Infobar:   30. května 2021: HBC Plzeň - HBC Most 3:4p (0:1, 2:1, 1:1 - 0:1)
 
 

Letos měl tým opět velkou sílu, nezastírá obránce Lukáš Hanuš

Letos měl tým opět velkou sílu, nezastírá obránce Lukáš Hanuš Před deseti dny se mečouni vrátili k zápasům, když s pražským Kovem sehráli úvodní kolo Autosklo H.A.K. Cupu. Tým vedl jako kapitán Lukáš Hanuš, který byl také vyhlášen nejlepším hráčem Plzně. Obránce s číslem 15 se v rozhovoru ohlíží nejen za tímto utkáním, ale prozrazuje i jak se během pauzy udržoval v kondici.

 
 
10.06.2020 | Markéta Peclová

Pojďme se nejprve ještě ohlédnout za zrušenou sezónou, kde jste odehrál všech šestnáct utkání a stal jste se nejproduktivnějším obráncem týmu. Byl jste spokojený se svým výkonem?
Nemůžu říct, že jsem byl se svými výkony spokojený. Některá utkání z mé strany byla více povedená, některá méně. Spíše jsem spokojený se zlepšením oproti minulým sezónám a doufám, že v tom budu pokračovat. Že jsem byl více produktivní vychází z toho, že jsme s Adamem Vágnerem i s kluky z útoku hráli většinu utkání společně a zvykli jsme si na sebe.

Na začátku jarní části se sezóna přerušila kvůli koronavirové pandemii. Můžete prozradit, jak jste se během vynucené pauzy udržoval v kondici pro případ, že by se sezóna ještě rozeběhla?
Párkrát jsem si byl zaběhat, zacvičil jsem si doma a dělal nějaká protahovací cvičení, aby z toho ty svaly úplně nevypadly. Po tom, co sezóna byla definitivně zrušena, už to tak intenzivní nebylo (smích). Ale pořád jsme s bráchou chodili hrát basket 1 vs 1 nebo tenis, takže nějaký pohyb jsem měl pořád.

Sezóna byla nakonec zrušena, ale s dalšími třemi extraligovými týmy nyní bojujete v Autosko H.A.K. Cupu. Jste rád, že si alespoň takto můžete vynahradit anulovaný ročník?
Za mě je škoda, že sezóna musela být zrušena. Od sezóny 2015-2016 se tým nějakým způsobem formoval a letos měl opět velkou sílu. Teď už je ale jedno řešit co by, kdyby a jsme určitě rádi, že si opět zahrajeme utkání proti kvalitním soupeřům.

První zápas zmiňovaného turnaje jste odehráli poslední květnový den po skoro tříměsíční pauze. Jak náročné bylo po tak dlouhé době naskočit zpět do zápasového tempa?
Utkání proti soupeři je vždycky jiné než trénink nebo hra mezi sebou, takže z toho pohledu jsem to jako problém neviděl. Do první třetiny jsme naskočili dobře, v dalším průběhu utkání už to paradoxně tak dobré nebylo.

V prvním kole poháru jste se střetli s Kovem. S pražským týmem jste prohráli 0:1, jak byste utkání zpětně zhodnotil?
Po té dlouhé pauze bez hokejbalu jsme byli rádi, že jsme si konečně mohli zahrát proti kvalitnímu soupeři. Zápas to nebyl špatný, i když pro nás neskončil výsledkově dobře. Je škoda, že jsme nevyužili některou z našich šancí v první a druhé třetině. Po té dlouhé pauze jsem očekával, že naše celková hra nebude úplně ideální, hlavně po kondiční a technické stránce. Na druhou stranu jsem věřil, že tyto nedostatky vykompenzujeme aktivní týmovou hrou, což nám v některých fázích utkání chybělo.

Předpokládám, že jste poprvé oblékl dres s kapitánským céčkem. V čem pro Vás nastaly největší změny a jaká to pro Vás byla zkušenost?
Myslím, že už jsem byl kapitán při nějakém přátelském utkání, když jsem začínal hrát za áčko, což bylo jen proto, abych zaplatil pokutu do týmové kasy. Pro mě to nějaký zásadní rozdíl nebyl, i normálně vedu předzápasovou rozcvičku a bylo to pouze na jeden zápas. Samozřejmě to ale byla zajímavá zkušenost.

V sestavě se objevilo poměrně hodně juniorů, vnímáte sebe už jako jednoho z nejzkušenějších?
V týmu jsou stále někteří mnohem více zkušenější hráči než já, ale ano, začínám vnímat, že mám odehráno více než ostatní hráči. To se ale týká všech, kteří jsou v mém věku, a ještě do nedávna jsme se považovali za mladý. Bude důležité, abychom juniorům i ostatním ty zkušenosti předali a pomohli jim s přesunem do áčka a extraligy.

Tuto sobotu vyrážíte do Pardubic. V podzimní části jste s nimi doma prohráli 0:3, co očekáváte tentokrát od zápasu ve východních Čechách?
Očekávám, že bude podobné tomu na podzim. Hodně běhavé, akorát doufám, že tentokrát vstřelíme nějakou branku a vyhrajeme.

Podobné články
Aktuální články

Mečouni budou ve vyřazovacích bojích! Z hostivařského hřiště si odvážejí plný počet bodů

Poprvé v historii nastoupil plzeňský A-tým k extraligovému duelu proti pražské Hostivaři, oba celky bojovaly o důležité body. Západočeši ještě pět minut před koncem vedli o tři branky. Ačkoliv Hostivař zápas zdramatizovala, mečouni vítězství uhájili a zisk tří bodů pro ně znamená jistou účast ve vyřazovacích bojích.

Zápasy
9. | sobota 12.6.2021 | 14:00
Hostivař - HBC Plzeň
HOS PLZ
 
 
 
 
11. | sobota 19.6.2021 | 14:00
HBC Plzeň - Dobřany
 
 
 
 

Online přenosy zápasů hokejbalové extraligy najdete na Onlajny.cz

Tabulka
P. Tým Z S B
1. Kladno 10 38:20 27
2. Kert Park Praha 9 56:23 26
3. Ústí n/L 10 34:20 20
4. Pardubice 10 33:27 20
5. Karviná 10 38:30 19
6. Plzeň 10 26:33 15
7. Most 10 33:36 14
8. Hradec Králové 10 35:37 10
9. Hostivař 10 29:42 9
10. Dobřany 10 25:39 7
11. Letohrad 10 20:33 6
12. Kovo Praha 9 14:31 0
Hráči
Jiří Návara #35
Jiří NÁVARA
Číslo dresu:   35
Narozen:   23.12.1996
Výška:   177 cm
Váha:   78 kg
Post:   brankář
Hůl:   levá
 
 
 
Klub  |   A-tým  |   Další týmy  |   Zápasy  |   Hala  |   Historie  |   Forum  |   Archiv
Copyright © 2008-2021 HBC Plzeň & eSports.cz s.r.o. |   RSS kanál