Hodnocení víkendu: S Kladnem vítězně jen junioři, starší žáci si opět zastříleli

Třetí víkend v září se nesl ve znamení minisouboje Plzně a Kladna. Postupně se v plzeňské hale takto utkali junioři, A-tým a dorostenci. Z vítězství se ovšem radovali pouze junioři. Starší žáci zopakovali výsledek z minulého týdne, když porazili Blovice. Mladší žáci sehráli duel v Třemošné.

Mečouni i ve druhém extraligovém zápase letošního ročníku brzy vedli. A opět díky využité přesilovce zásluhou Lokajíčka. Za několik minut nicméně srovnal z dálky Schaubelt a začínalo se znovu. Mečouni měli možnost vzít si vedení zpět v dalších početních výhodách. Ty se jim už ovšem nevedly podle představ. Přesilovku naopak ve druhé části využilo Kladno. V 37. minutě přidalo třetí gól a domácí již nedokázali výsledek nijak upravit.

Komentář trenéra Stanislav Kastner: Proti silnému soupeři, jsme podobně jako proti Hradci šli do brzkého vedení při naší přesilové hře. A přestože jsme v 1. třetině dobře zachycovali náznaky šancí, tak soupeř relativně brzy střelou z dálky vyrovnal. Na začátku 2.třetiny se nám bohužel z brejku nepovedlo odskočit a naopak z následné přesilovky soupeř odskočil na 2:1. Do závěrečné třetiny jsme vstoupili naší nepovedenou přesilovou hrou, z čehož jsme se půl třetiny nedokázali oklepat a Kladnou toho využilo odskočením na 3:1. Následně jsme vrhli všechny naše síly do útoku a soupeře několikrát zatlačili. Bojovali jsme až do konce, ale srovnat se nám nepovedlo.

Sobota 18. září: HBC Plzeň – HBC Kladno 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Plzeňané vstoupili do zápasu aktivně a od začátku si vytvářeli šance ke vstřelení branky. Jako první se ovšem prosadilo Kladno a za stavu 0:1 se šlo do kabin. Mečouni po přestávce ještě přidali a zápas rozhodla sedmininutovka ve druhé části, kdy domácí podrtrhli dobrý výkon třemi góly. V závěrečné části přidali další dva a radovali se z druhého vítězství v sezóně. Dvakrát se trefil obránce Michal Matoušek.

Komentář trenéra Tomáše Semery: Utkání mělo podobný průběh, jako minulý týden. Nastoupíme na soupeře, většina hry se odehrává v útočném pásmu, nám se nedaří vstřelit první gól a z jednoho ojedinělého závaru v našem obraném, inkasujeme. Od druhé třetiny jsme museli ještě přidat a podařilo se nám opět otočit průběh utkání. Myslím si, že jsme podali kvalitní výkon a zaslouženě brali tři body.

Sobota 18. září: HBC Plzeň – HBC Kladno (0:1, 3:0, 2:0)

Dorostenci v neděli uzavřeli víkendový minisouboj Plzně a Kladna. V extralize dorostu se hrál velmi zajímavý a vyrovnaný duel. Hosty poslal do vedení Kučera, který se později stal hlavní postavou duelu. Za domácí srovnal v přesilovce Pavlíček, Kladno si ale do třetí třetiny vybojovalo náskok zpět a v 39. minutě odskočilo na rozdíl dvou branek. Mečouni sice okamžitě korigovali. Místo závěrečné snahy o srovnání se ale přišlo vyloučení a při kladenské přesilovce zvýšil kladenský Kučera svým třetím gólem v zápase na konečných 2:4.

Komentář trenéra Michala Edla: Zápas s výborně připraveným soupeřem. Kladno napadalo, bylo efektivnější, a to rozhoduje, takže jim sportovně gratuluji. Neodehráli jsme špatný zápas, ale od starších kluků čekám více. Opět je třeba dál pracovat, což asi kluci uslyší celý rok.

Neděle 19. září: HBC Plzeň – HBC Kladno 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)

Duel proti Blovicím byl pikantní v tom, že na střídačce soupeře stál Daniel Král, do loňské sezóny trenér plzeňských starších žáků. Jeho Blovice se sice prosadili hned v první minutě, mečouni ovšem okamžitě zareagovali a po zbytek zápasu dominovali. Hned v první třetině zápas prakticky rozhodli, když vstřelili šest branek. Konečné skóre mělo stejnou podobu jako před týdnem, tedy 13:2. Šest bodů (3+3) zapsal Jan Meiner.

Komentář trenéra Michala Samce: I druhý zápas v sezóně se nám povedl velmi dobře. Tentokrát jsme nezaspali úvod a přes rychle inkasovaný gól jsme soupeři od počátku diktovali naši hru a zápas byl po celou dobu v našich rukou. Přes dobrý výsledek a kvalitní výkon jsou v naší hře pořád mezírky, hlavně v klíčových detailech, na nichž je třeba neustále pracovat.

Sobota 18. září: HBC Plzeň – HBC Blovice 13:2 (6:1, 6:1, 1:0)

Třetí zápas v sezóně čekal na mladší žáky v Třemošné. Poprvé se vydali na hřiště soupeře. Mečouni zde zvítězili 8:1 a výhru podtrhli dobrým výkonem, který ukázal další zlepšení mladého plzeňskéo týmu.

Komentář trenéra Josefa Kadaněho: V Třemošné jsme odehráli podařený zápas. Tým oproti předchozím zápasům zase o něco přidal a díky tomu jsme odcházeli ze hřiště spokojení. Je zřetelné jak se zlepšují týden od týdne. Těšíme se na další utkání, které odehrajeme v neděli v Blatné.

Neděle 19. září: TJ Tatran Třemošná - HBC Plzeň 1:8 (0:3, 0:3, 1:2)