Přesilovkový uragán nasměroval Plzeňany k výhře. Hradci nasázeli sedm gólů

"Sedum kulí jako v Sarajevu!" Předposlední extraligový zápas v Precol aréně v letošním ročníku se A-týmu HBC Plzeň podařil. Přestože mečouni nevkročili do zápasu ideálně, odcházeli s hlavou vztyčenou, se sedmi vstřelenými góly na kontě a další trojicí bodů do tabulky. Rozhodující se ukázala být první třetina. V ní Východočeši inkasovali pětiminutový trest do konce utkání. Nabídnutou výhodu Plzeň využila na jedničku a proměnila ji ve čtyři zásahy. Do konce zápasu pak žádné zdramatizování nedopustili.

19. kolo | sobota 23. 3. 2024 | 14:00

7:2 4:1, 2:0, 1:1

HBC Hradec Králové 1988

Branky a nahrávky: 8. Michel (Chramosta), 9. Lokajíček (Pavlíček, Pavlík), 10. Chramosta (Pavlíček), 12. Škarka (Michel, Pavlíček), 18. Vobruba (Kraus), 25. Švarc (Pavlíček), 33. Lokajíček (Pavlíček) – 7. D. Černý (L. Černý, Palán), 43. Zeman. Rozhodčí: Gráca, Volkán. Vyloučení: 8:3 + Šimek (HKR) 5 min + OK. Využití: 4:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 42. Střely na branku: 31:18. Průběh utkání: 0:1, 7:1, 7:2.
Vít Čapek (Petr Kráčina) - Tomáš Chramosta, Karel Škarka, Tomáš Ulč, Daniel Pavlík, Adam Šilhán, Pavel Novák - Jan Miksan, Tomáš Majer, Jakub Vobruba, Martin Kunzmann, Vít Lokajíček, Matěj Pavlíček, Lukáš Kopal, Jan Kraus, Marek Švarc, David Michel
Petr Brykner (Jan Vrkoslav) - Tomáš Jiřík, Štěpán Palán, Nikolas Dlouhý, Vítek Fanderlík, Viktor Zeman - Lukáš Černý, Daniel Černý, Petr Šimek, Filip Paukrt, Benjamín Řehák, Michal Hrubý, Lukáš Vaněk, Matouš Pospíšil, Jakub Rakovský

Zápas přitom nezačal pro Plzeňany optimálním způsobem. Hradecké Piráty na startu utkání nakoplo ubráněné oslabení a hlavně únik Daniela Černého, který po vhazování před Bryknerem pláchl plzeňské obraně a jeho únik skončil prvním zápasem sobotního odpoledne. Dynamiku hry zcela změnila sedmá minuta. Při hře čtyři na čtyři hradecký Šimek nešikovně zasáhl Martina Kunzmanna do nohy. Výsledná tržná rána vyřadila ze hry plzeňského kapitána, ale také Šimka, který odešel do kabin s pětiminutovým trestem a trestem do konce utkání.

V čase 7:34 na sebe vzal odpovědnost David Michel, jehož dělovka od modré srovnala stav utkání. O necelou minutu později už mečouni vedli. Pavlíček narýsoval křižný pas na Víta Lokajíčka, který z levého kruhu překonal přesouvajícího se Bryknera. Na rozdíl dvou branek mohl zvýšit znovu Michel, Brykner se tentokrát přesunout stihl.

Na další ránu z dálky byl ale krátný. Na 3:1 zvyšoval Tomáš Chramosta.Plzeňané měli přichystaný ještě čtvrtý úder. Pouhou sekundu před návratem hradeckého hráče do hřiště prodal důraz na brankovišti Karel Škarka. Hradečtí dostali krátce poté také možnost, již klasické, přesilové hry. Palán si ale na Kráčinu z mezikruží nepřišel.

Mečouni poté dali zapomenout na matný vstup do zápasu. Od prvních minut druhé třetiny si vytvářeli převahu a Brykner se musel mít na pozoru. V 18. minutě přistrčil Kraus míček na hůl Jakuba Vobruby, který od levého mantinelu prostřelil hradeckého gólmana popáté. Brykner pak přepustil své místo kolegovi. Po krátké pasáži, kdy se hra přelévala ze strany na stranu, již opět dominovali Plzeňané. Jejich útočná snaha rezultovala v šestou branku. Pavlíček v přečíslení našel Marka Švarce, který se z bezprostřední blízkosti nemýlil.

Třetí třetinu otevřela hradecká přesilovka. V jejím samotném konci diváci viděli diváci další gól. Byli to ovšem Plzeňané při hře ve vlastním oslabení. Pavlíček se objevil v roli nahrávače a Vít Lokajíček na brankovišti našel volné místo u tyče. Další gól měl poté na holi Švarc, tentokrát ale pálil do spojnice tyčí hradecké klece. S přibývajícím časem měl více práce také Petr Kráčina, který předváděl jistý výkon.

V závěru zápasu přeci jen ještě jednou kapitulova. Piráti dostali možnost trestného střílení. Toho se ujal Viktor Zeman, který našel místo mezi Kráčinou a pravou tyčí jeho branky. Zeman pouze kosmeticky upravil na konečných 7:2 a mečouni tak na jaře pokračují ve výkonovém a výsledkovém vzestupu.