Pilsen Cup 2017 - neděle: Finále předchozích vítězů pro Gajary, Plzeň skončila čtvrtá

Další ročník mládežnického Pilsen Cupu je za námi. Třídenní turnaj poznal svého vítěze. A tím jsou Gajary Flames. Slovenský celek přehrál v krásném finále obhájce z Kanady. Bronz po obratu slaví reprezentanti do 14 let. Plzeňané skončili čtvrtí. Poslední dvě příčky patří hokejovým mužstvům.

Reprezentace ČR U14 - West Coast Express 4:3

Začátek zápasu byl v režii Kanaďanů. Ti podnikali jeden útočný výpad za druhým, ale nedokázali si poradit s fantastickým brankářem Nistorem v české brance. A tak udeřili před koncem poločasu čeští reprezentanti. A to hned dvakrát. Na Krejčího navázal perfektním blafákem Novotný. Do kabin se tak šlo za stavu 2:0.

Po změně stran se hrál vyrovnaný hokejbal. Nahoru - dolu. Češi ale byli poměrně produktivní. A Lukáši Novotnému se povedl dokonat hattrick. Ve 24. minutě tak Češi vedli 4:0. West Coast se ale nevzdal. Kanaďany nabudil gól Smaila a v čase 28:18 byl rozdíl skóre jen o jednu branku. Češi ale v pohledném závěru ubránili svůj náskok.

1. EV Weiden - HC Domažlice 6:3

Domažlice by se v případě bodového zisku výrazně přiblížily zápasu o třetí místo, naopak Weiden cílil na první výhru v základní skupině. Hra byla vyrovnána, hlavními postavami byli hlavně oba gólmani. Weiden šel do druhé poloviny šťastnější. 4 sekundy před první sirénou poslal podruhé svůj tým do vedení krásnou střelou Wallner.

Weiden poté převzal iniciativu a využíval zmatků v domažlické obraně. Brankář Varga musel řešit několik ošemetných situací před svým brankovištěm. Německý celek vedl už 4:1, Domažlice ovšem zvládli ztrátu stáhnout na rozdíl jediného gólu. Weiden si ovšem nenechal ukrást první vítězství. Šikovná teč Eliase Maschkeho a zásah do prázdné klece daly výsledku konečnou podobu 6:3. Weiden, který během prvních čtyř zápasů vsítil jedinou branku tak nasázel Domažlicím hned šest gólů.

L2hockey Gajary Flames - HBC Plzeň 6:1

Poslední zápas základní skupiny měli na svědomí Gajary a Plzeň. Slovenský celek od začátku zaměstnával brankáře Svobodu. Mečouni působili zakřiknutě a nevěděli si rady s hbitými hokejbalisty soupeře. Flames si navíc vybudovali komfortní náskok čtyřmi zásahy v rozmezí 7. a 8. minuty. První a čtvrtý zásah dělila minuta a dvanáct sekund. Na to Plzeň zareagovala výměnou brankářů. Ani ta ale nepomohla a Gajary stále Plzeň téměř k ničemu nepouštěli.

Druhá polovina již neměla stoprocentní nasazení. Mečouni se snažili s výsledkem něco udělat, Flames ale stále kontrolovali hru. Ve druhé půli ještě přidali dva zásahy. Na konci zápasu měli Plzeňané dvojnásobnou početní výhodu a Radek Zíka se zasloužil o alespoň čestný úspěch. Gajary tak díky vítězství ovládli skupinu. Plzeň o skóre skončila čtvrtá před Domažlicemi.

O 5. místo: HC Domažlice - 1.EV Weiden 1:2

V souboji o páté místo se opakoval předchozí souboj Domažlic a Weidenu. Stejně jako v prvním vzájemném nedělním duelu byla hra vyrovnaná, ale neměla přílišné tempo. Hlavními postavami byli oba gólmani, kteří zařídili poločasový stav 0:0.

Weiden šel hned na začátku 17. minuty do vedení, zásluhou Maschkeho. Němce vstřelený gól nabudil, ale Domažlice se rozhodně nedrželi zpátky. Ve 23. minutě ale zvýšila náskok Weidenu Lea Zellner. Mladíci z Chodska sice brzy snížili po krásné akci v přesilovce, na víc to ale nestačilo. Weiden tak porazil Domažlice i podruhé a oproti loňsku tak o pozici zlepšil své konečné umístění.

O 3. místo: Reprezentace ČR U14 - HBC Plzeň 4:3

Fantastický zápas se odehrál mezi reprezentací U14 a plzeňským HBC o třetí místo. Po úvodním oťukávání zatížila Plzeň konto soupeře hned třemi zásahy. Na šťastný zásah aktivně hrajícího Svobody navázali Rejda krásnou střelou a Bitnara z branky vyhnala Blažeković. To vše v rozmezí necelých dvou minut. Svěřenci trenéra Komárka se ale nevzdali a ještě před první sirénou stáhli náskok Plzně na jediný gól.

Reprezentanti od začátku druhé půle mířili za vyrovnáním. Plzeňská obrana v čele se Šlechtou ale odolávala nebezpečným dorážkám. Gól na 3:3 přesto přišel. Ztrátu míčku v obranném pásmu potrestal Novotný. Když už se zdálo, že utkání budou rozhodovat samostatná střílení, přišla dvě plzeňská vyloučení za sebou. A Jan Bečka rozesmutněl plzeňskou střídačku gólem v čase 29:47 a dostal tak misky vah na stranu celku U14, který tak dokonal obrat.

Finále: L2hockey Gajary Flames - West Coast Express

Do finále tak pronikly dva nejvzdálenější týmy. A nutno říci, že zaslouženě. Šlo navíc o souboj dvou posledních vítězů. Gajary hned ve třetí minutě rychle využili přesilovou hru. Stejná možnost se nabídla také kanadskému celku. Místo vyrovnání ale přišlo navýšení náskoku Flames. Kettner využil zaváhání jednoho z obránců při zakládání útoku a samostatný únik přetavil ve druhý gól. West Coast poté trávil mnoho času v útočném pásmu, Gajary jej ale nepouštěli do nebezpečných prostor a ukázkově bránily.

Stejný obraz hry viděla velmi slušně zaplněná hala i ve druhé půli. Kanaďané mohli také žehrat na smůlu, jelikož za Nemecem dvakrát zvonila tyč. Flames navíc dodala sebevědomí ubráněná oslabení. A tak ve 23. minutě přišel třetí zásah do Jonsenovy branky. West Coast prakticky ihned snížil zásluhou tečované střely. Na více to ale nestačilo. V závěru byl navíc vyloučen jeden z hráčů Expressu a ti se tak připravili o možnost závěrečného náporu. Gajary tak navázali na rok 2015 a ovládli Pilsen Cup.