Hodnocení víkendu: Zataženo, místy bouřky. Sobota ze zlého snu a jen dvě výhry

Měsíc duben nezavršila klubová družstva příliš úspěšně. Bez ztráty kytičky byl pouze mladší dorost v Prachaticích. První porážku v sezóně mají na kontě mladší žáci, jejich starší kolegové zase porážkou zakončili základní část. Play-off začalo staršímu dorostu a Áčku. Muži pohořeli, starší dorost složil reparát.

A-tým

Čtvrtfinálová série začala bitvou proti Letohradu. Po úvodním oťukávání si s plzeňskou obranou pohrál mladík Faltus a hosté vedli, následně byl vyloučen na pět minut + do konce utkání a dlouhou přesilovku v mžiku zužitkoval Král. Mečouni tak čelili nepříjemné situaci, když prohrávali o dvě branky. Stálo při nich i štěstí, když Král při trestném střílení trefil břevno. Jinak bezchybného Šimaru překonal až Benedikt v 41. minutě. To ovšem nestačilo a Letohrad se po výsledku 1:2 ujal vedení v sérii.

Komentář trenéra Michala Edla:

Sobota 28. dubna: HBC Plzeň – SK Hokejbal Letohrad

Podrobnosti o utkání

V neděli domácím zlomily vaz opět dva inkasované góly v oslabení. Letohradské přesilovky využili v krátkém čase Vychytil a Král. Plzeňané sáhli ke změně brankářů, Kráčinu nahradil Návara. Na druhé straně hřiště si domácí útočníci znovu lámali zuby na Janu Šimarovi. Nejblíže branky byl Jiří Benedikt, kterého v samostatném úniku zastavila tyč. Kalich hořkosti si mečouni vypili ve třetí třetině, když ještě dvakrát inkasovali a výsledné skóre stanulo na podobě 0:5. Letohrad si tak na svoje hřiště veze lukrativní náskok dvou vyhraných zápasů.

Neděle 29. dubna: HBC Plzeň – SK Hokejbal Letohrad 0:5 (0:2, 0:1, 0:2)

Starší dorost

Vítězové základní části šli na Písek, který prošel osmifinálovým sítem. Hosté se ujali vedení v první třetině, i přesto, že svého soka mečouni jasně přestříleli. Podobný obraz pokračoval i ve druhé části. Plzeňané nastěhování v útočném pásmu, gól ale nepřicházel. Ujala se až střela Vobruby. Jenže mladíci Písku využili špatného střídání a gólem do šatny opět vedli. Ve třetí třetině domácí nevyužili své početní výhody a inkasovali při power-play. První duel čtvrtfinále tak rovněž nezvládli.

Komentář trenéra Tomáše Semery: K prvnímu zápasu jsme asi nepřistoupili tak, jak by se k zápasu play-off mělo. Něco tomu chybělo. Přestože jsme byli celé utkání lepší, měli více brankových příležitostí, nebyli jsme schopni vstřelit více než jeden gól a písečtí to prostě ubránili.

Sobota 28. dubna: HBC Plzeň – HC ŠD Písek 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Reparát se starším dorostencům ovšem povedl. Na Písek doslova vlétli a aktivní hrou si v první třetině vybudovali čtyřgólový náskok. Před brankou hostů se hrálo převážně i ve druhé třetině, kdy si domácí po gólu zakřičeli dvakrát. Třetí třetina přinesla mnoho přerušení a zápas se prakticky jen dohrával. Písek prohrával už 8:0, hosté ale využili snížené koncentrace Plzně a kosmeticky snížili na 8:2. Po dvou gólech vstřelili Lokajíček, Hurt a Vobruba. Série se tak přesouvá za vyrovnaného stavu.

Komentář trenéra Tomáše Semery: Do druhého zápasu jsme vstoupili zcela odlišně. Bylo tam od všech hráčů vše na sto procent, a díky tomu jsme vyhráli první třetinu jednoznačně 4:0, polevili jsme až v závěru, kdy soupeř výsledek korigoval. V Písku nás nečeká nic lehkého, ale pokud podáme v obou zápasech stejný výkon jako dnes, můžeme po víkendu slavit postup

Neděle 29. dubna: HBC Plzeň – HC ŠD Písek 8:2 (4:0, 2:0, 2:2)

Mladší dorost

V Prachaticích šli Plzeňané do vedení již ve druhé třetině. Ovšem vstřelená branka tým uspala a zbytek první části se neřadil do kategorie povedených, tým se několikrát musel spolehnout na brankáře Kojzara. Prostřední část – to už byla jiná Plzeň, Západočeši přidali na obrátkách a zatížili domácí konto čtyřmi trefami. Nakonec si došli pro vítězství 7:2, na kterém se výrazně podílely čtyři využité početní výhody. Hned tři góly nesly podpis Michala Gally (2+1).

Komentář trenéra Josefa Kadaněho: Začali jsme sice dobře, hned v úvodu jsme vstřelili vedoucí branku, pak se ale zřejmě projevilo to, že jsme dorazili krátce před zápasem a po trochu zdlouhavé cestě. Výkon nebyl po téměř celou třetinu vůbec dobrý. Od druhé části to však už byl opět tým, který umí hrát kvalitní hokejbal, což je odrazilo v konečném výsledku.

Pátek 27. dubna: HBC Prachatice – HBC Plzeň 2:7 (0:1, 1:4, 1:2)

Starší žáci

Mečouni uzavřeli sezónu zápasem proti Suchdolu nad Lužnicí, který ve skupině zvítězil. Úvod se jim nepovedl, od druhé minuty prohrávali. Branky Šika a Banýra ale misky vah převrátily. To ale bylo ze strany domácích všechno. Hosté se prezentovali lepším pohybem a dokázali potrestat chyby Plzeňanů, a to čtyřmi góly ve zbývajících dvou třetinách. Sezóna starších žáků tak končí porážkou 2:5.

Komentář trenéra Václava Tůmy: Poslední zápas sezóny se nám nepovedl. Na špatné úvodní střídání, kdy jsme hned inkasovali, jsme ještě dokázali dvěma brankami odpovědět, ale po celý zápas nám chyběl lepší pohyb, ztráceli jsme zbytečně míčky a nefungovala nám vůbec obranná hra. Dělali jsme příliš mnoho chyb a soupeř nás za ně potrestal a po zásluze zvítězil.

Sobota 28. dubna: HBC Plzeň – SK Suchdol nad Lužnicí 2:5 (2:1, 0:2, 0:2)

Mladší žáci

Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne. Po skvělém podzimu na jaře výkony mladších žáků nebyly již tolik precizní a vše vyvrcholilo v Prachaticích. Mladým Plzeňanům chybělo nasazení, což byl hlavní kámen úrazu. Prachatice působily mnohem odhodlaněji a dvě třetiny mečouny přehrávali. Ve třetí části se hra vyrovnala, výsledek má ovšem jasnou podobu, a to 7:4. Mladší žáci tak poprvé v sezóně padli.

Komentář trenéra Marka Štrunce: Již přístup některých hráčů při rozcvičení napovídal o tom, že do Prachatic přijeli odevzdat zápas. A to se i stalo. Jenom zjištění, že může být protihráč lepší než náš hráč, vedlo k totální rezignaci některých hráčů, především útočníků. Proč bych se snažil, mě to nebaví… Z těchto hráčů jsem velmi zklamán. Prachatice toho využili v prvních dvou třetinách. V závěrečné třetině se trochu hra vyrovnala, ale domácí již jen kontrolovali hru. Mečouni prohráli, ale ne po boji. Pochvalu zaslouží oba naši gólmani Ondřej Kočka a Vojtěch Šebek. Nebýt jejich zákroků, tak bychom padli daleko větším rozdílem.

Sobota 28. dubna: HBC Prachatice – HBC Plzeň 7:4