V posledním domácím zápase na podzim hostí Plzeňané Rakovník

Mečouny čekají pouze dva duely před zimní přestávkou. V sobotu završí sérii podzimních domácích utkání. Na Košutku přijede poslední Rakovník, který ovšem není radno podceňovat. Doma se rovněž představí žákovská družstva.

HBC Plzeň – HBC Rakovník, sobota 24. listopadu od 16:00

Duel třetího s dvanáctým celkem uvidí diváci v hale na Košutce v rámci 15. kola. Do Plzně přijede Rakovník, pro který je třetí ročník mezi hokejbalovou elitou zatím velkým trápením. Středočechům po třinácti odehraných zápasech svítí v kolence bodů číslo čtyři. Tříbodová výhra nad Sudoměřicemi a remíza po pětačtyřiceti minutách proti pražskému Kovu, to jsou dosud jediné zisky Raků v tomto sezóně. Oba navíc na domácím kolbišti. Svěřenci trenéra Moravce zatím stále čekají na první body ze hřišť soupeřů. Plzeňané by samozřejmě rádi tuto sérii prodloužili i přes vzájemný zápas v hokejbalové hale.

Loni ovšem Rakovník rovněž nebyl na hřištích soupeřů zrovna úspěšný a nakonec obsadil předposlední příčku soutěže, přesto mečouny na domácí ploše zaskočil. Plzeňané trestuhodně zahodili třígólové vedení, které si vypracovali po osmi minutách hry. Nedisciplinovanost Plzně v závěrečné části pak darovala Rakovníku početní výhody, které Raci využili a srovnali stav. Obrat pak dokonali v samostatných stříleních. Tento zápas pak pro mečouny může být především výrazným mementem.

Ani první vzájemný duel letošní sezóny nepřinesl hru bez odporu. Těžkou bitvu, ve které navíc mečouni od prvních minut prohrávali, nakonec rozhodl zkušený Ondřej Kejř. Výhru pak v poslední minutě pečetil Stanislav Valenta, který uzavřel na konečných 2:4. Právě Valenta je při absenci Krcha spolu s Jiřím Benediktem nejlepším plzeňským střelcem. Oba mají na kontě již šest branek.

Na straně soupeře je nejproduktivnějším mužem Martin Tvarůžek (2+8). Pozor si plzeňská obrana bude muset dát na Jana Kováříka, který tým posílil v rámci střídavého startu z Dobřan a za šest duelů nastřádal šest bodů. Stejný scénář platí také u brankáře Jana Marka, který krátce v Plzni působil a v posledních zápasech se v brance objevoval častěji, než tradiční opora Leoš Gerlich. Kdo z nich bude čelit plzeňským střelcům v jejich posledním domácím představení v roce 2018?

Utkání můžete sledovat v online přenosu zde.