Hodnocení víkendu: Áčko i Béčko na první výhry stále čekají, dorost a starší žáci jsou stoprocentní

O prodlouženém víkendu sehrál A-tým dvě utkání. V sobotu neuspěl na Kladně a z výhry se neradoval ani v pondělí. Naprázdno vyšel v neděli i B-tým, naopak se dařilo C-týmu a mládeži. První tři body na kladenském hřišti vybojovali junioři, v domácím prostředí se blýskl dorost a starší žáci. Mladší žáci měli volno. Foto: HBC Malenovice

Po dvou víkendech bez soutěžního utkání se mečouni vydali do středních Čech, kde poměřili síly s Kladnem. Úvod deštivého zápasu příliš šancí nenabídl ani na jedné straně a po prvních patnácti minutách byl stav bezbrankový. Ve druhé části se po pasáži plzeňských příležitostí naopak prosadili domácí. Těsný náskok Kladenských držel až do třicáté deváté minuty, poté ho Středočeši během necelých čtyř minut navýšili o další tři branky. Plzeňští mladého gólmana Čapka prostřelit nedokázali a domů se vraceli s prohrou 0:4.

sobota 26. září: HBC Kladno – HBC Plzeň 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)

Šanci na získání prvních bodů měli mečouni na pražských Lužinách, kam vycestovali k odloženému duelu o dva dny později. Plzeňským hokejbalistům se ale nevydařil vstup do utkání, když domácí již v páté minutě potrestali hostující vyloučení. O 186 vteřin později se Pražané prosadili znovu, ale Západočeši byli aktivní a ještě před první přestávkou se Pokornému podařilo snížit na 1:2. To ale bylo z plzeňské strany vše a pak už jen padaly branky za záda Návary. Kert Park skóroval ve zbývajících třiceti minutách šestkrát a Plzeň porazil 7:1.

Komentář trenéra Josefa Kadaněho: Bilance víkendových zápasů je neradostná. Jsme bez bodu a skóre není vůbec dobré. Je vidět, kde nás tlačí bota. A spíše jsou to ty vstřelené branky, protože ty většinou určují hru mužstva. Například v první třetině na Lužinách jsme měli dát v první třetině ještě alespoň dvě branky. Šance jsme na to měli. Ale nestalo se, a tak přicházel větší a větší zmar a i horší a horší skóre.

pondělí 28. září: Kert Park – HBC Plzeň 7:1 (2:1, 2:0, 3:0)

B-tým

Po dvou domácích zápasech se B-tým poprvé vydal k soupeři a hned ho čekala cesta až na Moravu do Malenovic. Západočeši si po dlouhé cestě také museli zvykat na asfaltový povrch, na kterém soutěžní utkání dosud nehráli. Přestože se dokázali prezentovat dobrou hrou, jeden gól Jakuba Šimana, zatím jediného úspěšného střelce týmu, na body nestačil. V bráně se navíc objevil junior Poláček, jenž si na svoje první utkání na postu gólmana nevedl špatně, za svá záda pustil čtyři míčky.

Komentář trenéra Tomáše Salfického: Na nedělní zápas jsme jeli až do dalekého Zlína, tudíž pro nás den začínal už časně z rána a po 5 hodinách ve vlaku jsme dojeli docela v dobré náladě. Zápas nám z mého pohledu celkem vyšel, i když se prohrálo, všichni hráči hráli naplno a nebýt nepříznivého povrchu určitě by zápas vypadal z pohledu výsledku úplně jinak. Určitě bych chtěl moc poděkovat Romanovi Poláčkovi z juniorů, který když ráno přišel na zápas jako hráč do pole, dostal brankářskou výstroj a svého prvního zápasu mezi třemi tyčemi se zhostil ve velkém stylu.

neděle 27. září: HBC Malenovice – HBC Plzeň B 4:1

C-tým

Komentář vedoucího mužstva Vlastimila Lokajíčka: Bude doplněn.

sobota 26. září: HBC Plzeň C – TJ Tatran Třemošná 9:5

Po delší době do zápasu vyběhli také junioři. Svěřenci trenéra Tomáše Semery nastoupili na kladenském hřišti hned po A-týmu a vedli si lépe. V polovině první třetině v přesilové hře poslat hosty do vedení Jakub Holeček, krátce po začátku dalšího dějství se za kladenským gólmanem opět vlnila síť v početní výhodě plzeňského týmu. Jen sedm vteřin před druhou přestávkou zaznamenali branku také Kladenští, a i v poslední třetině tak bylo o co bojovat. Kladnu už se ale vyrovnat nepodařilo, naopak skórovali Západočeši, kteří za výhru 3:1 získali první tři body do tabulky.

Komentář trenéra Tomáše Semery: Utkání na Kladně provázel vytrvalý déšť, což kvalitě moc nepřidalo. V této nelehké době však kladu hráčům na mysl, aby si užívali každý zápas, který můžou sehrát, protože nikdo neví, kdy bude zase další. Možná i proto jsme z mého pohledu byli první dvě třetiny utkání aktivnější, soustředěnější a vypracovali si několik dobrých brankových příležitostí. Po dvou brankách v přesilovce jsme vedli, ale na konci druhé třetiny jsme po hloupé chybě dostali branku do šatny. Ve třetí třetině rozhodlo dvouminutové ubráněné oslabení pět na tři. A následné odskočení o dvě branky prvním gólem v prvním zápase dorostence Dana Krále.

sobota 26. září: HBC Kladno – HBC Plzeň 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Úvod utkání nabídl rychlý útočný hokejbal s mírně lepší Hostivaří. Když se ale ve čtvrté minutě podařilo skórovat domácím, měl poté více práce hostující gólman. Hostivařští se do šancí začali dostávat hůře, naopak mečouni střelami nešetřili a hned dvakrát se ještě v první třetině radovali z gólu. I ve druhé části byla dominantnější Plzeň a svůj náskok navýšila o dvě přesné trefy. V poslední patnáctiminutovce už slavila gól jen Hostivař, když v přesilové hře zkorigovala výsledek na 5:1, a Plzeňští si tak zapisují další tři body.

Komentář trenéra Michala Edla: Na zápas s Hostivaří jsem se hodně těšil. Kvalitní tým, který hraje hokejbal. Prvních 5 minut patřilo Hostivaři a my jsme byli zbytečně nervózní. Po prvním gólu se to zlepšilo a pak jsme měli pěkné pasáže a navyšovali skóre. Bohužel od páté branky jsme přestali a zápas jen dohráli. Což je velká škoda! Budeme dál pracovat, potenciál je v klucích velký.

neděle 17. září: HBC Plzeň – HBC Hostivař 5:1 (3:0, 2:0, 0:1)

Starší žáci v sobotu nastoupili do druhého domácí utkání v řadě. Oproti minulému týdnu sehráli vyrovnanější první třetinu a na první gól si diváci museli počkat až do poloviny duelu. Plzeňským hokejbalistům se nedařilo překonávat prachatickou obranu, první trefu zaznamenali až ve dvacáté třetí minutě. Další tři branky přidali mečouni na své konto v poslední patnáctiminutovce, naopak Prachatice neskórovali ani jednou. Hattrickem se blýskl Martin Král.

Komentář trenéra Daniela Krále: Prachatice se ukázaly jako houževnatý soupeř s podporou výborného gólmana. Dlouho se nám nedařilo najít recept na soupeřovo defenzivu, až v polovině utkání jsme poprvé mohli slavit vstřelenou branku. Vedení jsme pak navyšovali ve třetí třetině a s přispěním dobré defenzivy jsme si došli pro vítězství. Ukázalo se však, že s předvedenou hrou, zejména v útočném pásmu, nemůžeme být spokojeni a musíme pracovat zejména na souhře v soupeřově třetině.

sobota 26. září: HBC Plzeň – HBC Prachatice 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)