ČF3: Dobře rozehraný zápas mečounů Ústí otočilo, Plzni sezóna končí

Do rozhodujícího utkání o postup do semifinále vstoupili plzeňští hokejbalisté skvěle. Po první třetině měli zásluhou Malého a Hurta dvoubrankový náskok, ale další góly už nepřidali. Naopak čtyřmi přesnými trefami Ústečtí zápas otočili. Plzeňští tak v letošním zkráceném ročníku skončili ve čtvrtfinále. Foto: Ivana Laiblová

ČF3 | středa 30. 6. 2021 | 19:00

Elba DDM Ústí nad Labem

4:2 0:2, 3:0, 1:0

Branky a nahrávky: 16. Bačák (Strnad), 18. Soukup (Červinka), 29. Soukup (Červinka, Magasanik), 32. Stupka (Tomáš) – 11. Malý (Hurt), 12. Hurt.
Rozhodčí: Danylec, Záhora. Vyloučení: 9:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Střely na branku: 23:19. Průběh utkání: 0:2, 4:2.
Rechtorik (Banda) – Grus, Kučera, Michajličenko, Poláček (A), Sedláček, Smolík, Strnad, M. Zdvořáček – Bačák, Červinka (A), Giesel, Haas, Magasanik, Škurla, Soukup (C), Stupka, Tomáš, Tůma, Vaněk, P. Zdvořáček
Návara (Košňar) – Hanuš (A), Kavalír, Pavlečka, Pokorný, Šilhán, Slanec (C), Vágner – Benedikt (A), Gřonka, Hurt, Kejř, Kolařík, Lokajíček, Malý, Průcha, Štípek, Sus, T. Ulč, Valenta, Vobruba

Do třetího čtvrtfinálového utkání nastoupili poprvé v jarní části Adam Vágner a Michal Průcha. Po dvou letech tým posílil také Jiří Kavalír. V úvodu se žádné mužstvo nedostalo do výrazné šance, začátek byl také znepříjemněn deštěm. Ve velké gólové situaci se ocitl až ve druhé polovině první třetiny Jiří Benedikt, který běžel sám na Rechtorika, ale klička plzeňskému útočníkovi nevyšla.

O chvíli později už se ale Plzeňští radovali. Krátce po vhazování nahrál Hurt na pravou stranu Ondřeji Malému, který poslat plzeňský tým do vedení. Neuběhla ani minuta a půl a za domácím brankářem se znovu vlnila síť. V nepřehledné situaci před ústeckou brankou dostal míček z dorážky mezi tři tyče Richard Hurt. V závěru třetiny měli k dispozici početní výhodu Ústečtí, ale nikdo se v ní neprosadil.

Skóre se měnilo ale jen 20 vteřin po začátku druhé části hry. Vladimír Bačák dostal nabito před branku a nadvakrát poslal míček za záda Návary. To pro domácí nebylo všechno. O necelé dvě minuty se jim podařilo srovnat. Po vyhraném vhazování se míčku ujal Lukáš Soukup a ranou z dálky propálil vše, co mu stálo v cestě. Ústecká Elba byla poté aktivnějším celkem a přehrávala Plzeň.

Hosté mohli opovědět v přesilové hře, ale skoro v ní inkasovali. Ústečtí už slavili vedoucí gól, ale nakonec nebyl uznán kvůli kopnutí nohou. Ústí pak svoji početní výhodu nevyužilo, do vedení šlo ale ještě před koncem druhé patnáctiminutovky. V předbrankovém prostoru byl pohotový Lukáš Soukup, jenž dokázal dopravit míček za brankovou čáru, a domácí tak vstupovali do posledního dějství s těsným náskokem.

Ten se jim povedlo na začátku třetí třetiny navýšit, když Martina Stupku v dobré střelecké pozici nedokázal nikdo zastavit. Následná přesilová hra se Plzni příliš nevydařila, krátce po jejím skončení musel navíc kvůli zranění odstoupit Hurt. Hokejbalisté ze západu Čech se pak mohli dotáhnou v přesilových hrách, ale ani dvojnásobnou početní výhodu neproměnili. V závěru to ještě zkoušeli bez brankáře, ale Ústí už vedení nepustilo. Plzeňští hráči tak ve třetím utkání prohráli 2:4 a do semifinále postupují Ústečtí.

Ohlasy po utkání

Josef Kadaně (trenér HBC Plzeň): Skvěle rozehraný zápas jsme si nechali příliš snadno vzít. Takhle rychle přijít o dvougólový náskok se ukázalo jako určující pro konečný výsledek. Po parádní první třetině, kdy jsme drželi trumfy v rukou my, jsme na konci druhé odcházeli do šatny v úplně opačné situaci. Přes odhodlání srovnat skóre přišel další gól v naší brance. Ani za stavu 2:4 jsme to rozhodně nevzdali, nicméně, už bylo nesmírně složité se střelecky prosadit proti soupeři, který byl v té době jednoznačně na koni. Ústí zvládlo tento zápas lépe, a proto je v semifinále. Ukončili jsme sezónu, která je díky koronaviru podobně rozpačitá jako ta loňská. Navíc ta letošní pro nás začala doslova hororově. Jaro jsme odehráli velmi solidně a díky tomu jsme mohli bojovat o medaile. Škoda, že nás celé jaro provázel menší nebo větší pokles kvality hry během utkání. S tím přicházely chyby a taky góly v naší brance. Poslední zápas je toho ukázkovým příkladem.