Je příjemné, že se držíme na předních příčkách, těší Marka Švarce

O uplynulém víkendu vybojovali mečouni ve dvou utkáních pět bodů. K nedělnímu tříbodovému zisku výrazně přispěl útočník Marek Švarc, jenž kromě dvou branek zaznamenal také jednu asistenci. Centr druhé útočné formace se v rozhovoru ohlíží nejen za posledními dvěma zápasy, ale řeč přišla i na prodloužení ve třech hráčích.

O víkendu jste vyjeli ke dvěma soupeřům, do Letohradu a Karviné. Na zpáteční cestu jste si přibalili pět bodů, což vás posunulo na třetí místo v tabulce. Jak jste s tím spokojeni?
S pěti body z venkovních hřišť jsme určitě spokojení, i když jich mohlo být klidně šest. Na tabulku moc nekoukáme, je začátek sezóny, ale určitě je příjemné, že se držíme na předních příčkách.

Pojďme popořadě. Nejprve jste se v sobotu utkali s Letohradem. Vstup do utkání se vám příliš nevydařil, ale nakonec jste ho dotáhli do vítězného konce. Co zápas dle Vás rozhodlo?
Začátek nebo spíše první třetina se nám nepovedla, nehráli jsme to, co bychom měli hrát. Do druhé třetiny jsme si řekli, co musíme změnit a myslím si, že jsme to začali plnit, i když jsme po dvou třetinách prohrávali 2:4. Věřili jsme, že se to k nám otočí a my vyhrajeme.

Dvoubrankovou ztrátu se vám pak podařilo ve třetí třetině smazat během dvaceti pěti vteřin a duel jste dovedli do prodloužení, které se od nové sezóny hraje 3 na 3. Co na to říkáte a kde vidíte největší rozdíly oproti klasické hře 5 na 5?
Prodloužení 3 na 3 je dobré, i když je to hodně o běhání. Na hřišti je daleko více místa a také se od toho čeká, že bude hodně zajímavých situací, které mohou prodloužení rozhodnout.

V neděli jste svedli souboj s Karvinou, která byla až do zápasu s vámi doma stoprocentní. Vy jste ji porazili 3:1, jak hodnotíte toto utkání?
Myslím si, že utkání v Karviné se nám povedlo, i když jsme tam měli nějaké výpadky a ve hře byly chyby. My si z toho musíme vzít ponaučení a vyvarovat se jich. Ale máme tři body, což je důležité.

Vy jste se na této výhře výrazně podílel, byl jste u všech plzeňských branek. Dvě padly z Vaší hokejky a na třetí jste nahrával Jiřímu Benediktovi. Zejména ten druhý gól byl hodně povedený. Jak byste Vaše trefy popsal?
První branka padla v přesilové hře. Dostal jsem přihrávku od Ondy Kejře a vystřelil jsem, naštěstí to tam spadlo. Při druhém gólu jsme byli v obranném pásmu, míček se dostal ke mně, chtěl jsem přihrát klukům, ale obránci mi udělali prostor, tak jsem zkusil jít do branky a vyšlo to a já mohl dát druhý gól.

První branku jste dal v osmé minutě, druhou v osmnácté. Na třetí bylo tedy ještě dost času, myslel jste na hattrick?
Nějak zvlášť jsem na to nemyslel, i když by to bylo hezké dát konečně hattrick v A-týmu. Zatím se mi to nepovedlo, ale důležité je, že jsme vyhráli a máme tři body.

V obou zápasech jste využili dvě početní výhody. Změnili jste něco oproti nepovedenému utkání s Pardubicemi, kde vám právě přesilové hry nevycházely?
Něco jsme si s kluky říkali, ale nějak zvlášť jsme nic neměnili. Věřili jsme, že přesilovky nám budou vycházet, i když to proti Pardubicím nevyšlo.

V sobotu se teprve podruhé představíte doma. Do Plzně přijede desáté Kovo, které vám v posledních čtyřech vzájemných střetnutích vsítilo jen dvě branky, zatímco vy jste byli přesní devatenáctkrát. Věříte, že vám to do soupeřovy sítě napadá i tentokrát?
Když budeme hrát to, co máme, tak věřím, že domácí utkání zvládneme a připíšeme si další tři body do tabulky. Bude příjemné, když dáme více branek, ale hlavní je výhra.