Mečouni se radují z první domácí výhry, Kovo porazili 5:1

Plzeňští hokejbalisté se po dvou venkovních duelech opět představili v domácí hale. Tentokrát se utkali s Kovem a vedli si skvěle. Soupeře k šancím moc nepouštěli, naopak sami si jich několik vypracovali a pět proměnili v gól, zatímco Pražané skórovali jen jednou. Plzeň tak nad Kovem zvítězila už popáté v řadě.

7. kolo | sobota 12. 10. 2019 | 17:00

5:1 1:0, 2:1, 2:0

TJ Kovo Praha

Branky a nahrávky: 15. Kunzmann (J. Benedikt, Vobruba), 18. Valenta (Pokorný, Kejř), 18. T. Ulč (Průcha, Kejř), 39. Kejř (D. Ulč), 43. J. Benedikt (D. Ulč) – 23. Ogurčák (Nýdl, Winter).
Rozhodčí: Bartoš, Černý. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 47:18. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1.
Návara (Kráčina) – Hanuš, Pokorný, Šmucer, T. Ulč, Vágner, Vodrážka – J. Benedikt, Hurt, Kejř, Kunzmann, Lokajíček Majer, Pavlečka Průcha, D. Ulč, Valenta, Vobruba, Štípek
Gerlich (Lain) – Nýdl, Drak, Zahálka, Bydžovský, Votýpka, Adam – Winter, Ogurčák, Šimon, Pátek, Bravenec, Krištof, Plecitý, Wurdák, Matoušek

Mečouni vstoupili do utkání velmi dobře, většinu první třetiny se hrálo jen na jednu branku, a to na tu hostující. Gerlich měl plné ruce a nohy práce již od první minuty, naopak plzeňský gólman Návara, který dnes dostal přednost před Kráčinou, na druhé straně chladnul. Krátce po začátku utkání se do samostatného úniku dostal Pavlečka, ale domácí fanoušky nerozradostnil.

V desáté minutě si před Gerlicha naběhl Vágner, plzeňský kapitán se svojí střelou neuspěl, o dorážku se následně pokoušel Valenta, ale ani on úspěšný nebyl. Skóre se mečounům povedlo otevřít až v poslední minutě první třetiny, když Jiří Benedikt zpoza branky nahrál před ní Martinu Kunzmannovi.

Tak jak skončili plzeňští hokejbalisté první třetinu, začali i tu druhou. Nejprve se šancí blýskl Hanuš, avšak na pražském gólmanovi z blízkosti nevyzrál. Pak už se stav měnil. V osmnácté minutě se Západočechům podařilo během třiceti jedna vteřin odskočit soupeři už na rozdíl tří branek. Nejdříve se prosadil Stanislav Valenta, jenž zasunul balonek k tyči mimo dosah Gerlicha. Dalším úspěšným střelcem byl Tomáš Ulč, jenž si zapsal první přesnou trefu za A-tým.

Hostům se v čase 22:47 podařilo snížit, když ani ne po třiceti vteřinách využili první početní výhodu. Nýdl nasměroval míček od modré na branku, kam ho doklepl pohotový Petr Ogurčák. I domácí si krátce poté zahráli přesilovou hru, síť v ní ovšem nerozvlnili. V závěru druhé patnáctiminutovky se ještě v šanci objevil Kunzmann, ale druhý gól na svůj účet nepřidal.

Na začátku poslední třetiny Středočeši zahrozili před Návarou, ten své spoluhráče podržel. Kovo pak mělo opět k dispozici přesilovou hru, Plzeň se tentokrát ubránila. Poté si ji zahráli také mečouni, kteří ji sice také nevyužili, ale litovat toho nemuseli. V kombinacích pokračovali a jen dvě vteřiny po návratu Plecitého z trestné lavice mohli znovu zvedat ruce nad hlavy. Ondřej Kejř obdržel přihrávku a od modré čáry dopravil míček za záda hostujícího muže s maskou.

V plném počtu se nehrálo dlouho a už se opět otvírala vrátka na trestnou lavici domácích. Pražané si přesilovku dokonce zdvojnásobili, když místo gólmana přišel na hřiště hráč. Šimonův pokus minul cíl, stejně tak Nýdlova rána skončila jen na zadním mantinelu. Hostům se žádná přesilovková střela neujala a naopak udeřilo na druhé straně. Vyloučený David Ulč se po návratu na hřiště zmocnil míčku, nahrál Jiřímu Benediktovi, který z osy hřiště trefil prázdnou klec a uzavřel střelecký účet. Plzeň tak dokázala navázat na výhry z minulého víkendu a zapsala třetí vítězství v řadě.