Hodnocení víkendu: Dorostenci se rozloučili pětigólovou výhrou, starší žáci v přestřelce prohráli

Kvůli pandemii koronaviru se o víkendu nemohly odehrát duely A-týmu, B-týmu a mladších žáků. Tato družstva tak společně s juniory a C-týmem měla volno. Posledního hokejbalového víkendu na dobu minimálně čtrnácti dní si tak užili jen dorostenci, starší žáci a přípravka.

Odložený zápas z počátku září sehráli dorostenci tento pátek. Vydali se do Nového Strašecí, kde ovšem nepředvedli vstup z kategorie povedených. Přesto do kabin odcházeli za stavu 1:0, poměr střel byl ovšem 14:1. Výkon Plzeňanů se postupem času zlepšoval, s tím narůstalo i skóre. Mečouni nakonec vstřelili pět branek a povedlo se jim udržet čisté konto.

Komentář trenéra Michala Edla: Prvních pět minut byli hráči ještě asi v autobuse. Pak jsme dali gól a začali hrát lépe a postupně jsme přidávali herní kvalitu. Prvně se v týmu a dobrém světle předvedli Matěj Ruml a Jakub Růžička. Soupeř byl hodně houževnatý a hrálo se až do konce zápasu.

Pátek 9. října: HBC Nové Strašecí – HBC Plzeň 0:5 (0:1, 0:2, 0:2)

Na jihu Čech se odehrál souboj dosud neporažených týmů. Hráči Suchodolu zachytili nástup do utkání a třemi brankami uštědřili mečounům pořádnou ránu. Plzeňané se ovšem nevzdali. Tým Daniela Krále nejprve vyrovnal a později pro sebe dokonce získal vedení. Na závěr ovšem domácí vstřelili další dvě branky a zvítězili.

Komentář trenéra Daniela Krále: Než jsme se rozkoukali, prohrávali jsme díky individuální kvalitě soupeře 0:3. Po přeskupení sestavy jsme dokázali postupně otočit na 5:4, ale vedení jsme přesto neudrželi. Přesvědčili jsme se, že za nepříznivého stavu dokážeme zabrat a týmovým výkonem dohnat ztrátu.

Sobota 10. října: SK Suchdol nad Lužnicí – HBC Plzeň 6:5 (3:1, 0:2, 3:2)

Přípravka

Přípravka se původně měla vydat na jih Čech, turnaj v Českých Budějovicích byl ovšem zrušen. Mladí mečouni se tak zúčastnili narychlo zorganizovaného turnaje ve Štruncových sadech, kde nastoupili proti Blovicím a Horní Bříze.

Komentář trenéra Marka Štrunce: Ačkoliv turnaj ve Štruncových sadech byl zorganizovaný na poslední chvíli, moc jsem si ho jako trenér užil. Za deštivého počasí jsem od svých svěřenců viděl nádhernou hru. Útočné akce mladých mečounů měli vše, co jsme nacvičovali na trénincích. Byly prováděné v rychlosti, s tahem na branku. Hráči o sobě věděli, útoky často provázely nádherné nahrávky. V zápase proti Blovicím hráči nastříleli osm branek, soupeř jen tři. Mě ale potěšil více druhý zápas proti Horní Bříze. Mečouni vedli po první třetině 3:0, pak soupeři dorazili starší hráči, a druhou třetinu jsme prohráli 1:7. Mečouni se ale nevzdali, stále hráli svou hru, vyrovnali se i s tvrdostí soupeře a ve třetí třetině srovnali stav. Deset vteřin před koncem se udála nešťastná teč ze střídačky a sudí proti nám nařídil trestné střílení. To soupeř využil a vyhrál 7:8. Všichni hráči hráli srdcem a hlavou, chválím je. Svoji první branku vstřelil Vašek Navrátil, který nastupuje za minipřípravku. Nesmím zapomenout na brankáře. Filip März předvedl nádherné zákroky a i díky němu se turnaj musel všem líbit.