Druhý zápas bez gólu. Mečouni nestačili na Most

Plzeňští hokejbalisté si v aktuálním ročníku připsali další porážku. Nestačili na severočeské Most na jeho půdě. Po první třetině nabrali dvoubrankové manko, které mostečtí doplnili v závěru trefou do prázdné klece. Mečouni se naopak neprosadili, a to ve druhém zápase po sobě. FOTO: Tomáš Urban.

7. | sobota 16. 10. 2021 | 11:00

HBC Most

3:0 2:0, 0:0, 1:0

Branky a nahrávky: 5. Chyba (Krajíček, Valenta), 15. Valenta (Krajíček, Chyba), 45. Krajíček.
Rozhodčí: Cícha, Černý. Vyloučení: 6:5, navíc Novák (MOS) trest ve hře. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 59. Střely na branku: 25:31. Průběh utkání: 3:0.
Gerlich (Svoboda) – Kastner, Markytán, Pospíšil (C), Valenta (A) – Chyba (A), Drenčko, Hnízdil, Krajíček, Novák, Paul, Singer, Sýkora
Návara (Kráčina) – Chramosta, Hanuš (C), Pavlečka, Pokorný, Štípek, Ulč (A) – Galla, Hurt, Majer, Malý, Miksan, Pavlík, Poláček, Vinter, Vlasák, Vobruba (A)

První střídání sice patřilo mosteckým hokejbalistům, jinak se na míčku v úvodu utkání držela spíše Plzeň a brankáře Gerlicha zaměstnávala prvními střeleckými pokusy. Byli to však domácí, kdo docílil první branky. Mečounům selhalo založení útoku a akce vyústila v branku Tomáše Chyby, který v páté minutě zužitkoval přihrávku přes osu hřiště a zblízka překonal přesouvajícího se Návaru.

Host měli možnost srovnat v početní výhodě, kterou svoji aktivitou v útočném pásmu vybojoval kapitán Hanuš. Sám faulovaný hráč orazítkoval tyč mostecké klece. V první třetině se jinak hrál poměrně vyrovnaný hokejbal bez větších brankových příležitostí. I přesto do přestávky padl druhý gól. Třiačtyřicet sekund před první sirénou napřáhl na modré Jan Valenta a míček prošel přes skrumáž těl před Návarou až do plzeňské sítě. V závěru se k dobré příležitosti z mezikruží propracoval Tomáš Ulč, aplaus ale sklidila lapačka mosteckého gólmana.

Pro Ulče to bohužel byl jeden z posledních momentů v zápase. Na začátku 19. Minuty jej totiž likvidačním zákrokem vyřadil ze hry Novák, který inkasoval trest ve hře. Plzeňský obránce nakonec opouštěl mostecký areál v sanitním voze. Mečounům se ovšem nepěkný zákrok potrestat nepodařilo. Pětiminutovou přesilovku provázel místo brankových příležitostí pořádný zmar.

Mostečtí se po čase zatáhli hlouběji do středního pásma a Plzeňanům dělal problém přechod do útočného pásma. Později svoji hru zjednodušili, souvislejší tlak se jim ale vytvořit nepodařilo. Druhá polovina zápasu byla značně rozkouskovaná pro vyloučení na obou stranách. Ani jeden z týmů si ale nepřipravil slibné šance. Most si zbytek zápasu zkušeně pohlídal a měl jej pod kontrolou. Tečku za zápasem udělal Pavel Krajíček, který ke dvěma asistencím přidal ještě trefu do prázdné plzeňské branky během power-play. Na druhou výhru v ročníku tak mečouni stále čekají.