Jestli chceme začít vyhrávat, tak se musíme ve všem zlepšit, prohlašuje Vít Lokajíček

Mečouni do sezóny nevstoupili dobře. V Hradci Králové po první třetině drželi těsný náskok, ale pak už se prosazovali jen domácí. Jediným úspěšným střelcem Plzně byl Vít Lokajíček, který v rozhovoru utkání hodnotí. Plzeňský útočník také zmiňuje, na co je potřeba se zaměřit do dalších zápasů, aby je tým vyhrál.

Po pauze se zase rozeběhla extraliga. Chyběly Tě už zápasy naší nejvyšší hokejbalové soutěže?
Přišlo mi, že ta letošní pauza utekla nějak moc rychle. Ale zápasy mi už trochu začínaly chybět.

K prvnímu souboji jste vyjeli do Hradce Králové, kde jste prohráli 1:7. Jak se za utkáním ohlížíš?
Tohle utkání nám ukázalo, že je před námi spousta práce.

Vstřelil jsi první gól zápasu, který byl také váš jediný. Jak bys ho popsal?
Měli jsme přesilovku pět proti třem, kde jsme se snažili hodně střílet. Po jedné ze střel se ke mně odrazil míček a já ho dorazil do branky.

Do utkání jste vstoupili dobře, po první třetině jste ještě vedli o jednu branku. Co se poté stalo, že jste ho nezvládli?
Hradec na nás ve druhé třetině vletěl, přidali na rychlosti i na důrazu a my jsme na to nedokázali zareagovat a odpovědět.

Čeho je potřeba se v dalších zápasech vyvarovat, aby byly vítězné?
Jestli chceme začít vyhrávat, tak se musíme ve všem zlepšit. Přidat na rychlosti, přesnosti, důrazu a hlavně nasazení.

Tým se trochu obměnil, přišli mladší hráči, vnímáš svoji roli trochu jinak oproti předchozím sezónám?
Ani ne, pořád se snažím hrát tak, jak nejlíp umím, a tak, abych co nejvíc pomohl týmu.

Myslíš, že je výhoda hrát na domácím hřišti, když už mohou na zápasy chodit fanoušci?
Vždycky je to výhoda hrát na domácím hřišti a jsem rád, že už se na nás můžou přijít fanoušci podívat.

V sobotu vás čeká v domácím prostředí utkání s Kladnem. Jak se na něj připravit, abyste získali první body?
Pořádně se na zápas vyspat a přijít s hlavou nastavenou tak, že chceme vyhrát.