Semifinálové začnou mečouni na půdě kladenského Alpiqu

Po roční přestávce se plzeňský A-tým opět podívá do semifinále, kde narazí na známého soupeře, a to na Kladno. Série, která startuje v sobotu v 16 hodin, bude jistě diváckým lákadlem. Kladenští budou chtít navázat na pozitivní bilanci z předchozích play-off, Plzeň zase na letošní výsledky. Na hřiště soupeřů vyjíždějí také všechny mládežnické celky.

HBC Alpiq Kladno – HBC Plzeň, sobota 27. dubna od 16:00
neděle 28. dubna od 11:00

Semifinálový souboj Plzně a Kladna nabídne střetnutí třetího s druhým týmem základní části CROSSDOCK extraligy. Kladenský Alpiq z dvaadvaceti zápasů získal 49 bodů, mečouni na třetím místě na svého soka hleděli se šestibodovou mezerou. O vstupenku do finále bude bojovat rovněž druhý se třetím, co do nejlepší defenzivy. Zde si ovšem Plzeňané s kladenskými rysy role prohodili. Brankáři Kráčina s Návarou za svá záda propustili 42 gólů, duo Jirotka – Hájek pak o jeden více.

Právě gólmani byli stavebními kameny svých týmů v obou vzájemných zápasech. Ve dvou duelech padlo dohromady jen pět gólů, i tak ale mohli diváci sledovat zajímavé hokejbalové bitvy. V podzimním střetnutí na půdě Alpiqu měli domácí jasně více ze hry a Plzeňany rapidně přestříleli. Hosté ale odolávali zuby – nehty, dovedli zápas do samostatných střílení a vezli domů dva body. Jarní duel snesl ta nejpřísnější měřítka. Po 30 minut diváci sledovali rychlostní a běžecké souboje, zkraje třetí třetiny se prosadil kladenský Pospíšil. Plzeňané ale předvedli fantastický závěr, když otočili v poslední pětiminutovce a vítězný gól před zaplněnou halou vstřelil Martin Kunzmann.

Čtvrtfinálovou sérii Kladno, na rozdíl od mečounů, ukončilo v nejkratším možném termínu. Ústecká Elba Kladnu ale nedala nic zadarmo a jeden ze zápasů museli Středočeši urvat v prodloužení. Na hokejbalové klání kladenští čekají dva týdny. Zda to bude výhoda či nevýhoda, ukáže až víkend. Plzeňané přešli přes loňského přemožitele Kladna, Hradec Králové. Po úvodních duelech si ale zkomplikovali situaci a v pátém duelu musela rozhodovat až samostatná střílení.

Svůj pohled na sérii přibližuje také útočník Jiří Benedikt. „S Kladnem se ze semifinálových sérií známe hodně dobře. Myslím si, že to bude o něco jiný hokejbal, než s Hradcem Králové. Více atletický, nebude to tolik o tvrdých osobních soubojích,“ nechal se slyšet první centr týmu.

Plzeň a Kladno jsou opravdu tradičními protivníky v play-off. Ve stejné fázi na sebe narazili v letech 2016 a 2017. Série v roce 2016 byla reklamou na hokejbal, na obou stranách hráli zkušení matadoři a též musel rozhodovat pátý zápas, který mečouni bohužel nezvládli a jako vítěz základní části skončili před branami finále. O rok později si z Kladna přivezli slibný stav série 1:1, z domácích duelů ale nezvládli ani jeden. Tuto nepříznivou bilanci by nyní svěřenci trenéra Josefa Kadaněho chtěli zlomit.

Zápasy můžete rovněž sledovat v online přenosu na serveru onlajny.com.

Nedělní duel můžete sledovat v živém přenosu na serveru TVCOM.cz.