Mečouni budou ve vyřazovacích bojích! Z hostivařského hřiště si odvážejí plný počet bodů

Poprvé v historii nastoupil plzeňský A-tým k extraligovému duelu proti pražské Hostivaři, oba celky bojovaly o důležité body. Západočeši ještě pět minut před koncem vedli o tři branky. Ačkoliv Hostivař zápas zdramatizovala, mečouni vítězství uhájili a zisk tří bodů pro ně znamená jistou účast ve vyřazovacích bojích.

9. kolo | sobota 12. 6. 2021 | 14:00

HBC Hostivař

3:4 0:1, 1:1, 2:2

Branky a nahrávky: 19. Čejka (Kucharčík), 42. Čejka (Potekhin, Konečný), PP 45. Davídek (Fišer, Kucharčík) – 3. Slanec (Pauer), 16. Vobruba (Švarc, Kejř), 33. Švarc (Pauer, Kunzmann), 36. Kunzmann.
Rozhodčí: Škrobák M., Škrobák P.. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 25:33. Průběh utkání: .
Štoural (Novotný) – Davídek, Dušák (C), Konečný, Kubeš, Kučera, Macek, Novotný – Brož (A), Čejka (A), Fišer, Hroch, Kalaš, Kucharčík, Lhota, Malina, Píša, Potekhin, Urbanec, Vaniš, Zyta.
Kráčina (Návara) – Hanuš (A), Pavlečka, Pokorný, Šilhán, Slanec (C), Štípek, Ulč – Gřonka, Hurt, Kejř (A), Kolařík, Kunzmann, Lokajíček, Pauer, Sus, Švarc, Valenta, Vobruba.

Úvod zápasu Plzeňanům sedl náramně. Hned při prvním střídání měl velkou šanci Jakub Vobruba, ale branku netrefil. Následně zahrozili hosté podruhé, opět bez gólového efektu. Vzápětí ale přišla výhoda přesilovky a na jejím konci prostřelil kapitán Michal Slanec vše, co stálo v cestě. I po úvodní brance se hrálo více před brankářem Hostivaře. Další větší příležitost už hosté do konce třetiny neměli. Naopak domácí přidali na pohybu a párkrát zaměstnali obranu i Petra Kráčinu.

Druhá třetina přinesla ve svém úvodu téměř identický obrázek. Nenápadné nahození Švarce, následná dobrá práce Kejře znamenalo to, že Jakub Vobruba zakončoval po forhendové kličce neochvějně do Štouralovy branky podruhé. Mečouni ale postupem času vyklidili pole a stejně jako v některých předešlých zápasech, ani tentokrát nebrali varování soupeře tak, aby se skóre neměnilo. Na 1:2 snižoval v 19. minutě domácí Jan Čejka. Pro hosty bylo chvíli na to ještě hůře. To musel do konce třetiny odstoupit Vobruba, který byl velmi nešetrně naražený na mantinel s krvavým zraněním. Hosté závěr třetiny ale ustáli bez další pohromy.

Poslední třetina v podání Mečounů začala opět parádně. Nejprve se z ostrého úhlu trefil Marek Švarc, aby po dalších třech minutách zakončil rychlý průnik Martin Kunzmann gólem na 4:1 pro hosty. Plzeňané drželi dobrý výsledek pozornou hrou další pasáž poslední třetiny, ale v posledních čtyřech minutách nastal málem kolaps.

Nejprve potrestal vyloučení hostů opět hostivařský Jan Čejka střelou po zemi. Následně hosté drželi svého soupeře dále od vlastní branky, ale v poslední minutě udeřili domácí opět. To už byl venku z brány jejich gólman a po zmatku před Kráčinovo brankou snižoval v čase 44:02 Martin Davídek. Aby toho nebylo málo, tak 22 vteřin před koncem putoval za vyhozený míček ven Hanuš. Plzeňané se ale již dalšímu tlaku ubránili, byť to bylo s velkým úsilím a o vítězství museli bojovat do poslední vteřiny.