Mladší dorost si zahraje na finálovém turnaji, staršímu dorostu se postup vzdálil

Zajistit si postup na finálový turnaj dorostenců byl cíl pro mladší i starší dorost o uplynulém víkendu. Mladší dorostenci si po výhře nad Kladnem zajistili postup na turnaj do Kutné Hory, starší dorost naopak prohrou v Hradci nemá postup ve svých rukou. Rozdílně se dařilo i žákům. Starší žáci nedokázali na domácí půdě porazit Kelty, naopak nadále zcela suverénní jsou mladší žáci.

Starší dorostenci se vydali na hřiště Hradce Králové, který měl v tabulce o bod více než mladí mečouni. Utkání nezačalo pro Plzeň úplně špatně, po třech minutách zápasu se dostal do zakončení Vobruba a poslal Plzeň do vedení. Do kabin se ale šlo nakonec za stavu 1:1. V poslední vteřině první části totiž Hradec dokázal srovnat. Rozhodující se ukázala druhá pasáž střetnutí. V té se dokázali prosadit domácí piráti v přesilové hře a vedení 2:1 už si pohlídali. Staršímu dorostu se porážkou zkomplikovala situace ohledně postupu na závěrečný turnaj. Postup nyní nemají ve svých rukou, navíc je čeká příští týden poslední souboj s vedoucím celkem nadstavbové tabulky Mostem

Sobota 13. května: HBC Hradec Králové 1988 – HBC Plzeň 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Mladší dorostenci měli před sebou velkou výzvu. Porazit zatím poslední tým nadstavby z Kladna a definitivně si pojistit postup na finálový turnaj do Kutné Hory. Začátek plnění tohoto úkolu však nevyšel podle představ. Plzeňanům se nepovedl příliš začátek zápasu a po první části prohrávali 1:2. Zlom nastal ve druhé části, v té plzeňští mladíci dokázali nasázet tři branky a zápas otočit ve svůj prospěch. V závěrečné části si Plzeň svoje vedení hlídala a i přes snížení dokázali mladší dorostenci zvítězit a slaví postup do Kutné Hory.

Komentář trenéra Josefa Kadaněho: Tenhle zápas měl z naší strany úplně jiné parametry než ten v Letohradu. Kluci šli za vítězstvím i přes nepříznivý stav po první třetině. Možná nám pomohlo to, že jsme nezvykle mnoho času v posledních trénincích věnovali přesilovkám. V těch jsme totiž otočili vedení zpět na naši stranu. A když už to vypadalo na klidný konec, trenéři Kladna vyburcovali tým impulsem s power play a odměnou jim bylo snížení. Tím byl zápas dramatický až do samotného závěru. Máme body, které rozhodly o postupu do Kutné Hory. Prvního z vytčených cílů jsme tedy dosáhli.

Neděle 14. května: HBC Plzeň – HBC Alpiq Kladno 4:3 (1:2, 3:0, 0:1)

Poslední zápas základní části odehráli starší žáci na domácím kolbišti proti berounským Keltům. Vstup do zápasu se svěřencům kouče Tůmy povedl nadmíru, když po necelých třech minutách vedli 2:0, tento stav vydržel i do konce první periody. Že je tento stav velmi ošemetný se ukázalo ve druhé části, kdy se hosté dokázali dvakrát prosadit a srovnat. Ve třetí části přišlo rozhodnutí. Hosté dokázali skórovat dvakrát, zatímco Plzni se to nepovedlo ani jednou.

Komentář trenéra Václava Tůmy: V posledním zápase jsme nastoupili v oslabené sestavě pouze s 10 hráči v poli, přesto jsme měli dobrý vstup do utkání a první třetinu jsme vyhráli 2:0. Bohužel na začátku druhé jsme dvakrát zaváhali a soupeř vyrovnal. Přesto i druhá třetina byla vyrovnaná a měli jsme několik dobrých příležitostí před brankou soupeře. V poslední třetině se ale znovu dvakrát prosadili hosté a my už jsme nenašli dost sil na vyrovnání. Výsledek už nic nezměnil na konečném 4. místu ve skupině a také na tom, že jsme se kvalifikovali na finálový turnaj MČR starších žáků, takže sezónu můžeme považovat celkově za úspěšnou..

Sobota 13. května: HBC Plzeň – SK Kelti 2008 2:4 (2:0, 0:2, 0:2)

Přeposlední zápas dlouhodobé soutěže oodehráli mlaadší žáci. TI přivítali na svém hřišti v hale tým ze Suchdola nad Lužnicí. Jihočeši, kteří jsou v tabulce mezi nejlepší trojicí za Plzní a před Blatnou, neměli být úplně snadným soupeřem. Potvrdil se však opak. Mladé plzeňské pušky totiž dokázali nasázet svému soupeři po třech brankách v každé části, sami navíc neinkasovali ani jednou. Překvapivě vysoká výhra 9:0 tak byla na světě a mladší žáci nnadále pokračují ve famózní sérii, když vyhráli devatenáctý z devatenácti zápasů.

Komentář trenéra Josefa Kadaněho: Kluci odehráli zápas s druhým nejlepším týmem skupiny s velkou chutí. Velká část hráčů navázala na své velmi dobré výkony z dřívějška. Výsledek však neodpovídá průběhu hry. Soupeř měl celou řadu dobrých šancí, ale my jsme i s přispěním štěstěny žádný gól nepřipustili. Naopak nám to střílelo dobře. Hned několik branek padlo po pěkných akcích.

Sobota 13. května: HBC Plzeň – SK Suchdol nad Lužnicí 9:0 (3:0, 3:0, 3:0)