Hodnocení víkendu: A-tým doma bez gólu, kanonády mladšího dorostu a mladších žáků

Mužské Áčko bylo jediným týmem, který o víkendu nebodoval. Plzeňané v domácím prostředí podlehli obhájci titulu z Pardubic 0:3. Prohráli také starší žáci, po samostatných stříleních v Dobřanech. Starší dorost vybojoval vítězství v Mostu. Mladší žáci vstřelili 17 gólů, mladší dorost hned 59!

V sobotu na Košutku přijel obhájce titulu z Pardubic. První třetina vyšla mnohem lépe domácím. Jejich převaha ale nepřinesla žádnou branku, přesto, že měli Plzeňané možnost také trestného střílení. Postupem času ale byli pardubičtí mnohem více nebezpeční, než v první části a na rozdíl od domácích hokejbalistů se prosadili gólově. Východočeši si nakonec odvezli z Plzně výhru 0:3. Plzeňané poprvé od března 2015 nevstřelili v domácím zápase ani jednu branku a navíc na nespecifikovanou dobu přišli o dvojici Malý – Krch.

Komentář trenéra Michala Edla:„Zápas jsme si prohráli první třetinou, kdy jsme byli lepším týmem, ale neproměnili jsme naše šance a nepřetavili to v gól. Pardubice se postupem času zlepšovaly a přizpůsobily se. Snažili jsme se s utkáním něco udělat, ale v závěru jsme to nezvládli. Martin Krch i Ondra Malý jsou pro nás velké ztráty, ale ostatní je musí umět nahradit a i bez nich jsme mohli Pardubice porazit.“

Sobota 24. září: HBC Plzeň – HBC Autosklo H.A.K. Pardubice 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

První těžší prověrka čekala na nejstarší mládežníky v Mostě. Zápas měl od začátku vysoké tempo. A oba gólmani museli řešit zapeklité situace před svým brankovištěm. S přibývajícím časem se hra více kouskovala a rozhodčí se rozhodně nenudili. Mečouni šli do vedení zkraje druhé části a následně přidali dvě branky v početní výhodě. Z mosteckého areálu si tak odvezli výhru 0:3. A co víc, brankář David Hrubý neinkasoval ani ve třetím zápase sezóny.

Komentář trenéra Tomáše Semery: „Byť soupeř proti nám nastoupil pouze s devíti hráči, jednalo se o vyrovnané utkání. Mostečtí hráči jsou velmi dobře fyzicky a technicky vybavený, jsou silní na míčku a bylo těžké se proti nim prosadit. Nakonec však díky zvýšenému pohybu od druhé třetiny, útočné aktivitě a s využitím přesilovek jsme se prosadili i v zakončení a odvezli si důležité 3 body."

Sobota 24. září: HBC Kovodemont Most – HBC Plzeň 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)

Po týdenní pauze se představil také mladší dorost. Utkání druhého dorosteneckého družstva nepotřebuje příliš rozsáhlý komentář. Hrálo se na jednu branku, což potvrzuje i rekordní výsledek, který nemá obdoby.

Komentář trenéra Martina Kováříka: „Hráči dostali v zápase jednoznačný cíl, a to vytvářet si hodně šancí a šance využívat. Od první minuty do poslední. Nepovedlo se nám to úplně na 100%, řekl bych tak na 59. S některými našimi zakončení jsme nemohli být spokojeni, může se nám to v dalších zápasech vymstít.
Určitě bychom raději odehráli kvalitní zápas proti kvalitnímu soupeři, ale takový je formát soutěže a buďme rádi alespoň za jarní finálovou část, do které se ale nejprve musíme kvalifikovat.“

Neděle 25. září: HBC Plzeň – HBC Killers Litoměřice 59:0 (16:0, 20:0, 23:0)

Po dvou drtivých výhrách s dvouciferným výsledkem vyrazili starší žáci do blízkých Dobřan. Sobotní duel nabídl velmi zajímavý mládežnický hokejbal. Mečouni šli do vedení díky trefě Blažekovičové. V poslední třetině se ale domácím podařilo srovnat stav zápasu a ten tak dospěl do samostatných střílení. Ta nakonec vyzněla lépe pro dolanské, kteří tak zvítězili v prvním letošním vzájemném utkání.

Komentář trenéra Václavy Tůmy: „Očekávali jsme zcela odlišný zápas od dvou předchozích a to se potvrdilo. Domácí měli výškovou a váhovou převahu, což jim pomáhalo v osobních soubojích, ale početně na tom nebyli lépe než my. Průběh všech tří třetin byl podobný. Začátek patřil domácím, kteří ohrožovali naši bránu hlavně ze střední a větší vzdálenosti, s čímž si náš pozorně chytající brankář po celý zápas dobře poradil. V průběhu třetin jsme potom aktivitu přebírali my a snažili jsme se kombinacemi ohrozit domácí branku spíše z menší vzdálenosti. Jedna takováto kombinace vedla i k našemu vedoucímu gólu. Na konci druhé třetiny jsme potom z dalších dobrých akcí nastřelili ještě břevno a několikrát jsme byli blízko ke druhému gólu. Domácí pak ve třetí třetině proměnili střelu po vyhraném buly v našem pásmu ve vyrovnávací branku. Přestože jsme až konce třetiny bojovali a snažili se vstřelit vítězný gól, už se tak nestalo a odvezli jsme si bod za remízu v základní hrací době. V nájezdové loterii pak byli šťastnější domácí, kteří jeden nájezd proměnili, nám se to ze tří pokusů nepodařilo.
V nezvykle teplém počasí bylo utkání velmi fyzicky náročné pro oba týmy a na našich hráčích bylo na střídačce vidět, že do něj dali skutečně maximum svých sil. A tak přesto, že naše hra obsahovala hodně nepřesností, což jsme poté museli kompenzovat nasazením a bojovností v každém osobním souboji, jsme s bodem ze hřiště silného soupeře spokojeni.“

Sobota 24. září: TJ Snack Dobřany – HBC Plzeň 2:1ss (0:1, 0:0, 1:0 – 1:0)

Druhý souboj Plzně a Dobřan v žákovských kategoriích vyšel lépe pro mladíky z krajského města. Družstvo vedli při absenci trenéra Kadaněho Libor Hrubý s Reném Procházkou. Mečouni měli od začátku více ze hry a velkou početní převahu. Enormní střelecká převaha ale měla dostatečnou efektivitu až v poslední třetině, kdy se domácí trefili hned jedenáctkrát. Hned pěti branek docílil Marek Novotný.

Komentář trenéra Libora Hrubého: „Soupeř nepřijel v ideální sestavě a podle toho to vypadalo i na hřišti. Přesto celý tým přistoupil k zápasu zodpovědně. Měli chuť hrát a předvést v zápase, co umí. Nakonec jsme vstřelili sedmnáct branek. Pro hráče by to měla být vzpruha do dalších zápasů.“

Sobota 24. září: HBC Plzeň – TJ Snack Dobřany 17:1 (3:1, 3:0, 11:0)

Přípravka a Minipřípravka

Minipřípravka se představila v sobotu v Třemošné. Mladí Plzeňané nejprve porazili Dobřany 7:0 a poté prohráli s Pilsen Wolves 1:9.

Přípravka odehrála dva zápasy ve Štruncových sadech. Dobřany přehrála 7:2 a následně si vyšlápla i na Třemošnou, díky soustředěnému výkonu odcházeli plzeňští mladící s vítězstvím 6:2.

Komentář trenéra Michala Samce: „Na to, že jsme hráli první turnaje v nové sezóně, jsem byl velmi potěšen tím, jak se kluci uvedli. Jak hráči minipřípravky v sobotu v Třemošné, tak jejich starší kolegové v neděli ve Štruncových sadech, podali ve všech zápasech sympatický výkon, u kterého je třeba vyzdvihnout hlavně příkladnou bojovnost a chuť hrát a hrou se i bavit. Samozřejmě se během sezóny budeme snažit posunout kluky zase o něco dále a doufáme, že je hokejbal bude nejen bavit, ale také že pro ně následující sezóna bude přínosem nejen na hřišti, ale i mimo ně.“