ČF4: Plzeňané doplatili na slabou produktivitu. O postupujícím rozhodne pátý zápas

Ani ve druhém zápase na půdě hradeckých Pirátů se mečounům ukončit čtvrtfinálovou sérii nepodařilo. I přes zlepšený výkon opět v první třetině prohrávali o dvě branky a ztrátu již dohnat nedokázali. Z množství šancí vytěžili pouze jednu branku a ta nestačila. Sérii rozhodne až pátý duel, který se v pátek sehraje na Košutce.

ČF4 | neděle 14. 4. 2019 | 11:00

HBC Hradec Králové 1988

3:1 2:0, 0:0, 1:1

Branky a nahrávky: Škoda, 8. Šimůnek (Lux, Novák), 37. Škoda (Tesař) – 40. Kunzmann (Kastner, Vodrážka).
Rozhodčí: Černý, Olesz. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 74 . Střely na branku: . Průběh utkání: 3:0, 3:1.
Brykner (Biegl) – Doležal, Hrabica, Fanderlík, Jiřík, Škoda, Šimek, Hrubý, Svoboda, Novák, Šimůnek, Lux, Šedivý, Fišer, Tesař, Běloušek, Černý, Král, Mitra.
Kráčina (Návara) – Benedikt O., Polívka, Vodrážka, Kastner, Kavalír, Hanuš, Šmucer, Pokorný – Roušal, Benedikt J., Malý, Kunzmann, Švarc, Pejchar, Forejt, Majer, Valenta, Vobruba, Pavlečka, Lang.

Plzni se povedlo první střídání, které kompletně strávila v útočném pásmu. Hosty ale zmrazil Petr Škoda, který vystihl rozehrávku a střelou z pravého křídla na vzdálenější tyč poslal Hradec do vedení. Piráti se stejně jako v sobotu dostali do dvoubrankového vedení. Při vyloučení Kastnera plzeňská čtveřice dlouho ukázkově bránila. Po smolném odrazu se balonek dostal před Josefa Šimůnka, po jehož zásahu proskákal podél nohou obránců a Kráčiny.

Plzeňané nebyli v lehké situaci, přesto se nevzdávali. Na soupeře platila především agilní třetí formace. V zajímavé šanci se vyskytli Valenta s Forejtem. První jmenovaný v následujícím střídání zase procedil míček skrz Bryknerovy betony, ten jej ale silou vůle udržel na brankové čáře.

Na začátku druhé třetiny si početní výhodu zahráli také mečouni. Hned dvakrát nebezpečně pálil z mezikruží Malý, v obou případech trefil jen betony brankáře domácích. Po jejím skončení se do zakončení dral ze strany Šimůnek, chvilku po něm Lux. Druhá část ale jinak patřila hostům.

Brykner nedostával oddechu, plzeňští vířili v útočném pásmu, v koncovce se ale trápili. Všechny pokusy končily buď mimo tři tyče nebo na hradeckém brankáři. V největší šanci se zjevil Polívka, který tváří v tvář Bryknera vymíchal, míček přesto do branky nedostal.

Třetí část otevřel skvělý zákrok Kráčiny, po němž za vyhození míčku putoval na trestnou Ondřej Benedikt, za čtyřiašedesát sekund za ním přišel i bratr Jiří. Mečouni ale dvojnásobné oslabení zvládli na jedničku. Psychickou výhodu ale neměli dlouho, protože v 36. minutě se do míčku ve skrumáži u modré čáry opřel Petr Škoda a jeho přízemní pokus skončil až v brance.

Šanci na snížení měli hosté v početní výhodě, kterou však nevyužili. Nedlouho po jejím skončení hradecká obrana zapomněla na Kastnera, který měl čas na zakončení z mezikruží. Jeho střelu nakonec úspěšně dorazil Martin Kunzmann. Plzni zbývalo šest minut, v nich se hosté postarali o několik závarů před Bryknerem, Hradec si ovšem vedení zkušeně pohlídal a vrátil sérii do Plzně.