Pilsen Challenge 2017 – den první: Plzeň vstoupila do turnaje vítězně, poradila si s Grenchenem

Páteční program čítal jeden jediný zápas. Domácí Plzeň v něm porazila švýcarský Grenchen. Zápas dlouho vypadal jednostranně, Švýcaři ale dvěma góly během deseti vteřin zápas velice zdramatizovali a Západočeši tak ve výsledku zvítězili pouze o jednu branku. Právě o tu se postaral Jakub Kolařík.

HBC Plzeň – SHC Grenchen Limpachtal 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 0:28 Kunzmann (Malý), 4:13 Pauer, 27:18 Kolařík – 20:45 Rindlisbacher, 20:55 Sterchi.

Vyloučení: 3:5. Střely na branku: 23:13.

Úvod zápasu byl pro Plzeňany snový. Martin Kunzmann se trefil již v 28. Sekundě. Když si na půlící čáře převzal balonek a z rychlého protiútoku se trefil krásně po břevno. Debut v první formaci tak pro mladého útočníka nemohl být lepší. Ještě lépe bylo na začátku 5. minuty. Dobrý nástup Plzeňanů znamenal druhou branku, kterou obstaral úspěšnou dorážkou Jaroslav Pauer .

I nadále si domácí vytvářeli gólové přiležitosti. Stucki v brance Grenchelu už ale nekapituloval. Hostující gólman mohl pochválit také dobře postavené tyče. Do brankové konstrukce zamířili v první části Kolařík s Pauerem.

Grenchel dlouho působil zakřiknutě. A svěřenci trenéra Kunze se dlouho nemohli dostat do hry. Vyšla jim ale pasáž na konci 21. minutě. Nejprve se v tlačenici před Návarou nejlépe zorientoval Stephan Rindlisbacher a 10 sekund po něm prolétl domácí obranou Yannick Strerchi, jenž z blízkosti přesně zakončil do volné části branky. Dvoubrankový náskok Plzně byl tak rázem pryč.

Mečouni ale neskládali zbraně a znovu se usidlovali v útočném pásmu. A diváci viděli několik slibných šancí. Stucki v brance hostí se rozhodně nenudil. A míček z branky lovil v 28. minutě, kdy si dostatečný prostor vytvořil Jakub Kolařík a krásnou „šibenicí“ poslal domácí znovu do vedení.

Třetí část nabídla mnoho osobních soubojů. V brance Grenchenu poslední patnáctiminutovku odchytal Dead Brodard. Ani on ani Jiří Návara ovšem už neinkasovali. Oba si připsaly několik pěkných zákroků. Navíc občas ani nemuseli zasahovat, jelikož ne všechny střelecké pokusy končily v prostoru mezi třemi tyčemi. Schylovalo se k dramatickému závěru, Grenchen ovšem všechny naděje na vyrovnání pohřbil dvěma vyloučeními v závěrečné pasáži. Sečteno a podtrženo, Plzeňané zvládli vstup do turnaje a získali tři body.