Hodnocení víkendu: Junioři zabrali v Pardubicích, hladká výhra dorostu

Radost do klubu o víkendu přinesli junioři, kteří v semifinále proti Pardubicím srovnali stav série a v Plzni se za týden porvou o finále. Hala bude rovněž hostit kvalifikační turnaj extraligy dorostu včetně plzeňského týmu, který porazil Prachatice o šest branek.

Plzeňané pro prodloužení sezóny brali jen výhru. První třetina se jim ovšem nepovedla, pardubičtí hokejbalisté měli více ze hry, přesto po první části zůstalo skóre bez branek. Hostům vyšel nástup do prostřední patnáctiminutovky, po sedmadvaceti sekundách otevřel skóre Hurt a to soupeře vyvedlo z míry. Na rozdíl dvou branek zvyšoval v 36. minutě Reiser. V závěrečné pětiminutovce přidal svoji druhou trefu Hurt a v poslední minutě pak domácí Zeman připravil Kojzara o vychytanou nulu. O postupujícím do finále rozhodne třetí zápas.

Komentář trenéra Tomáše Semery: První třetina vůbec nevypadala tak, že hrajeme o to, aby to nebyl poslední zápas sezony. Domácí byli lepší, dostávali nás pod tlak a my jen sporadicky ohrozili jejich brankáře. Chyběl nám klid na hokejkách a spousta dalších věcí. O přestávce jsme si řekli, že musíme hrát jako u nás doma a že jim to tady nemůžeme tak snad nechat. Hned v prvním střídání jsme dali branku a to nás nakoplo. Domácí podle mě trochu dostalo do kolen a začali být vylučovaní. Nám se přesilovky ale vůbec nedařily, soupeř skvěle bránil a tak zůstával rozdíl stále jednobrankový. Ve třetí třetině jsme využili chyby při střídání a v tu chvíli už jsem věřil, že dnes si ten bod odvezeme my. Je to 1:1, v týdnu si trochu odpočineme, potrénujeme potřebné a v sobotu se rozhodne v dalším těžkém boji.

Sobota 25. května: HBC Autosklo H.A.K. – HBC Plzeň 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)

Před zápasem bylo jasné, že se mečouni nevyhnou kvalifikačnímu turnaji o postup do finále. Poslední duel základní části gólově otevřel plzeňský Zíka. Na jeho trefu soupeř brzy zaregoval, Plzeňané si ale zásluhou Miksana ještě do konce třetiny vzali vedení zpět.V 17. minutě pak zvyšoval Kanta. Na další góly se čekalo až do třetí třetiny, tam se s nimi roztrhl pytel. Mečouni nakonec zvítězili 8:2. V základní části skončili třetí a příští týden si zahrají kvalifikační turnaj na domácí půdě.

Komentář trenéra Michala Edla: Od první třetiny plnili kluci, co jsme si řekli. Zapojili jsme do sestav celkem sedm starších žáků, což je příslib do dalšího ročníku. Tento týden doléčíme šrámy a připravíme se na nejdůležitější víkend sezóny.

Neděle 26. května: HBC Plzeň – HBC Prachatice 8:2 (2:1, 1:0, 5:1)