Infobar:  Soutěžní ročník 2019/20 byl anulován. Extraliga nezná vítěze ani sestupující
 
 

Zápasy jsme zvládli především psychicky, těší brankáře juniorů Libora Kojzara

Zápasy jsme zvládli především psychicky, těší brankáře juniorů Libora Kojzara Plzeňští junioři postoupili do semifinále, když zvládli dva náročné duely proti Písku. Důležitou postavou byl také brankář Libor Kojzar, který během dvou zápasů pustil pouze dvě branky a v rozhodujících samostatných stříleních neinkasoval ani jednou. Nyní se již těší na semifinálové bitvy, kde mečouni vyzvou Pardubice.

 
 
09.05.2019 | Tomáš Majer

Máte za sebou úspěšnou sérii s Pískem, oba zápasy se rozhodovaly až po uplynutí 45 minut. Bylo to pro tebe jako gólmana náročnější, že si musel být neustále ve střehu nebo ti neustálá permanence vyhovovala?
Co se týče prvního zápasu proti Písku, musím říct, že se po druhé třetině soupeř horko-těžko dostával z obranného pásma, takže jsem moc práce neměl. Naopak druhý zápas ukázal, že Písek má výbornou i ofenzivu. Od začátku se hra točila ze strany na stranu a ani jeden tým neměl navrch. Pro mě osobně to bylo nejnáročnější v prodloužení, když měl soupeř přesilovku a přibližně tři minuty nás zavřel v obranném pásmu.

V čem byl Písek nejvíce nebezpečný? Byly to brejky, které soupeř předváděl zejména v prvním zápase?
Určitě to byly brejky. V Písku se nacházejí velice dobří hráči, proto většinou sázeli na rychlé, přesné nahrávky klidně i na větší vzdálenost. Poté si to jednou, dvakrát nahráli a zakončili. Důležité je podotknout, že písecké přesilovky jsou také velice nebezpečné.

Postoupili jste do semifinále, kde si viděl silné stránky tvého týmu během série s Pískem?
Musím říct, že jsme zápasy zvládli velice dobře, především psychicky. Měli jsme minimální počet vyloučení. Nevzdávali se i za nepříznivého stavu, chladná hlava při prodloužení a nájezdech, toto vše jsme zvládli v zápasech proti Písku na jedničku. Vyzdvihnout bych chtěl i obětavost hráčů v obranném pásmu. Ne jednou hráči spadli do střely soupeře.

S Jihočechy jste se potkali letos několikrát. Jednou na turnaji a hned třikrát v základní části. Bylo na hřišti poznat, že se týmy už více znají?
Na hřišti to určitě znát bylo. Písek velice dobře zná naši rozehrávku, kterou se mu často podařilo otočit proti nám. Na druhé straně mi přišlo, že známe, kteří hráči Písku jsou nejnebezpečnější a velice dobře se nám je dařilo ohlídat.

Druhý duel jste vyhráli v samostatných stříleních. Jediný gól vstřelil Richard Hurt, ty si lapil všechny pokusy soupeře. Jsou samostatná střílení tvojí oblíbenou disciplínou?
Co se týče nájezdů, mám je rád možná tak na tréninku, ale při zápase rozhodně ne. Jsou to pro mě až moc velké nervy, protože vím, že na mě celý tým spoléhá a každý špatný krůček může rozhodnout celý zápas.

Znovu narazím na několikáté setkání týmů letos. Právě jeden ze zápasů v základní jste v Písku prohráli po samostatných stříleních. Pamatoval sis, jak hráči zakončují?
Popravdě jsem si vůbec nepamatoval, jak hráči Písku zakončují při nájezdech, na druhou stranu jsem se měl za co mstít, protože minule se mi to vůbec nepovedlo. Také se přiznám, že jsem zkusil chytat velice agresivně a naštěstí mi to všechno vyšlo.

Brzy vás čekají semifinálové zápasy. Na co bys diváky pozval?
V semifinále se střetneme s Pardubicemi. Oba týmy disponují velkým počtem hráčů, kteří jsou všichni na velice dobré úrovni. Osobně si myslím že se bude jednat o nejrychlejší a nejhezčí hokejbal, který v této sezoně máme možnost hrát a podpora fanoušků je pro nás velice důležitá, abychom zdolali našeho soka.

Podobné články
Aktuální články

Návrat k zápasům! Na modrou čáru se o víkendu postaví hráči Áčka a tři mládežnické týmy

Po koronavirové pauze a anulování rozběhnutého ročníku se mečouni vracejí k zápasové praxi. Hokejbalové celky z vlastní iniciativy nyní pořádají turnaje a domlouvají zápasy, které zaplní program do konce června. Již o tomto víkendu do hry vstoupí žákovské týmy, dorost a muži. Junioři si na svoji přemiéru ještě týden počkají.

Zápasy
15.kolo | sobota 7.3.2020 | 14:00
HBC Plzeň - Sudoměřice
 
 
 
 
Pohár | sobota 13.6.2020 | 12:30
Pardubice - HBC Plzeň
 
Pohár | sobota 27.6.2020 | 11:00
HBC Plzeň - Kladno
 
 
 
 

Online přenosy zápasů hokejbalové extraligy najdete na Onlajny.cz

Tabulka
P. Tým Z S B
1. Kladno 15 65:29 37
2. Plzeň 16 77:38 34
3. Hradec Králové 15 65:38 32
4. Pardubice 14 73:42 29
5. Kert Park Praha 14 74:38 28
6. Ústí n/L 14 62:44 26
7. Karviná 15 48:49 25
8. Letohrad 14 43:47 15
9. Sudoměřice 13 32:72 12
10. Dobřany 16 45:95 12
11. Most 14 26:69 7
12. Kovo Praha 14 19:68 4
Hráči
Lukáš Hanuš #15
Lukáš HANUŠ
Číslo dresu:   15
Narozen:   18.9.1996
Výška:   189 cm
Váha:   91 kg
Post:   obránce
Hůl:   levá
 
 
 
Klub  |   A-tým  |   Další týmy  |   Zápasy  |   Hala  |   Historie  |   Forum  |   Archiv
Copyright © 2008-2020 HBC Plzeň & eSports.cz s.r.o. |   RSS kanál