Neděláme herní věci, na které jsme byli zvyklí, říká Marek Švarc

V sobotu byl v Pardubicích důležitým hráčem mečounů. Na konci první třetiny vyrovnával, v té druhé těsně před sirénou strh vedení na stranu Plzně a nasměroval ji k prvnímu úspěchu, přesto stál na konci utkání na straně poraženého týmu. Řeč je o Marku Švarcovi, který se o nepříznivé situaci plzeňských hokejbalistů rozpovídal v rozhovoru.

Marku, po čtyřech utkáních jste stále bez bodu, v tabulce se zatím nacházíte poslední. Myslíš, že je potřeba něco ve vaší hře změnit, nebo jen vytrvat a dál pracovat?
Pracovat musíme pořád určitě dál a změnit toho musíme hodně. Neděláme herní věci, na které jsme byli zvyklí, které jsme dělali a fungovaly, úplně jsme od toho opustili. To, že se nacházíme na posledním místě, není vůbec příjemné. Ani si nepamatuju kdy, jestli vůbec někdy, jsme byli na posledním místě.

V sobotu jste prohráli v Pardubicích 3:4. Jak se za utkáním zpětně ohlížíš?
Za sobotním zápasem se já osobně ohlížím jako za nejhůře odehraným zápasem. I když jsme v předešlých zápasech prohráli o dost branek, tak si myslím, že utkání v Pardubicích jsme neodehráli vůbec dobře. Bylo tam hromadu chyb, možná až příliš. Být možná o pár chyb méně, tak bychom utkání dotáhli do vítězného konce.

Vstřelil si dvě branky. První vyrovnávací na 1:1 sedm vteřin před koncem první třetiny, druhou si otáčel skóre jen vteřinu před druhou přestávkou. Který gól byl podle tebe pro vývoj utkání důležitější?
Gól na 1:1 byl důležitý, že jsme srovnali se soupeřem krok a mohli jsme začít od znovu.

Věděl si zejména u té druhé trefy, že už moc času nemáš a dokážeš v takovýchto chvílích udržet na hokejce klid?
Popravdě jsem vůbec nevěděl, kolik je času do konce třetiny. Balonek se odrazil po střele Michala Průchy od mantinelu, snažil jsem se jít do brány a naštěstí se to odrazilo přímo na hokejku, tak jsem se to snažil dát na první tyč a naštěstí to tam padlo.

Předpokládám, že tvůj gól na 3:2 vás nabudil, zvlášť jen vteřinu před koncem druhé třetiny. Co jste si říkali v kabině a s čím jste nastupovali do poslední části?
Nabudil, šli jsme do třetí třetiny s tím, že to musíme udržet, popřípadě přidat ještě jednu branku. Bohužel se nám to ale nepovedlo a po našich chybách soupeř skóre otočil v jeho prospěch.

Utkání jste nakonec nezvládli. Čeho je potřeba se příště vyvarovat, abyste dobře rozehraný souboj dotáhli do vítězného konce?
Vyvarovat se musíme především chyb ve vlastní třetině, dostávat balonky jednoduše na červenou čáru a dobře bránit. To se nám bohužel nedařilo.

V sobotu se konečně přestavíte na domácím hřišti, kde se vám před anulováním minulé sezóny dařilo a body zůstávaly doma. Věříš, že na to dokážete navázat a najedete na vítěznou vlnu?
Na domácím hřišti se nám dařilo a já věřím tomu, že utkání zvládneme dobře a vyhrajeme za plný počet bodů. Nevím, jestli na vítěznou vlnu, teď je důležité abychom vyhráli sobotní zapas a všechno se trochu uklidnilo...

Přijede Hradec Králové, další nepříjemný soupeř. Jaký duel očekáváš?
S Hradcem jsou zápasy na vysoké úrovni. Mají ve svých řadách hodně zkušených, šikovných hráčů. Zápas bude v dobrém tempu a my ho zvládneme, věřím tomu.