Hodnocení víkendu: Áčko znovu padlo, mladší žáci a mladší dorost bez obdrženého gólu

Další hokejbalový víkend je za námi. A-tým prohloubil herní a bodovou krizi, poprvé v sezóně prohrál starší dorost. Naopak nepříznivou bilanci zlomili starší žáci. Mladší dorost a mladší žáci ve svých zápasech dominovali a zvítězili s nulou.

Souboj sousedů v tabulce vyzněl lépe pro domácí Ústí. To hned od začátku táhl reprezentační útočník Lukáš Soukup. Ten stihl vstřelit hattrick hned v první třetině. A navrch přidat asistenci na čtvrtý gól. Plzeň trápila na severu Čech nedisciplinovanost. Domácí hráli hned devět přesilovek, při čemž hned tři využili. Týmu nepomohl ani impuls v podobě výměny brankářů po první třetině, kdy hosté prohrávali 3:1. Jediným úspěšným střelcem byl Michal Průcha. Mečouni mají za sebou další nepříliš povedené utkání. Za A-tým opět naskočila trojice zkušených hokejbalistů Vágner, Zeman, Jaroslav Kejř. K vítězství ovšem nepomohli.

Komentář trenéra Michala Edla: „Soupeř chtěl jednoznačně vyhrát a podle toho začal. My ho nechali. Těžko se pak zápas otáčí. Pokud nebude chtít uspět celý tým, ale jen pár jednotlivců, je to málo. My se přijeli jen zúčastnit zápasu, pak nelze pomýšlet na jakékoliv body.

Sobota 15. října: Elba DDM Ústí nad Labem – HBC Plzeň 4:1 (3:1, 1:0, 0:0)

První zaváhání staršího dorostu přišlo na Kladně. Repríza duelů z loňského čtvrtfinále nabídla i tentokrát zajímavou podívanou. Od začátku se hrálo ve velkém tempu, ve stylu „každý chvilku – tahal pilku“. Kladenští se v první třetině ujali vedení. Pěkná hokejbalová podívaná pokračovala i nadále. Šance přibývaly na obou stranách. Mečouni v polovině zápasu vyrovnali skóre utkání a o všem měla rozhodnout poslední třetina. V ní kladenští využili dalšího brejků a znovu šli do vedení. Plzeň ke konci zápasu marně obléhala kladenskou branku. Kladenský obranný val uspěl i při hostujících přesilovkách a vybojoval tři body za vítězství 2:1.

Komentář trenéra Tomáše Semery: "Soupeř z Kladna se na nás výborně připravil. Praktikoval náročný běhavý hokejbal s napadáním a velkým důrazem a my jsme měli z počátku problémy se s tím vyrovnat. Také kvůli zbytečným vyloučením jsem nebyl s první třetinou vůbec spokojený. Myslím si, že od druhé třetiny a především od poloviny zápasu jsme byli mnohem aktivnější a vytvářeli si i více šancí. Podařilo se nám vyrovnat a ve třetí třetině jsme chtěli výsledek zápasu otočit. Bohužel se nám střelecky nedařilo a přišel trest z ojedinělého protiútoku. Nevím čím to je, ale na Kladně nám to prostě do brány nepadá. S Markem si musíme zápas zanalyzovat a přichystat hráče lépe na další utkání."

Sobota 15. října: HBC Alpiq Kladno – HBC Plzeň 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Druhý dorostenecký tým taktéž odehrál svůj zápas ve středních Čechách. Nikoli v Kladně, nýbrž v Berouně, kde se střetl s místními Kelty. Mečouni si od začátku vytvářeli střeleckou a územní převahu. Ta se nakonec zastavila až na čísle 8:49. Mladí Plzeňané tedy zažili další vcelku jednostranný zápas. Ani tentokrát ale nebyli příliš střelecky úspěšní. Pod vítězstvím 0:4 se dvěma góly podepsal kapitán Matěj Votípka.

Komentář trenéra Martina Kováříka: „Průběh zápasu byl celkem jednoznačný, střely na branku také vypovídají o naší střelecké nemohoucnosti. Nebyli jsme ani schopni řešit správně většinu herních situací. No nic, rozcvička je za námi, o víkendu nás čekají dva těžší soupeři, snad i náš výkon tomu bude odpovídat."

Neděle 16. října: SK Kelti 2008 – HBC Plzeň 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

Druhý souboj mezi Plzní a Kladnem se o tomto víkendu odehrál v kategorii starších žáků. Také tentokrát se odehrál kvalitní mládežnický duel. I přes nepříliš velký počet hráčů na obou střídačkách. Kladenští nastoupili s jedenácti hokejbalisty do pole, Plzeňanů bylo ještě o dva méně. Domácí se ujali vedení hned v první polovině. Na soupeřovův vyrovnávací gól z 18. minuty poté rychle zareagoval Radek Sýkora, který stihl ještě ve druhé třetině přidat druhou branku. Ve třetí části se domácí radovali ještě jednou a dotáhli zápas do vítězného konce. Z výhry se plzeňští starší žáci radovali po třech zápasech.

Komentář trenéra Václava Tůmy: „Na zápas jsme měli k dispozici pouze 9 zdravých hráčů do pole a brankáře, ale i za takto náročných podmínek tým ukázal svoje odhodlání a vůli o vítězství bojovat. Ani soupeř nebyl bez šancí, ale v důležitých okamžicích nás podržel gólman. My jsme se gólově prosadili po dobrých kombinačních akcích a důležitém tlaku na brankovišti soupeře a uklidňující čtvrtý gól jsme dali střelou od modré po vyhraném vhazování. Všech deset hráčů s mečounem na hrudi si za výkon v tomto zápase zaslouží velkou pochvalu.“

Sobota 15. října: HBC Plzeň – HBC Alpiq Kladno 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Na prachatické půdě o další body bojovali mladší žáci. V krásném hokejbalovém areálu se hosté ujali vedení hned zkraje zápasu. Už ve 43. sekundě se prosadil Obr. Plzeňané měli nadále územní a střeleckou převahu a jasně směřovali za vítězstvím. To má nakonec podobu 0:7. Své první branky v premiérovém utkání docílil také Marek Štrunc. Mladší žáci HBC Plzeň také ve druhém zápase po sobě neinkasovali ani jednu branku.

Komentář trenéra Josefa Kadaněho: Měli jsme skvělý start do utkání, a i v dalších fázích zápasu jsme hráli dobře. Zase jsem na některých hráčích viděl kvalitativní posun. A ti zkušenější si v zápase vyzkoušeli pro ně nezvyklé posty. Kluci mně tím jakou mají chuť a vůli se zlepšovat dělají radost.

Sobota 15. října: HBC Prachatice – HBC Plzeň 0:7 (0:3, 0:3, 0:1)