A-tým v Letohradu většinu utkání vedl, nakonec získal bod

V neděli bojovali mečouni v Letohradu, kde už od druhé minuty měli jednobrankový náskok. Plzeňští hráči se prezentovali velmi dobrým týmovým výkonem, ale vedení se jim v základní hrací době nepodařilo navýšit. Naopak necelé dvě a půl minuty před koncem třetí třetiny domácí srovnali a v poslední minutě prodloužení skóre otočili. Plzeň si tak na cestu přibalila bod.

14. kolo | neděle 17. 3. 2024 | 11:00

SK Hokejbal Letohrad

2:1pr 0:1, 0:0, 1:0 - 1:0

Branky a nahrávky: 43. Krejsa (Macháček, Halbrštát), 50. Hubálek – 2. Škarka (Deja, Pavlíček). Rozhodčí: Černý, Zbořil. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 90. Střely na branku: 37:29. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Michal Novák (Antonín Křemenák) - Lukáš Anýž, Jan Bečka, Filip Lux, Miroslav Adamec, Peter Doskočil, Radim Dostál - Jakub Cvejn, David Halbrštát, Ondřej Hubálek, Michal Macháček, Pavel Chovanec, Lukáš Lajčiak, David Levý, Petr Šíma, Tomáš Lux, Jiří Krejsa
Vít Čapek (Petr Kráčina) - Tomáš Chramosta, Karel Škarka, Tomáš Ulč, Michal Matoušek, Daniel Pavlík, Adam Šilhán - Jan Miksan, Tomáš Majer, Jakub Vobruba, Martin Kunzmann, Vít Lokajíček, Matěj Pavlíček, Tomáš Krejčí, Matěj Deja

Plzeňané měli diametrálně odlišný nástup do utkání oproti předchozímu zápasu v Karviné. Už ve druhé minutě šli do vedení! Deja dostal nabito při signalizované výhodě. Jeho střelu Křemenák nezkrotil a dorážející Karel Škarka stál na správném místě. Letohradští mohli brzy odpovědět, ale jejich střela po vyhraném vhazování skončila na tyči. Jinak ale bylo živo především u letohradské branky. Vobruba našel Kunzmanna volného na hranici brankoviště. Křemenák se ale dokázal včas přesunout. První jmenovaný z plzeňských útočníků mohl dorážet do odkryté klece. Předtím ovšem došlo k přerušení hry pro výrazné posunutí branky.

Na přelomu první a druhé třetiny si oba týmy vyzkoušely přesilovou hru. Obranné čtveřice a brankáři ale v minisoubojích obstáli. V Letohradu se jinak hrálo vyrovnané utkání. Plzeňané si museli dávat pozor na dlouhé loby domácích. Domácí zase měli problémy s aktivní hrou plzeňských útočníků kolem mantinelů.

Čas každopádně ubíhal ve prospěch Plzně, která se mohla spolehnout na Petra Kráčinu ve své brance, který měl přeci jen ve druhé polovině třetí třetiny o něco víc práce. Mečouni ale rozhodně nepůsobili pasivním dojmem.

Druhou branku utkání viděli diváci až ve 43. minutě. Bohužel šlo o branku vyrovnávací. Domácí Macháček se poněkolikáté snažil natlačit před Kráčinu. Ten jeho pokus vyrazil. Nejblíže k míčku byl ale Jiří Krejsa, který poslal utkání do prodloužení.

To se hrálo spíše opatrně. Poslední minuta ale ukázala jeho krásu a krutost zároveň. Plzeňané ve zřejmě největší šanci nevyřešili dobře přečíslení a zůstali za hrou. Domácí okamžitě našli Ondřeje Hubálka, který měl spoustu času na rozmyšlenou a svůj samostatný únik završil úspěšnou bekhendovou kličkou.