Infobar:  Tréninky přípravky a minipřípravky jsou v plném proudu! Každé pondělí a středu od 16:00 do 17:15
 
 

Trenér MD Martin Kovářík: Toto mužstvo si musí klást jen ty nejvyšší cíle

Trenér MD Martin Kovářík: Toto mužstvo si musí klást jen ty nejvyšší cíle Třetím rokem cepuje mladší dorostence Martin Kovářík. Šéftrenér mládeže a bývalý extraligový hokejista. Zkušeností má na rozdávání. Starší dorost dovedl ke dvěma stříbrným medailím a po krátké anabázi u A-týmu se přesunul na lavičku mladších dorostenců. Má také lví podíl na jejich loňském bronzovém úspěchu.

 
 
01.02.2016 | Tomáš Majer

Statistické ohlédnutí za podzimem

tabulka: 1. Písek (12 zápasů, 33 bodů), 2. PLZEŇ (12 zápasů, 30 bodů), 3. Kladno (12 zápasů, 27 bodů).
zápasová bilance: 10 vítězství, 2 porážky.
skóre: 102:12.
vyloučení: 128 trestných minut (49 menších trestů, 3x OT 10 minut).
nejvyšší vítězství / nejvyšší porážka: PLZ x Kelti 2008 19:0 (8.11.2015) / Písek x PLZ 4:2 (13.9.2015).
brankáři: David Hrubý (12 zápasů, 446 minut, 92,9% úspěšnosti zákroků, průměr 1 branky na zápas), František Rovaš (7 zápasů, 94 minut, 88,9% úspěšnosti zákroků, 0,96 branky na zápas).
nejproduktivnější hráči: Vít Lokajíček - 36 bodů (12 zápasů, 15+21), Petr Bočan – 30 bodů (12 zápasů, 15+15), Richard Hurt – 25 bodů (11 zápasů, 12+13).

Rozhovor s Martinem Kováříkem

Po podzimu vám patří druhé místo. Na Písek ztrácíte tři body, stejný náskok máte na třetí Kladno. Odpovídá druhá příčka výkonům mužstva? Jste s druhou pozicí spokojeni?
Spokojen jsem tak napůl, jak výsledkově, tak herně. Prohráli jsme dva zápasy na hřištích soupeřů, prvního v Písku jsem se bohužel nemohl zúčastnit, druhý v Kladně byl takový podivný, se spoustou vyloučených a hodně přísným metrem rozhodčích. Herně jsem čekal od mužstva také více, ale již teď v zimě na zlepšení intenzivně pracujeme.

V čem vidíte od srpna, kdy se tým sešel poprvé, největší posun svých hráčů?
Snad se trochu zlepšujeme v pohybu po hřišti a v poziční hře. Je to složité, přechod mezi staršími žáky a mladším dorostem není jednoduchý.

Kde vás naopak nejvíce „tlačila bota“? V čem jste měli největší problém?

Klasicky koncovka, to je asi náš problém v celém klubu. Pracujeme na ní neustále, každé cvičení hráčům opakuji, že se na ni musí zaměřit. No, musíme neustále pilně trénovat, abychom v každé činnosti byli lepší a lepší.

Došlo během podzimu na nějaké změny v kádru? Nepočítáme-li, že jste dal šanci dvojici Poláček – Holeček ze starších žáků a naopak dvojice Ulč – Vlasák naskočila do několika zápasů za starší dorost. Dostanou hráči starších žáků šanci i na jaře?
Zaprvé jsem proti ostaršování hráčů, hráči by měli hrát ve svých kategoriích, naučit se dokonale to, co by v té konkrétní kategorii měli zvládat a stát se lídry svých týmů. Zadruhé, tento formát extralig je pro hokejbal krokem zpět, proto se o nějakém systematickém zapojování hráčů do vyšších kategorií nedá vůbec mluvit. Hráči potřebují hrát kvalitní zápasy a těch nám tento formát nabízí pramálo, proto považuji téměř za zbytečné, aby hráči hráli o kategorii výše proti slabým soupeřům. Snad jen pro doplnění týmu při marodkách.

Dostáváme se k systému soutěže, jak jste již zmínil. Extraliga mladšího dorostu znovu měnila formát. První týmy z tří kvalifikačních skupin rovnou postupují na finálový turnaj. Týmy na druhých a třetích místech se o postup do finále porvou na semifinálovém turnaji. Jaký máte na tento systém názor?
Chápu hokejbalový svaz, že chce nabídnout soutěže všem týmům. Ale proč se nezachoval formát z loňské sezony mladšího dorostu? To nedokážu pochopit. Máme ve skupině 2 kvalitní soupeře, Kladno a Písek, takže osm kvalitních zápasů. To je žalostně málo! Ostatní zápasy už začínají být utrpením jak pro nás, tak pro soupeře. Aby se celá sezona smrskla na 2 víkendy, to je neuvážené. Hráči v tomto věku potřebují hrát, trénovat to, co se jim v zápasech příliš nedaří, ale to poznáme jen v zápasech, které mají určitou kvalitu. Bohužel, beru tuto sezonu pro hráče téměř jako zbytečnou.

Zimní příprava je v plném proudu. Jak tréninky probíhají?
Klasicky na hale, pondělí speciální atletický, úterý kondiční, čtvrtek herní s důrazem na dodržování pozičních zásad hry. Jak jsem již zmínil, máme ve hře hodně nedostatků a věnovat se většinu zimní přípravy jen kondici by byla chyba.

Plánujete v zimní pauze přípravné zápasy?
Odehráli jsme už jeden zápas s reprezentací U16 , který se nám moc nepovedl. Plánujeme ještě minimálně tři zápasy, jeden bychom chtěli sehrát s naším starším dorostem na asfaltu jako přípravu na první zápas v Písku.

S jakými cíli vstoupíte do jara?
Řekl jsem již před sezonou hráčům, že toto mužstvo si musí klást jen ty nejvyšší cíle. Proto je důležité se dostat do finálového turnaje. Pohled na tabulku je jasný, velice důležitý bude náš první jarní zápas v Písku a my se na něj musíme připravit lépe, než na ten úvodní. A taky se připravíme!

Podobné články
Aktuální články

Chtěl bych letos dosáhnout opět na vítězství v naší lize, říká starší žák Jáchym Dobrý

Starší žáci v sobotu zahájili sezónu vysokým vítězstvím nad Blatnou, kterou porazili rozdílem dvaceti tří branek. Na velké gólové úrodě se podílel také Jáchym Dobrý, jenž v rozhovoru hodnotí nejen toto utkání. S plzeňským obráncem jsme se ještě ohlédli za turnajem na pražských Lužinách, kde mečouni vybojovali druhé místo.

Zápasy
1. | sobota 5.9.2020 | 14:00
Ústí n. Labem - HBC Plzeň
UNL PLZ
 
 
 
 
4. | sobota 26.9.2020 | 11:00
Kladno - HBC Plzeň
 
5. | sobota 3.10.2020 | 16:00
Pardubice - HBC Plzeň
 
6. | sobota 10.10.2020 | 17:00
HBC Plzeň - Hradec Králové
 
 
 
 

Online přenosy zápasů hokejbalové extraligy najdete na Onlajny.cz

Tabulka
Tabuka 2020/2021 bude zveřejněna po prvním odehraném kole.
Hráči
Richard Hurt #8
Richard HURT
Číslo dresu:   8
Narozen:   27.10.1999
Výška:   169 cm
Váha:   61 kg
Post:   útočník
Hůl:   levá
 
 
 
Klub  |   A-tým  |   Další týmy  |   Zápasy  |   Hala  |   Historie  |   Forum  |   Archiv
Copyright © 2008-2020 HBC Plzeň & eSports.cz s.r.o. |   RSS kanál