Infobar:  Vzhledem k vládním nařízením jsou veškeré tréninky dočasně zrušeny.
 
 

Předseda klubu Josef Kadaně o momentální situaci, úpravách haly či dalších plánech

Předseda klubu Josef Kadaně o momentální situaci, úpravách haly či dalších plánech Hokejbalová sezóna byla přerušena. Až do odvolání se odkládají zápasy všech soutěží. V závislosti na momentální situaci v České republice a ve světě se teprve rozhodne o jejím dalším osudu. Situace přesto klub HBC Plzeň neparalyzovala úplně a předseda klubu Josef Kadaně v rozhovoru prozrazuje plány na nejbližší týdny.

 
 
19.03.2020 | Tomáš Majer

Sezóna je momentálně přerušená, dění v klubu přesto úplně neskončilo. Čemu se momentálně klub věnuje a čemu se během nucené pauzy bude věnovat?
Každá situace, která není úplně komfortní, zároveň nabízí jiné možnosti. Nyní se chceme věnovat věcem, na které během sezóny není čas. Jelikož všichni zainteresovaní jsou poměrně vytížení svojí prací a zároveň prací u svých týmů. Chceme u příležitosti 30. výročí klubu zkompletovat naší historii a její významné milníky. To bylo v plánu již před přerušením soutěží. Dále začneme zkoušet klubový informační systém od firmy eSports. Začaly se dělat další úpravy v hale.

O co konkrétně půjde?
V šatnách se předělávaly ovladače u všech sprch. Zlepšíme celkově přístup ke studené pitné vodě, která bude nově k dispozici v každé místnosti se sprchami. Odpadá tak nutnost naplňovat láhve na vodu v prostoru výlevky, kde se navíc neregulovaně přimíchává teplá voda, což je špatně. Nejpozději do podzimu se vybuduje šatna pro hosty, míněno především extraligu. Tým hostů tak bude mít jednu velkou šatnu včetně nesdíleného sociálního zařízení. Využijeme prostory pod tribunou - stávající posilovnu a část šatny mladších žáků. Ti ale nepřijdou zkrátka a přestěhují se na protější stranu. Tyhle změny jsou součástí plánované přístavby haly na severní straně (u časomíry), která je projekčně připravená a je k tomu vydané i stavební povolení. Půjde o dvě šatny pro dorostenecké týmy, velmi slušnou rehabilitaci, v patře tělocvičnu o rozměrech 15x 5 metrů, jež bude sloužit i jako konferenční místnost a novou prostornější klubovnu. Celkové náklady jsou značné, není jisté, zda se bude přístavba dělat v roce 2021. Tím spíše v souvislosti s tím co se nyní děje. Změnou projde i prostor u bufetu. Bude celkově praktičtější a příjemnější. U něj je od února novější a komfortnější typ automatu na kafe, v příštím týdnu dorazí druhý automat, ten bude opět na studené nápoje. Končíme s přeslazenými limonádami typu Coly, Sprite, Mirinda, v nabídce budou především minerální vody a džusy. I samotný automat bude stejně jako u "kafomatu" kvalitnější a hezčí než ten předchozí.

Předpokládám, že iniciátorem změn je klub. Hala ovšem patří městu Plzeň. Chápu tedy správně, že vše probíhá ve vzájemné spolupráci?
Ano. Halu provozujeme my, ale je v majetku města. Jsme moc rádi, že patříme mezi městské sportoviště a že město je ochotno do haly vkládat další peníze. Vždy musíme úpravy a změny zdůvodnit a obhájit. Myslím si, že průběžné vylepšování haly je i vidět.

Během zimní pauzy již hala jednou úpravou prošla. Byly upraveny prostory pro trenéry. Jak se změnilo trenérské zázemí?
Prostory pro trenéry se zlepšily výrazným způsobem. Je to, stejně jako šatna hostí, součást zmíněné přestavby. Je nás trenérů přes deset a sdíleli jsme velmi limitující prostor. Rozhodli jsme se tedy zmenšit klubovnu, na jejíž úkor se prostory rozšířily. Potěšila nás slova Lukáše Zdrhy, který to ocenil slovy, že dle jeho zkušeností takové zázemí nemá hodně hokejových klubů na úrovni druhé ligy.

Co přebudování venkovní střílny, na kterém se začalo pracovat během zimní přestávky?
Střílnu předěláváme na minihřiště. Nebude tedy sloužit jen ke střelbě na branku, ale vznikne hřišťátko pro hru na malém prostoru. Využili jsme k tomu staré mantinely a ochranná skla z haly. Samozřejmě, díky nastalé situaci ještě nějakou chvíli zůstane zavřené, ale osobně mám z toho hřiště velkou radost.

Přejděme nyní k přerušené sezóně vlivem aktuální situace. Jste v kontaktu s hokejbalovým svazem nebo dalšími kluby či je momentálně bezpředmětné bavit se o případných scénářích?
Situace je taková, že nikdo nic neví. Nevíme vůbec, kdy se zlomí křivka nárůstu onemocnění COVID-19. Teď, stále v expanzivní fázi počtu nakažených, je podle mého názoru zbytečné se intenzivně zajímat o to, jak by soutěže mohly vypadat.

Jaký je váš osobní pohled?
Dobrá, ale je to pouhý odhad a případné variantní řešení. Pokud by se situace někdy v první dekádě května dostala do stavu, který tu byl na začátku minulého týdne, to znamená pořádání akcí s omezeným počtem účastníků, tak je myslím slušná šance soutěže v redukovaném systému letos dohrát. V mužské extralize si s ohledem na velký počet zbývajících zápasů základní části nedovedu představit jiný scénář, než že by se ZČ dohrála a konec. I tak by šlo o závěr soutěže v druhé polovině června. Na druhou stranu, každému z týmů schází tolik utkání, že to může zamíchat pořadím jak nahoře, tak i dole. Opakuji ale, že se bavíme o velmi optimistickém scénáři, kdy se pandemie, alespoň zde v Evropě, nepotáhne a nenastanou další problémy. Systémy mládežnických soutěží by se asi taky musely zredukovat, třeba vypustit kvalifikační turnaje. Co si ale nedovedu představit je to, že by se hokejbalové soutěže měly hrát o prázdninách. Je to ale všechno stejně jenom spekulace, podle všeho se dá o něčem uvažovat a přemýšlet na konci dubna, kdy bude nemoc COVID-19 v Čechách v určité fázi. Asi se dá ale očekávat, že pokud situace v květnu neumožní hrát zápasy, a to ani v omezeném režimu, tak bude zřejmě po sezóně 2019/2020.

Bavili jsme se o hokejbalových soutěžích, jak si ale stojí plánovaný červnový Pilsen Cup U15?
Pilsen Cup má výhodu v tom, že je plánovaný ještě o týden později, než byl standardně. Tedy 19. – 21. června. Bavil jsem se s Martinem Komárkem, pokud to stav věcí umožní, zda můžeme počítat s reprezentací U14. Ano, chtějí se zúčastnit. Velký zájem mají stále Kanaďané. S ostatními přihlášenými týmy (Weiden, Oberwil a Pruské) jsem v posledních dnech zatím nic neřešil. Platí, že turnaj budeme chtít pořádat, pokud to bude jen trochu možné. Koná se "až" za tři měsíce. I pro Pilsen Cup platí to, co výše pro soutěže. Jen můžeme odhadovat.

Máte na závěr rozhovoru nějaký vzkaz směřovaný hráčům, rodičům či klubovým příznivcům?
Nechci používat teď hojně užívané sousloví, že jsme v těžké době. Pokud jsme alespoň trochu vnímaví, tak vidíme, že celý svět se už nějakou dobu výrazně mění. Pokud to pojmu „nehokejbalově“, tak přese všechno, co tyto omezení přinesou, tak momentálně doba přináší zamyšlení, co je opravdu důležité. Občas všichni, včetně mě, bereme sport někdy příliš vážně. Je to pro nás šance, jak získat určitý nadhled. Jak v životě, tak ve sportu. Pandemie je problém, který nás ale naopak může v lecčems probudit, více otevřít oči i mysl, mít větší respekt k tomu co přichází a přicházet bude. Nebrat vše dobré jako samozřejmost. Denně vidím kolem sebe, ale i sám na sobě, jak jsme si navykli na žití v dostatku a čím dál více nás zpohodlňují technické vymoženosti. Na úkor větší vnímavosti okolního světa, přírody atd. Myslím, že jsme výrazně potlačili schopnost rozlišovat, co je pro dobrý život opravdu důležité a co je zbytné. S postupující dobou karantény pravděpodobně nastanou nové a taky nečekané sociální a vztahové situace. Tak ať je zvládneme co nejlépe.

Podobné články
Aktuální články
Zápasy
5. | sobota 3.10.2020 | 16:00
Pardubice - HBC Plzeň
PCE PLZ
 
 
 
 
16. | sobota 27.2.2021 | 17:00
HBC Plzeň - Pardubice
 
17. | neděle 7.3.2021 | 13:00
HBC Plzeň - Hradec Králové
 
18. | sobota 13.3.2021 | 17:00
HBC Plzeň - Karviná
 
 
 
 

Online přenosy zápasů hokejbalové extraligy najdete na Onlajny.cz

Tabulka
Tabuka 2020/2021 bude zveřejněna po prvním odehraném kole.
Hráči
Jakub Vobruba #13
Jakub VOBRUBA
Číslo dresu:   13
Narozen:   5.12.1998
Výška:   181 cm
Váha:   72 kg
Post:   útočník
Hůl:   levá
 
 
 
Klub  |   A-tým  |   Další týmy  |   Zápasy  |   Hala  |   Historie  |   Forum  |   Archiv
Copyright © 2008-2021 HBC Plzeň & eSports.cz s.r.o. |   RSS kanál