Hodnocení víkendu: Všechny tři týmy zvítězily! Starší dorost jednou výhrou od finále

Další hokejbalový víkend je za námi. Náročný byl zejména pro starší dorostence, kteří odehráli dvě semifinálové bitvy, obě nakonec úspěšně! Mladší dorost má zajištěnou druhou příčku ve skupině, která znamená postup na semifinálový turnaj. Dařilo se i mladším žákům, ti vyhráli ve Stříbře s čistým kontem.

Semifinálový souboj začali mečouni aktivně, v prvních minutách měli více ze hry. První branku ovšem slavila Hostivař. Domácí brzy vyrovnali dorážkou v přesilové hře, soupeř po šťastném odrazu oplatil stejnou mincí. Důležitou vzpruhou pro Plzeň bylo vyrovnání hned v prvním střídání v druhé třetině, opět v početní výhodě. Zápas zlomila pasáž okolo 25. minuty, kdy se nejprve krásnou ranou trefil Hurt a chvíli po něm i Drož. Hostivař ve třetí třetině vykřesala naději snížením, ovšem branky Ulče a Vobruby daly výsledku konečnou podobu 6:3.

Komentář trenéra Tomáše Semery: Do zápasu jsme nevstoupili nejlépe. V první třetině jsme dostali dvě slepené branky, i přesto, že jsme dle mého měli více ze hry. V druhé třetině jsme přidali na obrátkách a utkání otočili. První vítězství jsme si pak už vzít nenechali.

Sobota 19. května: HBC Plzeň – HBC Hostivař 6:3 (1:2, 3:0, 2:1)

V neděli měli mečouni doslova zoufalý nástup do první části. Pražané je přestříleli 14:6! Plzeň si dlouho koledovala, až inkasovala po špatném přebrání hráčů v obraně. Mečouny nakopla opět využitá přesilovka, když se tvrdou ranou trefil Šilhán, za nedlouho bekhendem uspěl i Svoboda a vítězům základní části se dýchalo o poznání lépe. Vytvořili si spoustu brankových příležitostí, Dušák ovšem dlouho odolával. Rozhodly opět dvě trefy v krátkém čase za sebou. Nejprve šťastný odraz Votípky a znovu Vobruba, který se trefil v sedmém zápase v play-off v řadě. Plzni tak stačí jedna výhra k postupu do finále.

Komentář trenéra Tomáše Semery: Do nedělního utkání jsme chtěli vstoupit lépe, než den předem. Bohužel to ale vypadalo, jako by si všichni hráči dali k obědu svíčkovou se šesti a měli ještě odpolední siestu. Bylo velké štěstí, že Hostivař nevyužila velkého tlaku a spousty šancí a že byl průběžný stav po první třetině pouze 0:1. O přestávce jsme si v šatně nějaké věci vyříkali velmi nahlas. Kluci se probrali a po zbytek utkání už byl obraz hry odlišný. Utkání jsme otočili a vytvářeli si další šance, kontrolovali hru a soupeř hrozil víceméně už jen z pokusů o brejky.

Neděle 20. května: HBC Plzeň – HBC Hostivař 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)

Plzeňané hráli o potvrzení druhé příčky, což jim zajišťovala tříbodová výhra. Duel pro ně ale nezačal šťastně. V čase 1:37 už prohrávali. Jenže neuběhla ani minuta a Svoboda srovnal stav utkání. Domácí se vezli na vlně a měli pořádný důvod k radosti. V páté minutě obrátil vývoj utkání Klasna, 70 sekund po něm slavil také Deja. Mečouni si zápas zkomplikovali druhou částí. V ní měli možná opticky více ze hry, Jihočeši ovšem potrestali hrubici v obraně a rozdíl ve skóre činil jen jednu branku. Třetí třetinu ovšem domácí zvládli a domácí derniéra v sezóně znamená výhru 7:3.

Komentář trenéra Josefa Kadaněho: Důležité vítězství, které jsme vybojovali už v první třetině. Druhá byla z naší strany hodně rozpačitá, ale v závěrečné části jsme zahráli opět dobře. Zápas se povedl Matěji Dejovi a rovněž Tereze Štípkové v brance. Vzhledem k losu Suchdolu je pro nás druhé místo myslím už jisté. Začneme se tedy připravovat a ladit formu na blížící se semifinálový turnaj.

Neděle 20. května: HBC Plzeň – SK Pedagog České Budějovice 7:3 (3:1, 0:1, 4:1)

Předposlední zápas v přeboru mladších žáků čekal Plzeňany ve Stříbře. Hosté zásluhou Eichlera rychle vedli. Celkově měli mečouni více ze hry a Stříbro se do šancí v první části nedostávalo. V 16. minutě přišla druhá branka hostí, která ovšem tým Marka Štrunce uspala a ležérní hrou Plzně se do hry dostali také Buldoci. Před třetí částí se ovšem opět naši mladíci probrali a dvěma góly si došli pro vítězství 4:0.

Komentář trenéra Marka Štrunce: Mečouni v první třetině nedali Buldokům moc příležitostí k ohrožení našeho brankáře, naopak, domácí gólman musel být stále ve střehu a odolávat střelám. Jedna střela však za jeho zády skončila. Na začátku druhé třetiny jsme rychle přidali druhý gól. Zároveň se ale ukázala naše bolest. Ze hry se vytratila bojovnost a nasazení. Zejména ve hře dozadu se ukázaly nedostatky. Toho využil soupeř a hru začal postupně srovnávat. Až přestávka a proslov probudily mečouny ze spánku. Vrátili se zpět do zápasu a přidali ještě dva góly. Bod za první gól si připsal Matěj Langfelner.

Sobota 19. května: HC Buldoci Stříbro – HBC Plzeň 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)