Hodnocení víkendu: Áčko v semifinále, povinná výhra juniorů a ztráta dorostu

Velikonoční dny přinesly celkem tři duely. Prodloužený víkend načali vítězně junioři ve Stříbře. V pátek přišli na řadu muži. Infarktový pátý zápas nakonec rozhodovala samostatná střílení, která mečouni zvládli s bravurou a v semifinále se střetnou s Kladnem. Naopak se nedařilo dorostu, který doma prohrál s Rakovníkem.

Pátý duel série přilákal na Košutku spoustu diváků, kteří se od začátku starali o báječnou atmosféru. Mečouni byli směrem dopředu aktivnější a nebezpečnější, Brykner v brance Hradce se ale opět vyladil do formy, a tak šli do vedení hosté zásluhou Hrabici v přesilové hře. Za dvě minuty umístěnou střelou zareagoval domácí Polívka a bylo vyrovnáno. Žádná z dalších šancí se neujala a po infarktovém závěru se šlo do samostatných střílení. V nich uspěla hned první trojice plzeňských exekutorů a naopak Petr Kráčina neinkasoval ani jednou. Mečouni tak postupují.

Komentář trenéra Josefa Kadaněho:

Celá série byla velice pěkná, diváci si přišli na své ve všech jejích pěti zápasech. Poslední duel byl jejím vyvrcholením, i přesto, že branek padlo málo. Dnes to byla velká zkouška trpělivosti, protože se nám nepodařilo proměnit tolik gólových šancí... Ta trpělivost se nám ale v samotném závěru vrátila v maximální možné míře. Samostatná střílení byla z naší strany famózní. Jsme moc jsme, že jsme postoupili do semifinále. Tam se bude psát další příběh letošní sezony.

Pátek 19. dubna: HBC Plzeň – HBC Hradec Králové 1988 2:1ss (0:0, 1:1, 0:0 – 0:0)

Junioři odehráli svůj zápas již ve čtvrtek večer, kdy odjeli na půdu předposledního Stříbra. Po první třetině drželi dvougólový náskok. I přes převahu v zápase ale neodehráli nejlepší duel. Pozitivem bylo to, že si šest branek rozdělilo šest různých střelců. Před posledním kolem mečouni drží první místo. V případě tříbodového vítězství v Mladé Boleslavi skončí nejhůře druzí.

Komentář trenéra Tomáše Semery: Celý zápas jsme se potýkali se špatnou koncovkou. Nebyli jsme přesní ani důrazní. A postupně jsme se přizpůsobili tempu soupeře. To musíme do dalšího zápasu zlepšit a podat přesvědčivější výkon hodný Play-off.

Čtvrtek 18. dubna: HC Buldoci Stříbro – HBC Plzeň 1:6 (0:2, 1:3, 0:1)

Podruhé v sezóně Rakovník překvapil plzeňské dorostence na půdě hokejbalové haly. Po podzimní ztrátě v prodloužení teď mečouni nezískali ani bod, jelikož si všechny odvezli Středočeši po výsledku 2:5. Ztráta druhé Plzně na první Hostivař tak narostla na šest bodů.

Komentář trenéra Michala Edla: Zápas nám udělil velkou lekci. Je dobře, že facka přišla teď. Upřímně, s Rakovníkem nehraji moc rád. U některých hráčů jsou věci, které jako trenér netoleruji. Nedokázali jsme využít nedisciplinovanosti soupeře a ještě jsme začali být nedisciplinovaní také. Neměli jsme dnes svůj den, ale je třeba koukat dál. Klukům ukážu některé věci na videu. Budeme pracovat dál, čekají nás důležité zápasy.

Neděle 21. dubna: HBC Plzeň – HBC Rakovník 2:5 (0:0, 1:3, 1:2)