Mečouni na severu Čech tvrdě narazili

Nečekaný debakl v sobotu utrpěli hokejbalisté Plzně, kteří se představili v Mostě. Místní klub Rondo si proti Plzeňanům otevřel střelnici, při níž nakonec nadělil mečounům šest branek. Svěřenci trenéra Luďka Polívky proto utrpěli krutou porážku.

2. kolo | sobota 16. 9. 2017 | 15:00

HBC Most

6:2 2:0, 4:1, 0:1

Branky a nahrávky:3. Valenta (Bruštík, Chytrý), 14. Bruštík (Chyba), 17. Bačák (Singer, Krajíček), 18. Chyba, 25. Bruštík (Chytrý), 27. Prokš (Krajíček) – 27. Krch (Gřonka, Valenta), 40. J. Benedikt (Krch) .
Rozhodčí: Danylec, Kettner . Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 30. Střely na branku: . Průběh utkání: 6:0, 6:2.
Brém (Tyl) – Chyba, Valenta, Prokš, Jakubův, Popluhar, Drenčko, Chmelina, Chytrý, Bruštík, Černý, Singer, Krajíček, Bačák, Plachy, Jarkovský, Novák, Drož
Kráčina (Návara) – Benedikt O., Hanuš, Vlasák, Benedikt J., Pauer, Kavalír, Vodrážka, Kunzmann, Švarc, Malý, Kastner, Šmucer, Krch, Gřonka, Valenta, Sus

Plzeňští hokejbalisté přijeli, po vítězství 5:0 nad Sudoměřicemi minulý víkend, do mostecké arény s velikým sebevědomím a chutí získat další tři body. Opak byl ale pravdou! Prakticky s prvním útokem Severočechů si nedokázal v rámci pravidel poradit velice zkušený matador Jiří Benedikt, který v čase 0:30 usedal na trestnou lavici za nedovolené bránění. Domácí celek perfektně sehranou přesilovku dokázal zúročit, když se v čase 2:18 trefil Jan Valenta. Západočeši nedokázali reagovat a prakticky se k ničemu nedostali. Most měl jasně navrch. O tom svědčí i fakt že mečouni nedokázali těžit ani z jedné své početní výhody v první třetině. Zato Rondo se prosadilo i ve druhé přesilovce v prvním dějství. V čase 12:55 zatáhl za záchranou brzdu další ze zkušených plzeňských hráčů Jiří Kavalír a v čase 13:44 upravoval Čestmír Bruštík na 2:0

Do druhé třetiny vstoupili hosté opět velice špatně, když inkasovali dvakrát během necelých dvou minut už bylo jasné, že otáčet nepříznivý výsledek 4:0, nebude jednoduché. Rondo bylo ale při chuti a mělo ve své defenzivě vše pod kontrolou. Do konce druhé patnáctiminutovky domácí upravili skóre, když se v 25. minutě trefil opět Bruštík a v 27. minutě Matěj Prokš, už svítilo na tabuli skóre 6:0. Lehkým zlepšením nálady před odchodem do šatny byla pro západočechy trefa Martina Krcha v čase 26:55

Třetí dějství hráli domácí již velice úsporně a věděli, že nesmí inkasovat. Plzeňané ještě zmobilizovali poslední síly a zkoušeli zlomit nepříznivý výsledek na svou stranu. Z postupně vzrůstajícího tlaku pramenili nedovolené zákroky ze strany Mostu. Plzeň ovšem nedokázala ani jednu početní výhodu zúročit. Poslední změnou výsledku bylo když se ve hře 4 na 4 trefil polostřelou Jiří Benedikt. Sil ubývalo a mečouni se buď netrefili do branky nebo zbytečně překombinovali svůj útok.

Tým ze západu Čech by měl především zapomenout na tento nepovedený výkon, kde nezvládl v podstatě vůbec nic. Takticky nezvládnuté utkání je minulostí a my budeme doufat, že další zápas pojedou mečouni opět to co se od nich očekává a uvidíme je v sobotu proti Rakovníku tak jak je známe.