Hodnocení víkendu: Vstup do finálové série se juniorům nepovedl

První dvě domácí utkání finálové série našim juniorům příliš radosti nepřinesla. Před zaplněnou halou dvakrát shodně prohráli 1:3 a série se tak na sever Čech přesouvá za dvojnásobně nepříznivého stavu.

První třetina úvodního finálového zápasu nabídla opticky hezký hokejbal, ze kterého ale více vytěžil soupeř. Mečouni měli problém vytvořit si šance v útočném pásmu a v první části dvakrát inkasovali. Nepomohla jim ani jedna z přesilových her během velké části zápasu. Na rozdíl jediného gólu snížil umístěnou střelou od modré Lokajíček, jenže místo náporu a snahy o vyrovnání přišel po ztrátě balonku třetí ústecký gól a bylo rozhodnuto.

Komentář trenéra Tomáše Semery: Náš výkon v prvním zápase nebyl dobrý. Celý zápas jsme měli problém se vyrovnat se soupeřovou důraznou a tvrdou hrou. Inkasovali jsme z první soupeřovy přesilovky a druhý gól jsme jim darovali po hrubé chybě v rozehrávce. Od druhé třetiny jsme se hnali za vyrovnáním, avšak snížit se nám podařilo až 5 minut před koncem zápasu. Bohužel soupeř následující střídání opět odskočil a bylo téměř hotovo. Ani v závěrečné power-play nám tam nic nepadlo.

Sobota 8. června: HBC Plzeň – Elba DDM Ústí nad Labem 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)

V neděli Plzeňané do zápasu vstoupili aktivně, žádná branka ale z jejich hry nerezultovala. Pouze domácí Poláček rozezvučel přesilovkovou ranou břevno. Zato hosté svoji první početní výhodu využili. Do dvoubrankového vedení se dostali na začátku druhé části po úspěšné dorážce. Mečouni na kompaktní ústeckou obranu dlouho nemohli najít recept. Tým probudil až gól Hurta, jedenáct sekund po začátku třetí části.

Po kontaktní brance měli domácí zřejmě nejlepší pasáž zápasu. Ani jeden ze závarů před ústeckou brankou ale nedokázali přetavit ve vyrovnávací branku. Naopak přišel hřebík do rakve při závěrečné power-play. Příští týden budou hrát mečouni o to, aby podruhé v řadě nekončili sezónu se stříbrem na krku.

Komentář trenéra Tomáše Semery: Ve druhém utkání jsme chtěli odčinit předešlé zaváhání. Do zápasu jsme vlétli, soupeře téměř k ničemu nepustili, na střely 16:3 a prohráváte 1:0. To je trochu frustrující. Soupeře to nakoplo a druhá třetina již byla vyrovnaná. Hned na začátku třetí třetiny jsme snížili, ale další branku opět ne a ne dát. V power-play pak dal soupeř výsledku konečnou podobu. V týdnu se podíváme na video, rozebereme si s hráči obě utkání a věřím, že na Radara (brankář Tomáš Rechtorik - pozn.red.) a hru soupeře něco vymyslíme. Máme odhodlání a chceme se poprat o to, abychom sérii vrátili zpět, ale bude to hodně těžké.

Neděle 9. června: HBC Plzeň – Elba DDM Ústí nad Labem 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)