To, že nemáme tak zkušený tým, na to už se nelze vymlouvat, říká Tomáš Majer

Mečounům se ani sobotní a úterní utkání příliš nevydařilo. Jedním z úspěšných střelců byl o víkendu Tomáš Majer, podle kterého se ale hra týmu lepší. Plzeňský útočník v rozhovoru hodnotí oba zápasy, ohlíží se za svou brankou a řeč přišla také na další víkendová utkání, která plzeňští hokejbalisté odehrají doma.

Po čtyřech odehraných zápasech máte na kontě jen bod. Je těžké v takové situaci na to nemyslet a soustředit se jen na konkrétní utkání?
Ani bych neřekl. Vždy je podstatné se soustředit na jedno konkrétní utkání, ať se hraje nahoře nebo dole. Jeden bod po čtyřech zápasech je samozřejmě málo. Mělo by nás to nabudit nebo spíš probudit, ale ne svázat.

V sobotu vás nečekal lehký zápas s Kert Parkem. Na jeho hřišti jste se prosadili jako první, ale domácí pak skóre otočili a prohráli jste 2:5. Jak se za ním ohlížíš?
Z počátku se nám dařilo držet se plánu, dali jsme vedoucí, byť možná trochu šťastnou branku. Bohužel jsme hned vzápětí inkasovali a zřejmě rozhodující byla branka Kertu na 2:1. Soupeř měl rozhodně víc ze hry, my jsme se dostali většinou pouze k náznaku šancí. Největším problémem ale byla hra jako na houpačce. Měli jsme lepší pasáže, ale stejně tak pasáže, kde hra nestála za nic.

Před koncem druhé třetiny jsi snižoval na 2:4. Věřil jsi, že vás tato branka povzbudí a v poslední části ještě zabojujete o lepší skóre, i přesto, že vám spoustu zkušených hráčů chybělo a soupeř měl silnější sestavu?
Ano, věřil. Říkal jsem hned, že jsme zpátky ve hře. Bohužel, možná právě zkušenosti rozhodly. Kert si třetí třetinu pohlídal a bylo náročné se snažit dohnat dvoubrankový náskok. Na druhou stranu, právě v takových zápasech se zkušenosti získávají. Věřím, že například pro trojici juniorů (Deja, Miksan, Pavlík), která zahrála výborně, byl duel v tomto směru přínosem.

Vsítil jsi gól v přesilové hře jen šest vteřin před odchodem do kabin. Jak bys celou gólovou situaci popsal?
Zbýval čas na poslední akci. Soupeř si dával spíše pozor na střelu z dálky. Největší díl práce odvedl Ríša Hurt, který poslal míček vzduchem na střed hřiště. Já byl v tomto prostoru v náběhu a snažil sem se jej poslat na branku. Získali bychom alespoň vhazování několik sekund do konce třetiny. Podařilo se mi ale hokejku nastavit tak, že míček zaplul přímo k tyči. Možná opět trochu šťastná trefa, ale jsem za ni samozřejmě rád.

V úterý jste měli další příležitost získat první body. Do utkání s Dobřany jste vstoupili dobře, ale nakonec jste si zapsali prohru 3:4 po samostatných stříleních. Jak zápas hodnotíš?
Zápas se hodnotí strašně těžko. Doslova jsme spláchli tři body…Úterní zápas byl tím, kde jsme se měli chytnout a konečně vyhrát. Vše bylo na dobré cestě. Do poloviny utkání jsme vše měli pod kontrolou. Pak jsme možná mírně ubrali a hra se začala rozpadat. V druhé části zápasu jsme si téměř nic nevytvořili a přišel trest. Získaný bod tak má velkou pachuť. Bez diskuze měly být tři.

Ve všech utkáních jste se dostali do vedení, v posledním dokonce do tříbrankového, ale náskok jste ani jednou nedokázali udržet. Kde jsou podle tebe příčiny, že dobře rozehraný zápas nedotáhnete do vítězného konce?
Podle mého je klíčové, že nedokážeme hrát 45 minut koncentrovaně a jsme neustále v nějakých herních vlnách. Je tristní, že jsme ve všech zápasech vedli, ale vítězství nemáme ani jedno. To, že nemáme tak zkušený tým, na to už se nelze vymlouvat. Čas hájení skončil po výprasku v Hradci.

V minulém rozhovoru Michal Slanec říkal, že pro úspěch je potřeba se zaměřit na týmový výkon. Vidíš nějaké zlepšení oproti začátku sezóny?
Ano, v tomto směru zlepšení vidím. Ve hře jsou patrné i další věci, které se zlepšují zápas od zápasu. Chce to ale ještě přidat – ve všem!

O víkendu odehrajete dvě domácí utkání, střetnete se s Hostivaří a Pardubicemi. S čím do těchto soubojů budete vstupovat?
Chceme vyhrát obě utkání za tři body. Potřebujeme to jako sůl. Není třeba se ohlížet, s kým hrajeme. V domácím prostředí jsme vždy byli silní a body sbírali. Dobře se na soupeře připravíme. Klíčové bude být v zápase od první minuty do závěrečného hvizdu. To už jsme, myslím, všichni pochopili. Chceme také oslavit výhru s našimi fanoušky. Je opět příjemné hrát před diváckou kulisou!