2. kolo | sobota 15. 2. 2014 | 10:00

Leaders Ružinov Bratislava

2:4 1:1, 1:3

Slovensko U20

Branky a nahrávky: 5:33 Behúl (Bakoš), 20:35 Bakoš (Behúl, Blahút) - 6:28 Ščasný (Ďurkovič, Myjavec), 20:47 Kohút (Lukáč), 28:55 Fečko (Kapralčík), 33:33 Kohút (Lukáč, Holák).
Rozhodčí: Vais, Kokoška. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na bránu: 18:20. Diváci: 32.
Brzňák (Brečka) - Bobek, Cvik, Pardel, Andris, Matejík, Červenka, Blahút – Behúl, Bakoš, Jašo, Huber, Hulík, Polák, Guran, Križan, Šimora
Šimeček (Bolibruch) – Frkáň, Kromka, Holák, Vrlák, Nšmec, Poliak, Kundla, Minarský – Kopkáš, Lukáč, Fečunda, Ďurkovič, Fečko, Kohút, Hirkala, Krajmer, Ščasný, Myjavec, Kapralčík, Novák, Kiska

Úvodní duel sehrály dva slovenské celky, a sice bratislavský Ružinov a reprezentace hráčů do 20 let, která se poctivě připravuje na letošní domácí šampionát. Do utkání vstoupil aktivněji Ružinov, který také zásluhou Miroslava Behúla otevřel skóre, slovenská dvacítka ale vzápětí odpověděla. Marek Ščasný dostal až příliš času s míčkem před brankářem Brzňákem, který ho sice na poprvé vychytal, na dorážku už ale stačit nemohl a vyrovnání nezabránil.

Slovenská dvacítka promarnila ve zbytku první půle minutovou přesilovou hru 5 na 3, a rozhodě tak bude mít na čem pracovat. Po přestávce navíc rychle inkasovali, když se z bezprostřední blízkosti prosadil Emil Bakoš. Reprezentanti ale dokázali hned po 12 sekundách vyrovnat, když rychlou akci zakončoval přesnou střelou k levé tyči Matúš Kohút. To vše ještě v první minutě druhého poločasu.

Ružinov inkasoval v koncovce utkání ještě dvakrát, jednou z hole Emila Fečka, poté si připsal svoji další trefu Matúš Kohút. „Sám jsem byl překvapený, jak jsme hráli dobře. Musím přiznat, že naší výhru jsem moc nečekal, ale po první půli jsem věřil, že na ně máme,“ prohlásil po utkání dvougólový hrdina zápasu, Matúš Kohút. „Sice to zní jako klišé, ale já jsem opravdu rád, že jsem mohl pomoci k vítězství týmu a kdo ty góly vstřelil teď není vůbec důležité,“ dodal skromně.