Hodnocení víkendu: Ztráta A-týmu a mladších žáků, kanonáda starších žáků

Předposlední podzimní víkend neudělal radost mužům, kteří překvapivě ztratili dva body v duelu s posledním Rakovníkem. Smolný zápas mají za sebou také mladší žáci. Ti starší si zlepšili reputaci po posledním výkonu. Důležité tři body získal dorost po těsné výhře v Rakovníku.

Mečouni měli od úvodu navrch, jejich snahu ovšem paralyzovala úvodní branka soupeře v páté minutě, prakticky z první střely. Malý ovšem díky dobrému důrazu vyrovnal. Ve druhé třetině diváci viděli velice zajímavý hokejbal. Plzeň ovšem nedokázala přetavit velký počet šancí ve více gólů, než soupeř. A když rozhodčí neuznali na začátku třetí třetiny trefu Malého, kvůli zásahu do masky, žádné další branky už diváci neviděli. Duel nakonec dospěl do samostatných střílení. V nich si domácí opět vylámali zuby na brankáři Markovi a bonusový bod bral Rakovník.

Komentář trenéra Luďka Polívky: Nečekaná ztráta, která hodně mrzí. Soupeře jsme nepodcenili, ale bohužel jsme neproměnili naše šance, a naopak Rakovník využil zkušených hráčů ve své sestavě. Těžce jsme se prosazovali proti brankáři Markovi, který využil své postavy a dobře nám zmenšoval střelecké úhly. Je to škoda, s těmito body jsme počítali a budeme je muset získat někde jinde.

Sobota 24. listopadu: HBC Plzeň – HBC Rakovník 3:4ss (1:1, 2:2, 0:0 – 0:0)

Poslední venkovní duel podzimu sehráli dorostenci v Rakovníku. Domácí měli problém s disciplínou a Plzeňané hráli řadu přesilových her. V jedné z nich ovšem paradoxně inkasovali. Když se hra později uklidnila, dočkala se Plzeň kýženého vyrovnání, a to zásluhou Zíkovi umístěné střely. Bojovné utkání nakonec rozhodl důraz Miksana v další z přesilových her. Šancí na zvýšení skóre měli hosté ještě několik, výsledek ovšem zůstal těsný a na rozložení bodů nic neměnil.

Komentář trenéra Michala Edla: Vstup do zápasu byl proti Kovu solidní. Při hře v plném počtu hráčů to byl vyrovnaný zápas, protože Rakovník má kvalitu, kterou prokázal už u nás. Po velké chybě v naší přesilové hře se soupeř dostal do vedení. Hráči byli trpělivý, postupně pracovali a zápas otočili.

Neděle 25. listopadu: HBC Rakovník – HBC Plzeň 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Domácí byli jasným favoritem a od začátku ukazovali herní převahu. V první třetině ji ovšem reflektovala jediná vstřelená branka. Ve druhé patnáctiminutovce rozjeli mečouni hotový brankostroj a po druhé siréně světelná tabule ukazovala skóre 9:1. To ale nestačilo a v pohodě hrající Plzeňané nakonec zápas dovedli do výsledku 14:2. Čtyři góly vstřelil Adam Heczko.

Komentář trenéra Daniela Krále:Na rozdíl od předešlých zápasů jsme se tentokráte dočkali poctivého výkonu od všech hráčů. Kdybychom s takovým přístupem k zápasu a nasazením pokračovali do konce sezony, byl bych spokojený. Výsledek odpovídá poměru sil na hřišti, měli jsme převahu ve všech herních činnostech a mohli jsme si dovolit i nějaké nestandardní varianty sestavy.

Sobota 24. listopadu: HBC Plzeň – HC Buldoci Stříbro 14:2 (1:0, 8:1, 5:1)

Dva vstřelené góly mezi pátou a šestou minutou první třetiny daly dobrý základ k teoreticky sedmému domácímu vítězství v sezóně, na to si ovšem plzeňští mladíci budou muset počkat. Vedení domácí dlouho neudrželi. Dále je trápila koncovka a příliš časté navštěvovali trestnou lavici. Po dvou třetinách svítilo na tabuli nerozhodné skóre. I přes snahu se ale na hokejky domácích nalepila smůla. Soupeř z Dobřan dokázal využít lépe svých příležitostí a odvezl si výhru 6:4.

Komentář trenéra Michala Samce: Zápas s týmem z Dobřan pro nás byl v mnoha ohledech smolný. Kvůli nemoci nám chyběla řada hráčů, i tak jsme ale nastoupili v poměrně silné sestavě. Rychle jsme vedli, avšak kvůli laciným gólům jsme o náskok brzy přišli. Naše řady oslabovala zbytečná vyloučení a v pozdější fázi také zranění. Navíc nás trápil obvyklý problém - koncovka. Protivníka jsme přestříleli, ale vítězství si nakonec odvezl maximálně efektivní soupeř, v jehož středu zářil talentovaný Úbl, který našim obráncům působil obrovské problémy při hře 1 na 1. Nemyslím si, že jsme podali špatný výkon, ale v rozhodujících věcech byl soupeř zkrátka lepší a měl i více štěstí, a proto zaslouženě zvítězil.

Sobota 24. listopadu: HBC Plzeň – TJ Snack Dobřany 4:6 (3:2, 0:1, 1:3)