi čtyřmi nejlepšími týmy v republice,“ vzpomíná Tomáš Chramosta na neúspěšný úvod. Svěřenci trenéra Tomáše Semery poté doma ovšem zabojovali a dvě vysoké domácí výhry jim zajistily vstupenku na finálový turnaj.

Ten se odehrál o uplynulém víkendu ve Světlé nad Sázavou. V sobotu narazili Plzeňští v semifinále na vítěze skupiny B, kterým bylo pardubické Autosklo. Pouze jedno utkání určilo, zda si Západočeši zahrají o nejcennější kov či bronz. Obránce Plzně, jenž od druhého střetnutí BEKO poháru vedl tým jako kapitán, přiznává, že tento systém není moc přívětivý: „Na Pardubice jsme chtěli nastoupit určitě aktivně, ale věděli jsme, že se hraje jen jeden zápas a ne klasické play-off na tři vítězné, z čehož jsme možná ze začátku měli strach, protože jsme nehráli to, co jsme si v kabině před zápasem řekli. S Pardubicemi se ale známe a věděli jsme, co od nich čekat.“ Mečouni ale důležitý duel zvládli, hráče z východních Čech porazili 4:3 a mohli se těšit na finále s Letohradem, na který se samozřejmě připravovali. „Koukli jsme se na hotelu na nějaké momenty ze zápasu, který určoval prvního finalistu. Zaměřili jsme se hlavně na letohradské přesilovky a práci v obraně,“ prozrazuje obránce s reprezentačními zkušenostmi.

S letohradskými jeleny se utkali o den později. „První třetina byla bezgólová a spíš hra nahoru-dolů než nějaké gólové šance. Ve druhé třetině se ale ukázalo, že Letohrad má zkušený tým. Dostali jsme dva góly a do poslední třetiny jsme šli s tím, že nic není ztraceno, ale že nesmíme dostat gól, pokud chceme otočit skóre zápasu, což se bohužel nepodařilo a po necelých dvou minutách jsme prohrávali o tři branky a tím se podle mě zápas zlomil,“ hodnotí utkání o celkového vítěze Chramosta. I přes gólové manko ale plzeňský tým stále věřil, že se s duelem ještě něco může udělat. „Samozřejmě jsme ale věděli, že času na vyrovnání zápasu máme dost, ale Letohrad jejich hrou ukázal, že si prvenství zaslouží,“ uznává hokejbalista s číslem 13. Plzeňští nakonec skórovali až v předposlední minutě a ve finále podlehli Letohradu 1:5.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Junioři přivezli z Final Four BEKO poháru juniorů stříbrné medaile! 🏆🥈Po výhře 4:3 v semifinále nad @hbcpce nestačili mečouni ve finále (1:5) na @letohradhokejbal . Jelenům na dálku gratulujeme k prvenství 👍 Nejlepšími hráči týmu na turnaji byli Michal Galla, Matěj Deja a Tomáš Chramosta. Nejlepším obráncem turnaje se stal Jonáš Kanta (střelec vítězné branky v semifinále). #hbcplzen #hokejbal #ballhockey #marlins #sportovniplzen #bekopoharjunioru #tournament #silvermedal

Příspěvek sdílený HBC Plzeň (@hbcplzen),

Plzeň tak na nejvyšší stupínek opět nedošla. „Celou cestu turnajem bych zhodnotil určitě kladně, i přestože po prvním zápase to s námi nevypadalo dobře. Mrzí mě, že jsme po čtvrté za sebou skončili těsně pod vrcholem,“ nezastírá touhu po zlatu hráč, který v anulované sezóně nevynechal ani zápas a ze všech plzeňských hokejbalistů posbíral nejvíce kanadských bodů. Chramosta vidí pozitiva i ve hře, zároveň si je ale také vědom nějakých nedostatků: „Po herní stránce za sebe hodnotím také kladně a určitě nám to ukázalo, na čem musíme pracovat příští rok a třeba taky jednou nebudeme druhý, ale první (smích).“

K juniorům se v poháru zapojili rovněž hráči dorostu, kteří se v nejstarší mládežnické kategorii rozhodně neztratili. Dorostenec Jonáš Kanta, který se stal autorem vítězné branky v semifinále, byl dokonce vyhlášen nejlepším obráncem turnaje. „Myslím si, že celý tento víkend pomohl k začlenění dorostenců, kteří příští sezónu přechází do juniorky,“ říká Chramosta. Hráč, jenž v průběhu celého poháru posbíral čtyři asistence, obdržel stejně jako Michal Galla a Matěj Deja cenu pro nejlepšího hráče týmu na turnaji.

Jak byli hokejbalisté ze západočeské metropole spokojeni s finálovým turnajem? „Myslím, že můžu mluvit za celý tým, že Final Four jsme si určitě všichni užili skvěle. Trenéři nám zařídili skvělý hotel, kde jsme měli možnosti bazénu a vířivky, což myslím, že bylo pro všechny poprvé,“ pochvaluje si Chramosta servis, který plzeňský realizační tým na turnaji zařídil a na závěr dodává: „Druhé místo si myslím, že všichni bereme jako velký úspěch, protože začátek sezóny jsme neměli vůbec podle našich představ. Takže za druhé místo jsme rádi, i když samozřejmě je škoda, že nejsme první, ale my už jsme na stříbro zvyklí (smích).“

Podobné články
Aktuální články

Trojice týmů začala s přípravou na novou hokejbalovou sezónu

V pondělí 3. srpna se poprvé sešli hráči dorostu a A-týmu, aby zahájili přípravu na nadcházející ročník. O den později se k nim připojili také junioři. Žákovským družstvům začne tréninkový cyklus o den později. Klub v srpnu čekají tři významné akce, včetně mládežnického Pilsen Cupu!

Zápasy

Nenalezeny žádné odehrané zápasy

 
 
 

Nenalezeny žádné zápasy

 
 
 

Online přenosy zápasů hokejbalové extraligy najdete na Onlajny.cz

Tabulka
Tabuka 2020/2021 bude zveřejněna po prvním odehraném kole.
Hráči
 
 
 
Klub  |   A-tým  |   Další týmy  |   Zápasy  |   Hala  |   Historie  |   Forum  |   Archiv
Copyright © 2008-2020 HBC Plzeň & eSports.cz s.r.o. |   RSS kanál