Infobar:  Soutěžní ročník 2019/20 byl anulován. Extraliga nezná vítěze ani sestupující
 
 

Druhé víkendové utkání A-tým zvládl, ze Sudoměřic veze tři body

Druhé víkendové utkání A-tým zvládl, ze Sudoměřic veze tři body Po těsné pohře v Kladně si mečouni spravili chuť na hřišti Sudoměřic, kam je nasměrovalo další extraligové kolo. Plzeňští se rychle ujali vedení, které postupně navyšovali. Až ke konci druhé části přišlo ze strany domácích snížení, ale na to Plzeň rychle odpověděla a došla si pro vítězství za plný počet bodů.

 
 
03.11.2019 | Markéta Peclová, Tomáš Majer
10, neděle 3.11.2019
Sudoměřice - HBC Plzeň  1:4  (0:2, 1:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 28. Válek (Štefek, Studénka) – 4. Valenta (Kejř), 13. Benedikt, 23. Valenta (Vodrážka, Kejř), 30. Kunzmann (Hanuš).
Rozhodčí: Škrobák M., Škrobák P. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 15:30. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4.
Sudoměřice: Lindner (Grufík) – Blanárik, Studénka, Šindlář, Stratil, Toman, M. Tóth, D. Tóth – Helešic, Válek (C), Štefek, Chovanec, Kaluža, Baláž, Navrátil, Král, Černek, Hések, Hübl
HBC Plzeň: Kráčina (Návara) – Vágner, Hanuš, Vodrážka, Ulč T., Šmucer, Pokorný - Kunzmann, Ulč D., Vobruba, Průcha, Benedikt O., Hurt, Valenta, Kejř, Majer, Pavlečka, Lokajíček.

Komentář k zápasu

Plzeňané nebyli v úvodních střídáních v nejlepší kondici, přesto šli brzy do vedení. Odraženou střelu od mantinelu si našel dorážející Stanislav Valenta a tabule ukazovala skóre 0:1. I tak se ale rozjížděli Plzeňané na asfaltu pomaleji. Kráčina musel několikrát nebezpečně vyrážet míček před sebe a obrana hostů si uměla vybrat slabší moment.

Postupně se ale výkon Plzně zlepšoval. Klid na hokejky týmu přidala druhá trefa, když si navrátilec Ondřej Benedikt navedl od levého mantinelu balonek mezi kruhy a namířil jej k Lindnerově bližší tyči.

Obraz hry pak pokračoval podobně. Mečouni čím dál více drželi míček na svých holích a dařilo se jim eliminovat domácí útoky. Na začátku druhé třetiny rozhodčí poprvé vylučovali, a to Sudoměřice za zdržování hry. Plzeňská přesilovka ale zůstala nevyužita. Krátce za polovinou hrací doby už hosté vedli o tři branky. Stanislav Valenta přidal svoji druhou trefu, když překonal sudoměřického gólmana před kterým byl zhuštěný prostor.

Domácím se přeci jen ve druhé třetině podařilo snížit. Mečounům se po druhé přesilové hře nepodařilo včas vystřídat a z následného protiútoku se radoval slovenský střelec Richard Válek na jehož střelu byl Kráčina krátký.

Mečouni se však snižující trefou nenechali ovlivnit. Naopak. Po zbytek druhé části se hrálo především před Lindnerem. Martin Kunzmann si v samotném závěru vyměnil míček s Lukášem Hanušem, který jej vybídl ke skórování krásnou pobídkou zpoza branky a plzeňský útočník se nemýlil – 1:4.

Sudoměřice před třetí třetinou vyměnily gólmany, do akce šel Grufík. Opavský odchovanec musel hned po nástupu krýt balonek před dobíhajícím Kejřem, který byl ještě podpořen Ondřejem Benediktem. Pátá branka Plzně z této akce ale nerezultovala. Domácí ještě více zjednodušili svoji hru a ještě zvýšili počet lobů z obranného pásma. Plzeňská obrana ale jen potvrdila zlepšující výkon a až do konce zápasu zůstala neprostupnou.

Plzeňané si nadále vytvářeli brankové příležitosti a v poklidu si došli pro vítězství. Poprvé od sudoměřického návratu do extraligy navíc na zdejším hřišti vstřelili více než dvě branky.

Aktuální články

Trojice týmů začala s přípravou na novou hokejbalovou sezónu

V pondělí 3. srpna se poprvé sešli hráči dorostu a A-týmu, aby zahájili přípravu na nadcházející ročník. O den později se k nim připojili také junioři. Žákovským družstvům začne tréninkový cyklus o den později. Klub v srpnu čekají tři významné akce, včetně mládežnického Pilsen Cupu!

Zápasy

Nenalezeny žádné odehrané zápasy

 
 
 

Nenalezeny žádné zápasy

 
 
 

Online přenosy zápasů hokejbalové extraligy najdete na Onlajny.cz

Tabulka
Tabuka 2020/2021 bude zveřejněna po prvním odehraném kole.
Hráči
 
 
 
Klub  |   A-tým  |   Další týmy  |   Zápasy  |   Hala  |   Historie  |   Forum  |   Archiv
Copyright © 2008-2020 HBC Plzeň & eSports.cz s.r.o. |   RSS kanál