Infobar:  Soutěžní ročník 2019/20 byl anulován. Extraliga nezná vítěze ani sestupující
 
 

Podzim klubových kategorií – mladší žáci

Podzim klubových kategorií – mladší žáci Podzimní shrnutí klubových kategorií začínáme u mladších žáků, které druhým rokem vede Michal Samec. Ten pozoruje u každého hráče pokrok, což jej těší, stejně jako fakt, že soutěž je oproti loňskému ročníku vyrovnanější a konkurenceschopnost týmů se zvýšila. Mladí mečouni po podzimu obsadili v tabulce čtvrté místo.

 
 
13.12.2019 | Tomáš Majer

Statistické ohlédnutí

postavení v tabulce (zápasy / body): 4. místo (13 z. / 23b.)
sousedé v tabulce: 3. České Budějovice – 24 bodů, 5. Blatná – 23 bodů
zápasová bilance: 7 vítězství, 2 porážky po samostatných stříleních, 4 porážky
skóre: 49:41
vyloučení: doplníme po aktualizaci statistik na hokejbal.cz
nejvyšší vítězství: Plzeň - Blovice 8:1
nejvyšší porážka: Dobřany - Plzeň 7:0
brankáři: Tobiáš Sýkora – 229 odchytaných minut, průměr 2,20 branky na zápas, Jindřich Hošek – 198 odchytaných minut, 3,45 branky na zápas
nejproduktivnější hráči: Daniel Mach (9+2, 12 zápasů), Petr Našinec (8+3, 11 zápasů), Matěj Langfelner (4+5, 11 zápasů)

Trenér Michal Samec: Většina hráčů začala chtít tvořit, což je obrovské plus

Máte za sebou podzimní část, jaké je vaše hodnocení první fáze sezóny?
Mám radost z toho, že konkurenceschopnost týmů z naší skupiny se oproti loňsku zvýšila, což nám dalo možnost odehrát spoustu kvalitních utkání, která nás logicky mohou nejlépe zlepšovat. Co se týče naší výkonnosti, bylo to trochu jako na houpačce, v jednu chvíli tým šlapal jako hodinky, v druhou nefungovalo zdánlivě vůbec nic. Tohle trenér u této kategorie ale nemůže zásadně hrotit, i když mi občas naskakovala žilka (smích). Musí mít stále na paměti, že trénuje děti a že nejlepším ukazatelem jeho práce je dlouhodobé zlepšení hráčů. To se myslím podařilo, u někoho samozřejmě více, u někoho méně.

Co bylo silnou stránkou týmu? Kde jste naopak zaostávali?
Silnou stránkou týmu je bezesporu parta, troufnu si říct, že atmosféra v šatně je mnohem lepší než loni. Občas by to chtělo jen trochu přenést tu soudržnost ze šatny i do hry, uvědomit si, že když jdu na hřiště, nehraji za sebe, ale za tým. Ale v tomto věku hráčů je běžné, že chtějí vyniknout jako individuality, za mě je to mnohem lepší varianta, než aby jim v dospělosti chyběla ona důležitá schopnost umět se individuálně prosadit.

V čem se vaši svěřenci nejvíce zlepšili od úvodu sezóny?
Určitě v herních činnostech jednotlivce udělal pokrok každý. Noví a mladší hráči se začali lépe adaptovat na velké hřiště. Většina hráčů už také začala chtít tvořit, nebát se hrát a přestala bezduše odpalovat balonky, což je obrovské plus.

Máte-li vybrat nejvíce a nejméně povedený zápas podzimu, které dva by to byly?
Nejvíce povedený byl předposlední zápas v Blatné, kde tým fungoval skoro přesně podle mých nejlepších představ. Naopak nejméně se nám povedl zápas v Dobřanech, kde jsme hráli celou dobu druhé housle a nebyli konkurenceschopným soupeřem. Projevil se zde naplno náš velký problém - držet krok s rozdílovými individualitami v řadách soupeře.

Kdy týmu začíná zimní příprava? Můžete prozradit, na co se zaměříte?
Začínáme druhý týden v lednu, v zimním období nás čeká i jeden přípravný turnaj, na který chceme pozvat týmy napříč republikou. Co se tréninků týče, samozřejmě chci zábavnou formou zvyšovat pohybové schopnosti hráčů a zapracovat i na rozvoji jejich kondice, i když samozřejmě ne s takovým důrazem jako u starších kategorií. Myslím si, že mimo jiné by ani v přípravném období neměly chybět klasické tréninky hokejbalu, které nám umožňuje realizovat výhoda kryté haly.

S jakými cíli půjdete do jarní části?
Určitě porvat se o co nejlepší, ideálně medailové umístění ve skupině. Výsledek ani umístění rozhodně není mou prioritou, ale je nejlepší motivací, aby hráči podávali maximální výkony a neustále se zlepšovali, což je podle mě mj. princip mládežnického sportu. Myslím si a moje skromná zkušenost mi potvrzuje, že v tomto věku už to hráči dobře chápou a sami chtějí, aby jejich tým vítězil. Samozřejmě to má i svá proti, ale o tom bychom mohli dlouze debatovat nejen na poli hokejbalu.

V minulých otázkách jste narazil také na loňskou sezónu, která byla vaší první na lavičce mladších žáků. Jaké jsou tedy ty největší rozdíly oproti předchozímu ročníku?
Přichází stále víc a víc nových hráčů, což je samozřejmě plus. Tak početný tým jsem ještě netrénoval a velký počet má i své nevýhody, zejména co se týče vytížení hráčů v utkáních a organizaci kvalitních tréninkových jednotek. Jako svůj základní úkol beru udržet co nejvíce hráčů u našeho sportu, aby je bavil a měli ho rádi, a tím pádem se udržela i co nejpočetnější mládežnická základna klubu. Zároveň a nikoli v druhé řadě se snažím, aby každý hráč udělal během sezóny co největší možný pokrok.

Podobné články
Aktuální články

Martin Kunzmann odchází na hostování do Grenchenu, kterému chce pomoci k trofejím

Česká a speciálně plzeňská hokejbalová kolonie ve Švýcarsku se v příští sezóně rozroste o dalšího člena. Na hostování do týmu SHC Grenchen-Limpachtal odchází útočník Martin Kunzmann, který do země helvétského kříže odchází po pěti letech v kádru A-týmu.

Zápasy
Pohár | sobota 27.6.2020 | 11:00
HBC Plzeň - Kladno
PLZ KLA
 
 
 
 

Nenalezeny žádné zápasy

 
 
 

Online přenosy zápasů hokejbalové extraligy najdete na Onlajny.cz

Tabulka
P. Tým Z S B
1. Kladno 15 65:29 37
2. Plzeň 16 77:38 34
3. Hradec Králové 15 65:38 32
4. Pardubice 14 73:42 29
5. Kert Park Praha 14 74:38 28
6. Ústí n/L 14 62:44 26
7. Karviná 15 48:49 25
8. Letohrad 14 43:47 15
9. Sudoměřice 13 32:72 12
10. Dobřany 16 45:95 12
11. Most 14 26:69 7
12. Kovo Praha 14 19:68 4
Hráči
David Štípek #14
David ŠTÍPEK
Číslo dresu:   14
Narozen:   27.9.2000
Výška:   184 cm
Váha:   83 kg
Post:   obránce
Hůl:   levá
 
 
 
Klub  |   A-tým  |   Další týmy  |   Zápasy  |   Hala  |   Historie  |   Forum  |   Archiv
Copyright © 2008-2020 HBC Plzeň & eSports.cz s.r.o. |   RSS kanál