Hodnocení víkendu: Starší dorost v semifinále, mladší se přiblížil druhému místu

Po konci sezóny pro A-tým a starší žáky zůstávají ve hře tři týmy. Dorostenci a mladší žáci, kteří měli volno. Starší dorostenci zvládli pátý rozhodující zápas čtvrtfinále a postupují dál. Mladší dorostenci zvítězili na hřišti lídra a pomohli si v boji o druhou příčku ve skupině.

Starší dorost

Starší dorost musel během play-off řešit velkou nepříjemnost, v Písku nasadil hráče v trestu a v jednu chvíli to vypadalo i na konec sezóny. Situace nakonec dopadla kontumací třetího duelu a v sobotu musel být sehrán pátý zápas. Do něj vkročili domácí velmi dobře, když v páté minutě vedli 2:0. V podobném duchu pokračoval celý zápas. Plzeňané měli více ze hry a došli si pro vítězství 6:0, které je posouvá do semifinále. Hattrickem se blýskl Votípka.

Komentář trenéra Tomáše Semery: Výkonem jsme dali zapomenout na tu patálii z Písku. Byla to pro nás velká facka.

Sobota 12. května: HBC Plzeň – HC ŠD Písek 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)

Podrobnosti o utkání

Mladší dorost

Plzeňané vyrazili na hřiště prvního týmu tabulky. V Suchdolu se jim již jednou podařilo zvítězit, a to po samostatných stříleních. Začátek duelu mečounům příliš nevyšel, přesto šli do vedení. Na začátku druhé části přišlo vyrovnání, to ale hosty namotivovalo a zbytek třetiny byl v jejich režii. V závěrečné části se Suchdol dostal na dostřel jediné branky, vzápětí ovšem znovu inkasoval a hosté si došli po vítězství 6:3.

Komentář trenéra Josefa Kadaněho: Měla to být tak trochu prověrka na semifinálový turnaj ve Světlé. Z tohoto pohledu nejsem přes výhru úplně spokojený s podaným výkonem od části našich hráčů.

Neděle 13. května: SK Suchdol nad Lužnicí – HBC Plzeň 3:6 (0:1, 2:3, 1:2)