Mladší dorost má finále a jistou medaili, starší žáci budou hrát o sedmé místo

Sobota přinesla pro naše mládežnická družstva rozdílné výsledky. Zatímco starší žáci dvakrát vysoko prohráli a čeká je souboj o sedmé místo, mladší dorostenci v Kutné hoře zvládli semifinále a zahrají si o titul!

V Kutné Hoře na dorosteneckém Final Four Plzeňané vyzvali pardubické Autosklo. Mečouny poslal do vedení v 8. minutě Adam Šilhán, který využil dvojnásobnou početní výhodu. Oba celky si poté vytvářeli střelecké příležitosti. Brankáři ale zavřeli své klece.

Minuty tak ubíhali a Západočeši byli čím dál blíže velkému úspěchu. Po závěrečné siréně vypukla na plzeňské straně ohromná radost. Mečouni se díky fotbalovému výsledku a bezchybnému Kojzarovi v brance probojovali do finále. V něm zítra ve 14:00 vyzvou Letohrad, který vyřadil favorizovanou Hostivař.

Sobota 27. května: HBC Plzeň – HBC Autosklo H.A.K. Pardubice 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Online přenos

V prvním zápase vyzvali svěřenci Václava Tůmy Letohrad. S obhájcem titulu, který se kvalifikoval do finále také letos, ale dokázali držet krok pouze jednu třetinu. Východočeši poté rozjeli brankostroj a zápas skončil jasným a velikým rozdílem. Jeleni zvítězili 13:4.

Utkání s Karvinou nabídlo vyrovnanější bitvu. Karvinští si ze začátku vybudovali náskok a měli mnohem více ze hry. Plzeňany držel brankář Šlechta. Později se ovšem hra vyrovnala. Oba týmy si vytvářeli gólové příležitosti. Ani jednomu se ale využívat své šance nedařilo. Slezané v samotném závěru přidali další dvě branky a dali výsledku konečnou podobu 6:1.

Plzeňské starší žáky, v jejichž kádru je také pět zlatých hokejbalistů z týmu MŽ zítra čeká sezónní derniéra v 11 hodin 30 minut. Na ploše domácí haly vyzvou Hradec Králové.

Sobota 27. května: HBC Plzeň – SK Hokejbal Letohrad 4:13 (2:4, 0:3, 2:6)

Sobota 27. května: HbK Karviná – HBC Plzeň 6:1 (3:1, 1:0, 2:0)