Hodnocení víkendu: A-tým pokračuje ve sběru bodů, první zápasy pro mládežnické týmy

Konečně jsme se dočkali hokejbalového víkendu plného zápasu napříč kategoriemi. Kromě A-týmu, který po restartu vyladil výkony a zůstává stoprocentní, výstroj oblékly další čtyři týmy. Přípravka absolvovala turnaj v Blatné. Juniory, dorostence a mladší žáky čekaly přípravné zápasy.

Plzeňští hokejbalisté po restartu zvítězili i ve třetím utkání a na jaře zůstávají stoprocentní. Mečouny do vedení poslal Lokajíček, Piráti ovšem srovnali těsně před odchodem do šaten. Ve druhé části vrátil Plzni vedení kapitán Slanec přesnou ranou po vyhraném vhazování. Hradečtí ovšem opět srovnali krok. Rozhodující nakonec byla trefa Jiřího Benedikta. Mečouni zvládli závěr zápasu a slavili zisk tří bodů. Tým několikrát podržel brankář Petr Kráčina.

Komentář trenéra Josefa Kadaněho: Čekal nás dnes prozatím nejsilnější soupeř ze všech tří utkání. A zejména prvních devět minut to bylo znát. My jsme do té doby snad ani jednou nevystřelili na branku Hradce…Pak stačilo jedno nahození a další střelecký pokus už byl gólový. Postupně jsme se zlepšovali a místy měla naše hra už slušné parametry. Závěrečná třetina, zejména po třetí brance byla z naší strany velmi dobrá. Po podzimních trablech se zvedáme – herně a tím pádem i tabulkou. Naše maximum je ještě o dost výše. Budeme pracovat na tom, abychom se k němu přibližovali každým dalším zápasem. Opět nás hokejbal baví a chceme se jím bavit i v dalších zápasech.

Sobota 22. května: HBC Plzeň – HBC Hradec Králové 1988 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Junioři přivítali v Blovicích tým pražského Kertu, který si před přerušením mládežnických soutěží vedl nejlépe. Dlouhá pauza byla na plzeňských juniorech znát, postupem času se ale herní automatismy začaly vracet a úroveň hry měla rostoucí tendenci. Góly začaly padat až ve třetí třetině. O jednu branku byl nakonec lepší soupeř, který zvítězil 3:2. O plzeňské trefy se postarali Galla a Miksan.

Komentář trenéra Tomáše Semery: V prvním zápase po dlouhých osmi měsících jsme přivítali k přátelskému utkání vedoucí celek juniorské soutěže. V první třetině jsme se na hřišti spíše hledali a míčky od sebe odpalovali. Ve druhé třetině se pohyb i přesnost přihrávek začala zlepšovat, z čehož plynulo i více brankových příležitostí, které jsme však neproměnili. Postupně se také už začali místy objevovat a vracet herní návyky a kombinace. Podstatné je, že nám zápas ukázal na čem je teď potřeba zapracovat, aby to bylo příště lepší.

Neděle 23. května HBC Plzeň – HC Kert Park Praha 2:3 (0:0, 0:0, 2:3)

Dorostenci se představili na půdě pražské Hostivaře. Týmy na sebe narazily ještě před přerušením soutěží, Plzeň tehdy zvítězila 5:1. V neděli byl výsledek velmi podobný. Plzni se povedl vstup, v divočejší druhé třetině navíc přidala dva góly a hrála s tříbrankovým náskok. Ve třetí části padl ještě jeden gól na každé straně a mečouni zvítězili 5:2. Dvě branky zařídil Nistor, jednou se trefili Král, Kopal a Matoušek.

Komentář trenéra Michala Edla: Konečně zápas a s kvalitním soupeřem. Vstup se nám povedl a zápas měl super tempo z obou stran. Ve druhé třetině to bylo nahoru dolů, asi byli kluci utržení. Oceňuji, že Hostivař si neuznala gól a ukázala super gesto fair play. Tento týden budeme pracovat směrem k zápasům ELJ.

Neděle 23. května: HBC Hostivař – HBC Plzeň 2:5 (1:2, 0:2, 1:1)

Mladí mečouni přivítali ve Štruncových sadech tým berounských Keltů. Na plzeňské straně bylo vidět pořádné nasazení, odpovídající dlouhé pauze. V zápase hraném na 4x10 minut sice nakonec prohráli 4:5, přesto k vidění byla řada pohledných akcí a mladí Plzeňané mohli odcházet s hlavou nahoře. Dvakrát se prosadil Zelingr, po jedné trefě přidali Našinec a Šplíchal.

Komentář trenéra Michala Samce: Na to, že jsme hráli první zápas po velice dlouhé době a proti kvalitnímu soupeři, jsem byl s předvedenou hrou spokojen. Na klucích bylo od začátku vidět, že se moc těšili a dali do zápasu velice dobré nasazení. Kromě hezkých momentů byly samozřejmě k vidění i chyby, hlavně v obranné fázi, na nichž se do příštího zápasu proti Hostivaři pokusíme zapracovat. Vyzdvihl bych také zapojení přípravkových hráčů, kteří se rozhodně neztratili. Věřím, že podobných zápasů odehrajeme do léta co nejvíc a výkony půjdou ještě nahoru.

Neděle 23. května: HBC Plzeň – SK Kelti 2008 4:5 (0:1, 2:0, 0:3, 2:1)

Přípravka

Plzeňská přípravka se zúčastnila turnaje v Blatné, který zorganizovali místní Datlové. Počasí mladým hokejbalistům přálo a ti si tak mohli užívat radosti ze hry po dlouhé pauze. Mečouni porazili domácí Blatnou (5:2), hokejové družstvo Strakovic (8:2) a tým Písku (10:0). Svoji první nulu vychytal Filip März.