Infobar:  Vzhledem k vládním nařízením jsou veškeré tréninky dočasně zrušeny.
 
 

V tomhle trendu můžeme do konce sezóny klidně pokračovat, směje se útočník Tomáš Majer

V tomhle trendu můžeme do konce sezóny klidně pokračovat, směje se útočník Tomáš Majer Mečounům se v úvodu jara daří. Ve dvou domácích zápasech už v síti soupeřů skončilo dvacet tři míčků. Postarali se o to také střelci prvních gólů v sezóně nebo premiérových branek v extralize mužů. Jedním z nich byl Tomáš Majer, který po těchto skvělých výsledcích vidí ideální příležitost se dobře naladit na těžší zkoušky.

 
 
11.03.2020 | Markéta Peclová

Máte za sebou další vydařené utkání. Po výhře 13:0 nad Sudoměřicemi zůstaly další tři body doma. Jak by ses za zápasem zpětně ohlédl?
Rozhodně to byl z naší strany povedený zápas. Opět jsme dobře začali. Vstřelený gól hned v prvním střídání tým vždycky nabudí a další branky se jen nabalovaly. Dvě třetiny byly opravdu dobré. V té třetí už jsme si dovolili ve většině situací kličku navíc a situace přehrávali, asi už to nebyla tak pěkná podívaná. Přesto jsme v ní vstřelili čtyři góly a navíc udrželi čisté konto. Jsme opravdu rádi za druhé vysoké vítězství v řadě.

Bylo vidět, že jste oproti soupeři měli fyzicky navrch. Je motivace do trénování pak o to větší, když se v zápase ukáže, že to přináší ovoce?
Velkou výhodu vidím v tom, že k dispozici jsou trenérům čtyři kompletní formace. Síly se tak snadněji rozloží. Snažíme se hrát aktivně, určovat tempo zápasu, pak se vždycky hraje lépe. Sudoměřice se navíc musely popasovat s dvěma osobními tresty a také s tím, jak se zápas vyvíjel. Jinak co se týče trénování, motivace je pořád stejná. Zní to jako klišé, ale vážně jdeme zápas od zápasu. Výsledky posledních zápasů samozřejmě do týmu vnášejí lepší atmosféru, která se promítne i do tréninků a hraje se pak celkově lépe.

V utkání jsme mohli vidět hattrick, dva premiérové extraligové góly, nakonec třináct branek a čisté konto. Předpokládám, že pokladník měl velkou radost, je to tak?
Jak se to vezme. Do kasy poputují peníze za premiérové trefy, ale pokladník určitě myslel na pokuty za nevstřelený gól v sezóně. Poslední dva zápasy byly na první góly v sezóně poměrně štědré. Ony se ale určitě najdou jiné zdroje peněz do týmové pokladny. Třeba právě hattrick a vychytaná nula. V tomhle trendu můžeme do konce sezóny klidně pokračovat! (smích)

V sobotu ses poprvé v extralize zapsal mezi úspěšné střelce i ty. Jak celá gólová situace vyplynula?
Hra se odehrávala na levé straně útočného pásma. U mantinelu jsme získali míček a Ondra Benedikt si jej navedl do středu hřiště. Vytáhli se proti němu dva protihráči, ale podařilo se mu přes ně prostrčit balonek do prostoru mezi kruhy, kde jsem zůstal volný. Střílel jsem prakticky bez přípravy a naštěstí jsem se trefil do volného místa u betonu. Pak už jsem si jen oddychl a zvedl ruce nad hlavu.

Kromě vstřelené branky sis zapsal dvě asistence u gólů tvých spoluhráčů. Po statistické stránce to byl tvůj nejpovedenější zápas v extralize. Hodnotíš ho jako vydařený i po té herní?
Je skvělé, že se podařilo skórovat všem členům našeho útoku. Body jdou ruku v ruce s tím. Vím ale o několika situacích, které jsem nevyřešil dobře, kdy se akce u mě zastavila. Proto bych o nějak extra vydařeném zápase po herní stránce nemluvil. Navrch zmíněné asistence byly obě druhé a žádné parády to nebyly (úsměv).

V úplném závěru ses mohl v oslabení prosadit ještě jednou. Co tomu chybělo?
Lepší zakončení (smích). Unáhlil jsem se, viděl jsem místo u vzdálenější tyče a rozhodl se vystřelit, přitom jsem měl spoustu času, mohl udělat prakticky cokoliv. Samozřejmě jsem trefil brankáře. Ještě jsem se stihl natáhnout bekhendem po dorážce, ale míček skončil na tyčce. Nikdy jsem nebyl extra střelec, ale tyhle situace musí končit gólem. Bez nějakých výmluv.

Ve dvou duelech jarní části 6 bodů, 23 branek, vychytaná nula Petra Kráčiny… Co za tím podle tebe stojí, že jste do jarní části vstoupili takto výtečně?
Sešlo se více faktorů. Některé věci jsme změnily po hrubě nepovedeném přípravném zápasu s Kertem. Pomohl nám i kvalitní turnaj, který byl ideální příležitostí, abychom se sehráli a vyzkoušeli si fungující věci. Vstup do jara vypadá výborně. Musíme si ale přiznat, že jsme, při vší úctě, nehráli s TOP týmy. Oba soupeři měli navíc cestu přes celou republiku, což je vždy náročné. Těžší zkoušky teprve přijdou, nyní se na ně ale můžeme dobře naladit, nabrat sebevědomí. S tím souvisí i to, že po Karviné nepřišel žádný útlum a výsledek posledního duelu je ještě lepší.

Tento víkend uzavřete sérii domácích soubojů s Letohradem. Co od něj očekáváš? Mohou se fanoušci opět těšit na to, že si v plzeňské hale otevřete střelnici?
Určitě nečekám třetí dvoucifernou výhru (úsměv). Počítám s tím, že Letohrad nám nedá nic zadarmo. Zápas bude plný náročných soubojů, ať už rychlostních nebo u mantinelu. Mají v kádru šikovné mladé hráče, dobré gólmany. Zápas nás prověří jak vepředu, tak vzadu. My budeme chtít hrát opět aktivní a účinný hokejbal. Zároveň chceme zakončit sérii domácích zápasů vítězně, další domácí zápas navíc hrajeme až za měsíc…

Podobné články
Aktuální články
Zápasy
5. | sobota 3.10.2020 | 16:00
Pardubice - HBC Plzeň
PCE PLZ
 
 
 
 
16. | sobota 27.2.2021 | 17:00
HBC Plzeň - Pardubice
 
17. | neděle 7.3.2021 | 13:00
HBC Plzeň - Hradec Králové
 
18. | sobota 13.3.2021 | 17:00
HBC Plzeň - Karviná
 
 
 
 

Online přenosy zápasů hokejbalové extraligy najdete na Onlajny.cz

Tabulka
Tabuka 2020/2021 bude zveřejněna po prvním odehraném kole.
Hráči
Vlastimil PAVLEČKA
Číslo dresu:   27
Narozen:   4.7.1994
Výška:   187 cm
Váha:   88 kg
Post:   útočník
Hůl:   levá
 
 
 
Klub  |   A-tým  |   Další týmy  |   Zápasy  |   Hala  |   Historie  |   Forum  |   Archiv
Copyright © 2008-2021 HBC Plzeň & eSports.cz s.r.o. |   RSS kanál