Hodnocení víkendu: Tříbodová radost na všech frontách, Áčko skolilo lídra

Druhý březnový víkend se dá hodnotit jako úspěšný. Tříbodovou radost okusila všechna klubová družstva. Muži si připsali velké víězství, když porazili mistrovský Kert Park. Nadřeli se také mladší žáci. Naopak jednostranné výsledky byly vidět u zbytku týmů. Svůj další turnaj odehrála také družstva přípravek.

Návrat před domácí publikum a souboj s lídrem extraligy. To byl sobotní duel Áčka proti týmu HC Kert Park Praha. Mečouni skvěle začali a vstřelili gól hned v prvním střídání. Domácím fungovala obranná hra v čele se skvěle chytajícím Jiřím Návarou. Těsně před polovinou utkání vedli nad favoritem o tři branky! Obhájce titulu z Prahy se sice díky dvěma využitým přesilovkám dostal na rozdíl jediné branky, ale mečouni odpověděli v závěru zápasu stejnou mincí. Konečné vítězství 4:2 je velkou vzpruhou!

Komentář trenéra Michala Edla:Měli jsme dobrý vstup do zápasu a to nám hodně pomohlo. Hráči drželi taktické pokyny a bylo na nich vidět, že chtějí uspět. Samozřejmě se v zápase projevovala obrovská útočná síla Kertu, ale my jsme v defenzívě a v brance drželi. Myslím, že klíčový byl první a čtvrtý gól. Gól prvním jsme na chvíli ofenzívu Kertu utlumili a čtvrtým dostali klid. Hráči si ukázali cestu, ale zatím to není dálnice takže se budeme chtít zdokonalovat .

Sobota 10. března: HBC Plzeň – HC Kert Park Praha 4:2 (2:0, 1:1, 1:2)

Zápas prvního týmu s předposledním měl jasný scénář. Plzeň se radovala taktéž už při prvním střídání. Poté se na gól čekalo déle, i tak po patnácti minutách svítilo skóre 4:0 a hrálo se prakticky na jednu branku. S postupem času musel několik ošemetných situací řešit i brankář domácích Rovaš. Konečné skóre mělo podobu 12:0, a při lepší produktivitě mohlo být i výraznější. Hattrickem se pod vítězství podepsal Adam Drož.

Komentář trenéra Tomáše Semery: Dalo by se říci, že šlo o pohodové utkání, kde dostali především prostor hráči, kteří toho na jaře zatím moc neodehráli. Celý zápas šlo víceméně o dobývání soupeřovi branky a o tom, kolik proměníme brankových příležitostí.

Sobota 10. března: HBC Plzeň – HBC Nové Strašecí 12:0 (4:0, 3:0, 5:0)

Odložený zápas na půdě Kertu přinesl souboj druhého se třetím. Hosté šli brzy do vedení zásluhou Gally. Vyrovnaná hra ale byla plná nepřesností. Domácím se do konce první třetiny podařilo vyrovnat. Kert se vyrovnáním namlsal a obrana Plzně ve druhé části musela řešit několik ošemetných situací. Stejně tak ve větší části třetí třetiny, koncovka zápasu ale byla v režii mečounů. Tak či onak, zápas došel do závěrečného rozstřelu. Bonusový bod hostujícímu týmu přiřkl úspěšným blafákem Marek Reiser.

Komentář trenéra Josefa Kadaněho: Středeční zápas jsme nezačali moc dobře. Přesto jsme se ujali vedení, ale krátce na to soupeř v přesilovce srovnal. O zisk všech tří bodů jsme se začali pořádně snažit až posledních pět minut. Vyšel nám alespoň ten plusový bod v samostatných stříleních.

Středa 7. března: HC Kert Park Praha – HBC Plzeň 1:2 (1:1, 0:0, 0:0 – 0:1)

V neděli proti Prachaticím ale nebyl prostor na rozpaky ze středečního zápasu. Mečounům skvěle vyšel úvod zápasu, kdy svého soupeře totálně přejeli. Osm branek v hostující síti v první třetině se po prvním vzájemném zápasu (4:2) rozhodně nečekalo. Hráči hráli s velkým sebevědomím a potěšili diváky pohlednými akcemi i gólovými střelami. Závěrečné skóre má podobu 13:1, domácí se prosadili dvakrát v přesilovce i v oslabení. Šest bodů (2+4) zapsal Stanislav Bouší.

Komentář trenéra Josefa Kadaněho: Nedělní vstup do zápasu byl odlišný. Tým byl vnitřně velmi dobře namotivovaný. Lepší demonstraci chutě a odhodlání než brankostroj v úvodních minutách utkání lze těžko předvést. S Prachaticemi hrajeme převážně vyrovnaná utkání, ale ta chuť do hry byla určující pro celkový výsledek tohoto mače.

Neděle 11. března: HBC Plzeň – HBC Prachatice 13:1 (8:0, 2:0, 3:1)

Starší dorostence na ploše haly v sobotu střídali starší žáci. Obraz hry byl ale více, než podobný. Hrálo se prakticky na jednu branku, brankář Svoboda v domácí kleci si připsal pouze tři zákroky. Zato na druhé straně gólman lovil míček z branky hned patnáctkrát. Minimálně jeden kanadský bod si připsalo dvanáct ze třinácti hráčů, kteří naskočili do pole. Pět gólových přihrávek nasbíral Dan Král, hattrick jde za Davidem Eichlerem.

Komentář trenéra Václava Tůmy: K hodnocení toho moc není. Naše převaha v zápase byla jednoznačná, o čemž svědčí nejen skóre, ale i poměr střel na branku - 43:3. Paradoxně teď musíme tento zápas rychle pustit z hlavy a přeladit se a soustředit se na mnohem těžší zápas, který nás čeká v Suchdolu, kterému máme z podzimu co oplácet.

Sobota 10. března: HBC Plzeň – HBC Prachatice 15:0 (4:0, 7:0, 4:0)

Neporazitelnost hájili mladší žáci tentokrát proti Českých Budějovicím. Zápas nenasvědčoval debaklovému skóre, naopak se začalo zostra a na pozoru se museli mít oba brankáři. Dva góly Adama Obra dali domácím vedení po první třetině. Pedagog ovšem ztrácel jen jednu branku a skóre srovnal v prostřední dvanáctiminutovce. O vítězi tak rozhodovala až třetina třetí. Trojice Beneš, Eichler a Kuthanová, spolu s brankářem Kočkou, ale přiřkla domácímu týmu další výhru.

Komentář trenéra Marka Štrunce: Již od prvních minut měla hra vysoké tempo. Obě mužstva měla šanci vstřelit gól. Ale byli jsme to my, kteří se úvodním gólem Adama Obra, mohli radovat. Jenže Pedagog nesložil zbraně a po chvilce bylo srovnáno. Jestě v první třetině strhnul vedení na naší stranu opět Obr. Druhá třetina nabídla vyrovnaný boj a jen jediný gól, a to v brance domácích. Mečouni však pokračovali ve vysokém tempu a ve třetí třetině ovládli hru a dvěma góly zlomili odpor Pedagogu. Svým prvním gólem na 5:2 uzavřela skóre Petra Kuthanová. O vítězství se zasloužili i oba naši brankáři. Mladí mečouni hráli s nasazením a i zodpovědně.

Neděle 11. března: HBC Plzeň – SK Pedagog České Budějovice 5:2 (2:1, 0:1, 3:0)

Přípravka a minipřípravka

Na hřišti 20. ZŠ Plzeň se v neděli uskutečnil další turnaj přípravek a minipřípravek. Trenér Michal Samec byl se svými svěřenci spokojený.

Komentář trenéra Michala Samce:O víkendu jsme odehráli s přípravkou i minipřípravkou druhý jarní turnaj. Kluci hráli pěkně a poté, co se trochu rozkoukali, byli k vidění i celkem pohledné akce. Jsem rád, že hráči se v zápasech snaží zužitkovat dovednosti a hru, které se učíme na tréninku. Samozřejmě musíme na hodně věcech nadále dál pracovat, ale s chutí a zápalem hráčů posouvat se dál je to pro mě jen radost.