Hodnocení víkendu: Radost na všech frontách, mladší žáci vítězi přeboru, SD ve finále

Uplynulý víkend opět přinesl do klubu vlnu radosti. Starší dorost i potřetí přehrál Hostivař a postupuje do finále soutěže, mladší dorostenci vybojovali výhru v Dobřanech a již se těší na semifinálový turnaj. Kanonádou oslavili prvenství v soutěži mladší žáci.

Hala na Jižním městě viděla velmi dramatický zápas. Po zaváhání Hrubého mečouni prohrávali od druhé minuty duelu, před první sirénou se podařilo srovnat Vobrubovi. Stejný hráč na začátku druhé části připravil gól pro Svobodu. Vedení hostů netrvalo dlouho. Přesilovku zužitkoval Čejka a hostivařským se navíc brzy podařilo vzít si opět vedení zpět. Ve třetí části Plzeňané opět vyrovnali, avšak znovu inkasovali. To ovšem hosty nezlomilo a vystupňovaný tlak přetavili v kýžené vyrovnání při power-play. Rozhodnout tak muselo prodloužení, ve kterém si míček vzal mladý Poláček a po minutě a třech sekundách rozjásal plzeňskou střídačku.

Komentář trenéra Tomáše Semery: I do třetího zápasu série jsme nevstoupili dobře. Inkasovali jsme lacině již v první minutě a trochu to s námi zatřáslo. Navíc jsme záhy hráli téměř celé dvě minuty oslabení pět na tři. Trvalo nám pak nějakou dobu, než jsme se z toho dostali a začali hrát naši hru. Průběh zápasu byl jako na houpačce. Myslím si, že skvělá podívaná pro oko diváka. My jsme si toto vítězství doslova vydřeli. Musím však říci, že Hostivař byla důstojným semifinálovým soupeřem.

Sobota 26. května: HBC Hostivař – HBC Plzeň 4:5p (1:1, 2:1, 1:2 – 0:1)

Plzeňané měli již před zápasem jasné druhé místo. Mečouni prohrávali od třetí minuty, když inkasovali v přesilové hře. Hosté zásluhou dua Svoboda a zakončující Chramosta oplatili stejnou mincí. Tým navíc podržel brankář Kojzar, který od druhé třetiny přenechal místo Tereze Štípkové, ta pokračovala v nastoleném trendu a chytala ve velmi dobré formě. Plzeň poslal v 28. minutě do vedení Pecka, Dobřanům se ale podařilo vyrovnat. O tom, že mečouni v Dobřanech zvítězí, rozhodl necelé tři minuty před koncem využitou přesilovkou Klasna. Zápas byl tak dobrou vzpruhou před nadcházejícím semifinálovým turnajem ve Světlé nad Sázavou.

Neděle 27. května: TJ Snack Dobřany – HBC Plzeň 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

Povedenou rozlučku se soutěžní sezónou mají za sebou mladší žáci. V Dobřanech byli favoritem a již na začátku se nastěhovali před domácího gólmana, kterého v první části dvakrát překonali. Radost trenérům ale dělal hlavně týmový výkon, který nesl ovoce zejména v dalších dvou třetinách. Mečouni si nakonec došli pro vítězství 15:1, na kterém se hned deseti body (3+7)podílel Matěj Pavlíček. Mladší žáci HBC Plzeň se tak s výrazným náskokem stali vítězi přeboru skupiny Čechy Jih.

Komentář trenéra Marka Štrunce: Ač slabší soupeř, Plzeňané nic nepodcenili a k zápasu přistoupili zodpovědně. Od první minuty se hrálo na polovině domácích. Mečouni zaměstnávali gólmana Dobřan, ten neměl čas si vydechnout. Během chvilky dvakrát lovil míček z branky. To mečouny uklidnilo, bylo vidět, že se vrátili do herní pohody, co měli na podzim. Hráli jako jeden tým. Útočnici se nebáli kombinovat, prosazovali se jeden na jednoho a zapojovali do hry i obránce. Obránci zas od modré pálili jednu střelu za druhou. Celý tým zaslouží pochvalu, i za rozhodnutého stavu bojovali naplno. Při druhém zápasu za mladší žáky vstřelil první gól přípravkář Matěj Homola i jemu se zápas vyvedl. První gól a asistenci si také připsal Pavel Buzinkay, nováček týmu. Po skončení zápasu měli mečouni velkou radost, již se těšili na předávání medaili za první místo. Zasloužené první místo za celoroční dřinu. Nyní mají kluci týden volno a pak je čeká příprava na závěrečný turnaj FairCup.

Neděle 27. května: TJ Snack Dobřany – HBC Plzeň 1:15 (0:2, 1:7, 0:6)